ویزای کار پس از تحصیل

چنانچه شما از یک موسسه آموزش عالی تایید شده توسط دولت کانادا فارغ التحصیل شده اید و قصد کار به صورت موقت در کانادا را دارید ممکن است برای دریافت ویزای کار پس از تحصیل (PGWP) واجد الشرایط شوید. همچنین به یاد داشته باشید تحصیل در موسسات عالی تعیین شده توسط دولت کانادا شما را به طور حتم برای دریافت این نوع ویزا واجد الشرایط نخواهد کرد.

دولت کانادا جهت حفظ دانشجویان بین المللی، مهاجرین، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) یک برنامه تحت عنوان اجازه کار پس از فارغ التحصیلی را اجرا می کند. براساس این مصوبه، فارغ التحصیلان بین المللی می توانند مجوز کار آزاد با مدت زمان حداکثر سه سال دریافت کنند.

تحت این شرایط به آنها اجازه داده می‌شود برای هر کارفرمای کانادایی در هر صنعتی بدون نیاز به دریافت نیازمندیهای پیشنهاد شغلی کانادایی هر زمانی که درخواست دهند مشغول به کار شوند.

اعتبار ویزای کار پس از تحصیل

مدت زمان اعتبار ویزای کار پس از تحصیل بستگی به مدت زمان دوره‌ آموزشی که گذرانده اید دارد. مثلا:

 • اگر مدت زمان دوره آموزشی شما کمتر از 8 ماه باشد شما برای دریافت این نوع ویزا واجد شرایط نخواهید بود.
 • اگر مدت زمان دوره آموزشی شما بیشتر از 8 ماه و کمتر از 2 سال باشد:
  • اعتبار ویزای شما برابر با مدتی است که صرف فراگیری دوره آموزشی کرده اید. مثلا اگر دوره آموزشی شما 9 ماه به طول انجامیده است پس مهلت ویزای کار شما نیز 9 ماه خواهد بود.
  • اگر مدت زمان دوره آموزشی شما 2 سال و یا بیشتر باشد: ویزای کار پس از تحصیل شما می تواند به مدت سه سال معتبر باشد.
 • اگر بیش از یک دوره آموزشی را فراگرفته اید مدت زمان ویزای مجوز کار پس از تحصیل می‌تواند برابر با مجموع زمان هر دو دوره باشد. بدین منظور لازم است دوره گذرانده شده:
  1. حداقل 8 ماه به طول بیانجامد.
  2. واجدِ شرایط دریافت ویزای کار پس از فارغ التحصیلی باشد.

هزینه درخواست برای ویزای کار پس از تحصیل

در حال حاضر هزینه درخواست ویزای کار پس از تحصیل، ۲۵۵ دلار کاناداست که ۱۵۵ دلار از این مبلغ هزینه اجازه کار و ۱۰۰ دلار دیگر هزینه Open work permit یا ویزای کار آزاد است.

مدت زمان پردازش PGWP:

 • آنلاین:91 روز
 • درخواست نوشتاری:120 روز

نحوه درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در سال 2022

طول ویزا بسته به مدت زمانی که در کانادا تحصیل کرده اید متفاوت است، این نوع ویزا می تواند تا سه سال معتبر باشد و به شما این امکان را می دهد در هر زمینه ای به صورت تمام وقت یا پاره وقت کار کنید. اگر این سؤال ذهن شما را درگیر نموده که چگونه بعد از تحصیل در کانادا کار کنیم با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم نحوه درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) در سال 2022 را برای شما توضیح دهیم.

مرحله 1: چگونه بعد از تحصیل در کانادا کار کنیم؟

درصورتی که از یک موسسه معتبر و برنامه تحصیلی واجد شرایط فارغ التحصیل شده اید و بخواهید به طور موقت برای کار در کانادا بمانید، این احتمال وجود دارد که واجد شرایط دریافت ویزای کار پس از تحصیل باشید. دریافت مجوز کار به شما این امکان را می دهد که پس از فارغ التحصیلی به صورت تمام وقت در کانادا کار کنید، که به شما کمک می کند تجربیات ارزشمند کانادایی به دست آورید و فرصت های شغلی در رشته تحصیلی خود را کشف کنید.

اگر هنوز فارغ التحصیل نشدید، واجد شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری نیستید. همین طور برای این کار باید حداقل هشت ماه در یک موسسه تحصیلی معتبر به صورت تمام وقت تحصیل کرده باشید و شهریه خود را به طور کامل پرداخت کرده باشید. در پروسه اقامت پس از تحصیل در کانادا و درخواست ویزای کار پس از تحصیل، واجد شرایط بودن اولین چیزی است که بررسی شود زیرا تا زمانی که شرایط لازم را نداشته باشید نمی توانید برای این برنامه درخواست دهید.

مرحله 2: در محدوده زمانی درخواست دهید

یک نکته مهم درباره نحوه درخواست ویزای کار پس از تحصیل در سال 2022 این است که ظرف 180 روز پس از فارغ التحصیلی و قبل از انقضای ویزای تحصیلی خود برای دریافت اقامت پس از تحصیل در کانادا درخواست دهید. با توجه به این نکته که دریافت مجوز مدتی طول می کشد، در طول مدتی که منتظر اعلام نتایج درخواست خود برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی هستید، یک اقامت موقت دریافت می کنید که به شما امکان می دهد حتی پس از پایان مجوز تحصیل خود در کانادا بمانید.

شما می توانید تا زمان دریافت نتیجه مطابق با شرایط مجوز تحصیلی که دارید به کار خود ادامه دهید. زمان پردازش درخواست ویزای کار پس از تحصیل نیز متفاوت است، بنابراین سعی کنید به محض فارغ التحصیلی درخواست دهید.

مرحله 3: مستندات صحیح را ارائه دهید

برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و دریافت اقامت پس از تحصیل در کانادا، شما باید مدارک زیر را همراه با درخواست خود ارسال کنید.

مدارک لازم برای درخواست ویزای کار پس از تحصیل

برای بررسی واجد شرایط بودن ویزای کار پس از تحصیل و دریافت راهنمایی کامل در مورد نحوه ماندن در کانادا پس از اتمام تحصیلات خود، همین امروز با ما تماس بگیرید. ما در موسسه مهاجرتی ایلیا متعهد هستیم که بهترین مشاوره و کمک حرفه ای در زمینه مهاجرت را به شما ارائه دهیم.

تمدید مجوز کار پس از تحصیل

کانادا برنامه ای را منتشر کرده است که در آن توضیح داده شده که چگونه برخی از دارندگان مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) می توانند برای مجوز کار آزاد جدید درخواست دهند یا مجوز کار پس از تحصیل خود را تمدید کنند.

اگر مجوز کار پس از تحصیل شما بین 20 سپتامبر 2021 و 31 دسامبر 2022 منقضی شود، این برنامه ها برای شما است. فارغ التحصیلان بین المللی از برنامه های تمام وقت واجد شرایط می توانند تا سه سال مجوز کار آزاد دریافت کنند. با این حال،این قوانین به دارندگان مجوز کار پس از تحصیل که واجد شرایط هستند، اجازه می دهد تا مجوز کار خود را تمدید کنند یا برای یک مجوز کار آزاد جدید برای 18 ماه دیگر درخواست دهند.

امکان درخواست برای مجوز کار در بدو ورود وجود ندارد و کلیه درخواست های مجوز کار برای این سیاست عمومی باید تا 31 دسامبر 2022 به صورت آنلاین ارسال شوند. افرادی که در حال حاضر در کانادا هستند نیز می توانند با تمدید ویزای کار در کانادا یا صدور مجوز جدید در کانادا کار کنند.

این برنامه ها به طرق مختلف بر متقاضیان تأثیر می گذارد.

تاثیرات برنامه جدید در راستای تمدید مجوز کار پس از تحصیل:

 1. اتمام ویزای کار پس از تحصیل شما از 2 اکتبر 2022 تا 31 دسامبر 2022 است، آدرس شما به روز است و پاسپورت شما تا آوریل 2024 معتبر است.

نیاز به انجام کار خاصی نیست. هنگامی که یک پیام ایمیل از سازمان مهاجرت، تابعیت و پناهندگان کانادا برای تأیید آدرس پستی خود دریافت می کنید، پاسخ ندهید. مجوز کار به روز شده صادر می شود و تا اواسط اکتبر به آدرس پستی شما ارسال می شود.

 1. اتمام ویزای کار پس از تحصیل شما 2 اکتبر 2022 تا 31 دسامبر 2022 است، اما باید آدرس و/یا اعتبار گذرنامه خود را به روز کنید.

سازمان مهاجرت، تابعیت و پناهندگان کانادا برای تأیید آدرس پستی شما یک پیام ایمیل برای شما ارسال می کند. دستورالعمل های ایمیل را دنبال کنید تا به این سازمان اطلاع دهید که آدرس پستی شما باید به روز شود. درصورتی که از اعتبار پاسپورت کم مانده باشد سازمان مهاجرت، تابعیت و پناهندگان کانادا این امکان را نخواهد داشت که تمدید مجوز کار پس از تحصیل را تا 18 ماه تمدید کند بنابراین این ایمیل اولیه را دریافت نخواهید کرد، اما در ماه سپتامبر یک ایمیل جداگانه دریافت خواهید کرد.

اگر نیاز به به روزرسانی آدرس پستی یا اطلاعات پاسپورت خود دارید، دستورالعمل هایی را در ماه سپتامبر از طریق ایمیل در مورد نحوه به روزرسانی آدرس پستی و اعتبار گذرنامه در حساب آنلاین خود دریافت خواهید کرد. یک فرصت دو هفته ای برای انجام این کارخواهید داشت. اگر این اطلاعات را به روز کنید، تا اواسط نوامبر مجوز کار به روز شده را از طریق پست دریافت خواهید کرد.

برای اطمینان از اینکه می توانید از مزایای آن بهره مند شوید، اعتبار گذرنامه خود را بررسی کنید و اگر زمان اتمام ویزای کار پس از تحصیل پیش از 2 آوریل 2024 است، برای تمدید آن درخواست دهید. اگر با استفاده از یک برنامه کاغذی برای مجوز کار پس از تحصیل خود درخواست داده اید، مطمئن شوید که درخواست خود را به حساب آنلاین خود مرتبط کرده اید.

 1. مجوز کار پس از تحصیل شما از 2 اکتبر 2022 تا 31 دسامبر 2022 منقضی می شود، اما امکان به روزرسانی آدرس یا اعتبار پاسپورت وجود ندارد.

برای تمدید مجوز کار پس از تحصیل باید به صورت آنلاین درخواست دهید. شما می توانید مجوز کار دریافت کنید که تا تاریخ انقضای پاسپورت خود تمدید شده است، یا می توانید منتظر بمانید تا زمانی که پاسپورت خود را تمدید کنید سپس درخواست دهید.

 1. مجوز کار پس از تحصیل شما از 2 اکتبر 2022 تا 31 دسامبر 2022 منقضی می شود، اما سازمان مهاجرت کانادا اصلاً با شما تماس نگرفته است.

اگر تا اواسط سپتامبر پیامی از سازمان مهاجرت، تابعیت و پناهندگان کانادا دریافت نکنید، به دلیل دیگری واجد شرایط تمدید مجوز کار پس از تحصیل از طریق این فرآیند خاص نیستید، به عنوان مثال اطلاعاتی در مورد پذیرش شما در کانادا به پرونده شما اضافه شده است که نیاز به بررسی دارد.

 1. مجوز کار پس از تحصیل شما از 20 سپتامبر 2021 تا 1 اکتبر 2022 منقضی شده یا منقضی خواهد شد.

سازمان مهاجرت، تابعیت و پناهندگان کانادا اعلام نموده است که باید به صورت آنلاین برای مجوز کار درخواست دهید. برنامه ها در 2 آگوست 2022 باز می شوند. اگر در کانادا هستید و وضعیت ویزای شما نیز منقضی شده است، باید همزمان برای بازگرداندن وضعیت خود اقدام کنید. تحت این اقدامات ویژه، شما مجاز به بازیابی وضعیت خود هستید، حتی اگر بیش از 90 روز پیش منقضی شده باشد.

اگر کانادا را ترک کرده اید و پس از تأیید به کشور بازگردید، واجد شرایط درخواست از خارج هستید.

آیا متقاضیان اجازه کار در این دوره را دارند؟

سازمان مهاجرت، تابعیت و پناهندگان کانادا اخطارهای ایمیلی را برای دارندگان مجوز کار پس از تحصیل که مدارک آنها منقضی شده است یا از 20 سپتامبر 2021 تا 31 دسامبر 2022 منقضی می شود، ارسال خواهد کرد. این ایمیل نشان می دهد که آنها مجاز به کار در کانادا در این مدت هستند.

کسانی که ایمیل را دریافت می کنند می توانند آن را به مجوز کار پس از تحصیل خود پیوست کنند تا به کارفرمای خود نشان دهند که مجاز به کار در کانادا هستند. این اقدام یک باره برای اطمینان از اینکه واجدین شرایط برای دوره کار اضافی 18 ماهه می توانند درزمانی که درخواست مجوز کار جدید می کنند، همچنان کار کنند یا به نیروی کار بازگردند، در نظر گرفته شده است. سازمان مهاجرت، تابعیت و پناهندگان کانادا می گوید این دوره موقت کاری تا 31 می 2023 قابل اجرا خواهد بود.

سازمان مهاجرت، تابعیت و پناهندگان کانادا خاطرنشان می کند که این اعلامیه ایمیل فقط به افراد اجازه کار می دهد. اگر وضعیت شخص منقضی شده باشد، وضعیت اقامت موقت قانونی را بازیابی نمی کند. در نظر گرفته شده است تا اطمینان حاصل شود که افرادی که دارای مجوز به اتمام ویزای کار پس از تحصیل نزدیک شده اند و یا مجوز آنها به زودی منقضی خواهد شد می توانند درحالی که منتظر مجوز کار باز به روز شده یا جدید هستند، کار کنند اگر واجد شرایط هستید، حتی اگر بیش از 90 روز از انقضای وضعیت شما گذشته باشد، می توانید برای بازیابی درخواست دهید.

اگر خارج از کانادا هستید و ویزای اقامت موقت معتبر دارید، امکان بازگشت به کانادا و داشتن مجوز کار وجود دارد. با این حال، اعلامیه ایمیل مجوز موقت کار، به خودی خود نمی تواند برای بازگشت به کانادا استفاده شود.

سوالات متداول

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *