با اجرای قانون جدید اقامت کانادا، روند دریافت ویزای کانادا و تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی آسان‌تر شده است. در ماه‌های اخیر دولت کانادا تصمیم گرفته است از ایرانی‌های مقیم کانادا و متقاضیان مهاجرت تحصیلی و کاری حمایت کند. بنابراین شما می‌‌توانید ویزای توریستی بگیرید و بعد از رسیدن به خاک کانادا ویزای توریستی را به ویزای تحصیلی یا کاری تبدیل کنید.

شرایط قانون جدید مهاجرت به کانادا چیست؟

قانون جدید اقامت کانادا از اول مارس ۲۰۲۳ شروع شده است و تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۴ هم ادامه دارد. در صورتی که در کانادا هستید و اقامت موقت این کشور را دارید می‌توانید بدون پرداخت هزینه برای تبدیل ویزای توریستی به کاری یا تحصیلی اقدام کنید. اگر هر کدام از اعضای خانواده‌ی شما برای دیدار به کانادا آمده‌اند یا خودتان با ویزای توریستی به این کشور رفته‌اید، امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی و ویزای کاری کانادا وجود دارد. برای اینکه بتوانید از این فرصت استفاده کنید، باید تا قبل از سال میلادی ۲۰۲۴ خودتان را به خاک کانادا برسانید. بهتر است از قبل درباره‌ی انواع ویزا تحقیق کنید و شرکت‌ها و دانشگاه‌های موردعلاقه‌ی خودتان را پیدا کنید.

قانون جدید اقامت اقامت کانادا چه مزایایی دارد؟

مهم‌ترین مزیت این قانون، در اولویت‌ قرارگرفتن پرونده‌ی ایرانی‌ها است. این قانون برای ایرانی‌های مقیم کانادا وضع شده است. بنابراین، لازم نیست برای تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی اپلیکیشن فی پرداخت کنید. با توجه به سیاست‌های جدید اداره‌ی مهاجرت کانادا، مقیمان دائمی ایرانی و دوتابعیتی‌های ایرانی کانادایی لازم نیست برای اقامت دائم و تمدید پاسپورت هزینه‌ای پرداخت کنند.

تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی و کاری بدون هزینه

با اجرای قوانین حمایتی جدید کانادا، ایرانی‌هایی که قصد تمدید اقامتشان را دارند، لازم نیست هزینه‌ای پرداخت کنند. طبق اطلاعات اداره‌ی مهاجرت و شهروندی کانادا از مارس ۲۰۲۳ پرونده‌های ایرانی‌ها با دقت و توجه‌ی بیشتری بررسی می‌شود. بنابراین شما می‌توانید خیلی زود به کشور رویاهایتان بروید و ویزا بگیرید. اداره‌ی مهاجرت کانادا با اجرای قانون جدید فرصتی بی‌نظیر برای همه‌ی ایرانی‌ها فراهم کرده است. شما با هر رشته‌ی تحصیلی و سابقه‌ی کاری می‌توانید ویزای توریستی بگیرید و بعد در خاک کانادا ویزایتان را به ویزای کاری یا ویزای تحصیلی کانادا تبدیل کنید. همچنین، در صورتی‌که اقوام شما در کانادا زندگی می‌کنند، مراحل دریافت ویزا راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود.

شرایط و مدارک ویزای توریستی چیست؟

اگر می‌خواهید از روش تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری و تحصیلی استفاده کنید، باید اول ویزای توریستی بگیرید و به خاک کانادا بروید. شما برای شرکت در کنفرانس‌، همایش، دیدن دوستان و اعضای خانواده ویزای توریستی بگیرید و در خاک کانادا ویزای خودتان را تبدیل کنید. برای دریافت ویزای توریستی کانادا به گذرنامه، مدارک ازدواج و شناسنامه، مدارک مالی، نامه‌ی تمکن مالی و ترجمه‌ی اسناد بانکی احتیاج دارید. درصورتی‌‌که دعوت‌نامه ندارید، باید برگه‌ی رزرو هتل را آماده کنید.

چه کسانی واجد شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری یا تحصیلی هستند؟

در صورتی‌که در کانادا ساکن هستید و وضعیت اقامتی معتبری دارید، واجد شرایط این قانون هستید و می‌توانید اقامتتان را بدون پرداخت هزینه‌های بایومتریک و اپلیکیشن فی تمدید کنید یا مجوز کار و تحصیل بگیرید. همه‌ی اتباع ایرانی که به طور موقت در کانادا هستند یا برای سفر به این کشور رفته‌اند، طبق این قانون می‌توانند اقامتشان را تمدید کنند. با این شرایط هر کسی که بتواند هزینه‌های سفر به کانادا و دریافت ویزای این کشور را پرداخت کند، می‌تواند برای تمدید اقامت و تبدیل ویزای توریستی به کاری یا تحصیلی اقدام کند.

در سال ۲۰۲۳ اقامت کانادا را بگیرید

با وجود این شرایط جدید ویزای کانادا، می‌توانید در سال ۲۰۲۳ خودتان را کانادا برسانید. توصیه‌ی ما این است که هرچه زودتر مدارک خودتان را آماده کرده و در ماه‌های آینده به خاک کانادا سفر کنید. اگر در مورد قانون جدید مهاجرت کانادا سوالی دارید، می‌توانید با کارشناس‌های تماس بگیرید یا در قسمت نظرات، سوالتان را بنویسید.

صالحه عطار

مهاجرت آنلاین یک جستجوگر هوشمند مطالب مهاجرتی است که با هدف آسان شدن دسترسی کاربران به محتوی مفید معتبرترین سایت‌های مهاجرتی کشور راه اندازی شده است. تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به سایت مرجع دریافت کننده مطلب میباشد.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *