کانادایی ها بیشتر از قبل، از مهاجرت به این کشور حمایت می کنند

بنابر داده های نظر سنجی اخیر موسسه Environics با مشارکت Century Initiative، کانادایی ها بیشتر از قبل، از مهاجرت به این کشور حمایت می کنند. موسسه Environics یک آژانس تحقیقاتی است که نظرسنجی های عمومی را انجام می دهد و داده ها را در مورد مسائل کانادایی مانند دولت یا اقتصاد جمع آوری می کند. موسسه Century Initiative یک موسسه خیریه ثبت شده است که توسط رهبران تجاری و دانشگاهیان اداره می شود و از رسیدن جمعیت کانادا به 100,000,000 تا سال 2100 حمایت می کند.

یافته کلی این نظرسنجی حاکی از این است که در حال حاضر کانادایی ها بیش از هر زمان دیگری طرفدار افزایش پذیرش مهاجر هستند. طی یک نظر سنجی از کانادایی ها پرسیده شد که آیا به نظر آنها میزان پذیرش مهاجران در این کشور زیاد است یا خیر. بیش از 70 درصد افراد بر سر این موضوع که کانادا امکان پذیرش مهاجران بیشتری را دارد هم نظر بودند.

این بیشترین حمایت از مهاجرت در تاریخ 45 ساله این نظرسنجی است و در حالی صورت می گیرد که داده های سرشماری سال 2021 نشان می دهد که مهاجران 23 درصد از کل جمعیت کانادا یا 8.3 میلیون نفر را تشکیل می دهند. این امر منجر به این پیش بینی می شود که این تعداد تا سال 2041 به 34 درصد افزایش یابد.

این داده ها از طریق مصاحبه های تلفنی با 2,000 کانادایی بین 6 تا 30 سپتامبر 2022 جمع آوری شد. نمونه ای با این اندازه که از جامعه جمع آوری شده است، نتایج دقیقی در 2.2 درصد مثبت و منفی در 19 نمونه از 20 نمونه ایجاد می کند.

مانند سال گذشته این مطالعه نشان داد که حمایت از مهاجرت و مهاجران اغلب به گرایش های سیاسی افراد مرتبط است. از سال 2021، حمایت کلی از سطوح بالای مهاجرت به کانادا در میان حامیان حزب لیبرال فدرال (79 درصد افزایش 4 درصد)، NDP (85 درصد افزایش 4 درصد) و حزب سبز (84 درصد افزایش 19 درصد) افزایش یافته است. برعکس، 43 درصد از حامیان محافظه کار معتقدند که سطح مهاجرت بسیار بالاست، اما این میزان هنوز یک درصد کاهش نسبت به مطالعه سال 2021 است.

حمایت از مهاجرت با وجود مشکلات همه گیری کرونا

این داده ها در زمانی جمع آوری شده اند که کانادا با پیامدهای همه گیری COVID-19، کمبود تاریخی نیروی کار و رکورد یک میلیون شغل خالی دست وپنجه نرم می کند. در پاسخ، کانادا اهدافی را در چارچوب طرح سطوح مهاجرت افزایش داده است. برنامه کنونی بین 432,000 تا 451,000 مهاجر جدید در کانادا تا سال 2024 هدف گذاری شده است. انتظار می رود طرح جدیدی تا 1 نوامبر ارائه شود.

بیش از 50 درصد از کانادایی های مورد بررسی معتقدند که کانادا برای افزایش جمعیت خود به مهاجران بیشتری نیاز دارد. قابل توجه ترین تغییرات در طول داده های سال 2021 نشان می دهد که مردم در منیتوبا و ساسکاچوان دیدگاه خود را تغییر داده اند، با افزایش 15 واحدی نسبت به سال قبل. آلبرتا و انتاریو نیز هر دو سه امتیازی هستند.

آتلانتیک کانادا که در پنج سال گذشته تعداد مهاجران خود را سه برابر کرده است، نسبت به گذشته حمایت کمتری از مهاجرت نشان داده و 9 امتیاز کاهش یافته است. همچنین این احساس غالب وجود دارد که مهاجران برای رشد اقتصادی در کانادا ضروری هستند. با افزایش جمعیت از طریق مهاجرت، کانادا نیز پایه مالیاتی خود را افزایش می دهد.

سرشماری اخیر گزارش داد که دو سوم مهاجران جدید به کانادا در سن کار هستند، به این معنی که اکثر مهاجران جدید به کانادا مالیات بر درآمد را به اقتصاد و سیستم هایی مانند مراقبت های بهداشتی و آموزش حمایت می کنند.

کانادایی ها معتقد به پذیرش بیشتر پناهندگان هستند

اکثر پاسخ دهندگان در مورد تعهد کانادا به ایجاد یک پناهگاه امن برای پناهندگان، به ویژه برای کسانی که از مناطق درگیری فرار می کنند، مثبت بودند. با این حال، این نظرسنجی نشان می دهد که برخی در مورد توانایی پناهندگان برای ادغام در جامعه کانادا و تأثیر آن بر فرهنگ و هویت این کشور نگرانی دارند. این امر به ویژه در کبک قابل توجه بود، که تلاش می کند سیاست های مهاجرت اقتصادی را اعمال کند که فرهنگ و هویت منحصربه فرد فرانسوی زبان خود را ترویج کند.

با این حال، هنگامی که از او پرسیده شد که آیا کانادا تعداد زیادی مهاجر از کشورهای نژادپرستانه را می پذیرد، نتایج نشان می دهد که اکثریت فزاینده کانادایی ها، ازجمله کبک، این ایده را رد می کنند.

هنوز در میان کانادایی ها اعتقادی وجود دارد، 37 درصد موافق یا کاملاً موافق هستند که برخی از پناهندگان قانونی یا واقعی نیستند. مانند سایر سؤالات، درصد پاسخ دهندگانی که به این باور پایبند هستند در میان حامیان محافظه کاران یا بلوک کبک بیشتر است. از نظر منطقه ای، آلبرتا بیشترین تعداد افرادی را دارد که به این باور اعتقاد دارند، اما کانادایی های آتلانتیک نیز به طور فزاینده ای موافق هستند، که نسبت به نظرسنجی سال 2021 هشت درصد افزایش یافته است.

با این حال، این نظرسنجی نشان می دهد که کانادا در کل این ایده را رد می کند که مهاجران اقلیت نژادی بیش ازحد در کانادا هستند. کسانی که با این گفته موافق اند عموماً بالای 60 سال سن دارند یا دیپلم دبیرستان ندارند. این یک تغییر عمده نسبت به داده های کلی در دهه 1990 است، زمانی که افکار عمومی در مورد این موضوع تقریباً به طور مساوی تقسیم شد.

به طورکلی، در مورد پذیرش پناه جویان از مناطق درگیری با ذکر کشورهای خاص، تغییر کمی وجود داشت. برخی از پاسخ دهندگان از مناطق درگیری مانند اوکراین و برخی دیگر در مورد مناطق درگیری مانند افغانستان سؤال شده اند. نتایج نشان می دهد که تفاوت جزئی، اما نه قابل توجهی در حمایت از پناهندگان اوکراینی نسبت به پناه جویان از افغانستان وجود دارد.

رضا صنعتی

مهاجرت آنلاین یک جستجوگر هوشمند مطالب مهاجرتی است که با هدف آسان شدن دسترسی کاربران به محتوی مفید معتبرترین سایت‌های مهاجرتی کشور راه اندازی شده است. تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به سایت مرجع دریافت کننده مطلب میباشد.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *