چگونه می‌توان بدون وکیل به کانادا مهاجرت کرد؟

 درصورتی‌که می‌خواهید از طریق کاری، توریستی و تحصیلی به کانادا بروید، استفاده از خدمات وکیل ضروری نیست. در این بخش، هر کدام از این روش‌ها را به طور خلاصه توضیح می‌دهیم.

مهاجرت کاری به کانادا

برای اینکه مهاجرت به کانادا بدون وکیل را شروع کنید، می‌توانید از سایت‌های کاریابی کانادا و شبکه‌های اجتماعی تخصصی مثل لینکدین دنبال کار بگردید و از کارفرماهای کانادا جاب آفر یا پیشنهاد شغلی بگیرید. در این روش، رزومه‌ی خود را برای شرکت‌ها می‌فرستید و شرکت هم برای شما دعوت‌نامه‌ی کاری ارسال می‌کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

یکی از سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم اکسپرس اینتری است. در این روش شما با توجه به امتیازهایتان می‌توانید در کانادا کار کنید یا اقامت دائم بگیرید. شرایط اکسپرس اینتری به شرح زیر است:

  • حداقل یک سال سابقه کار مرتبط با رشته‌ی تحصیلی
  • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی
  • حداکثر ۴۵ سال سن
  • دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد

سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری به هر یک از این موارد بالا امتیاز مشخصی می‌دهد. مثلا سابقه‌ی کاری بیشتر از ۶ سال، ۱۵ امتیاز دارد و اگر ۲ تا ۳ سال کار کرده باشید، ۱۱ امتیاز می‌گیرید. سن شما هم در امتیازدهی تاثیر دارد. افراد ۳۶ ساله ۱۱  امتیاز می‌گیرند و بیشترین امتیاز برای مهاجرین ۱۸ تا ۳۵ سال است.

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون وکیل

آسان‌ترین روش مهاجرت به کانادا بدون وکیل، مهاجرت تحصیلی است. اول از همه، درباره‌ی شهرها و دانشگاه‌های مختلف کانادا و شرایط اپلای تحقیق کنید و مدارکتان را حاضر کنید. شرایط و مدارک اپلای برای هر دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است، ولی همه‌ی آن‌ها به ترجمه‌ی مدارک تحصیلی، ریز نمرات، مدرک زبان و رزومه‌ی تحصیلی احتیاج دارند. توصیه‌نامه، انگیزه‌نامه و پروپوزال تحقیقاتی هم از جمله مدارک متداول برای اپلای در مقطع ارشد و دکترا هستند. اگر می‌خواهید برای مقطع دکترا در دانشگاه‌های کانادا درس بخوانید، باید به استادها ایمیل بزنید.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا بدون وکیل، ازدواج با فرد کانادایی است. اگر از طریق ازدواج به کانادا می‌روید، به وکیل و مدارک پیچیده احتیاج ندارید و می‌توانید با ازدواج با یک فرد کانادایی اقامت دائم بگیرید. در صورتی‌که یکی از اقوام شما شهروند کانادا باشد، می‌توانید با ازدواج با او به کانادا بروید و بعد از انجام فرایندهای تابعیت، اقامت دائم بگیرید. در این روش، سازمان تابعیت و مهاجرت کانادا ازدواج شما بررسی می‌کند و مطمئن می‌‌شود که ازدواج ساختگی نیست.

صالحه عطار

مهاجرت آنلاین یک جستجوگر هوشمند مطالب مهاجرتی است که با هدف آسان شدن دسترسی کاربران به محتوی مفید معتبرترین سایت‌های مهاجرتی کشور راه اندازی شده است. تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به سایت مرجع دریافت کننده مطلب میباشد.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *