برای جلوگیری از مشکلات تاخیر در پروسه استارتاپ ویزای کانادا راهکارهایی وجود دارد که توسط اداره مهاجرت ارائه می شوند. در حال حاضر پروسه استارتاپ از زمان ارسال درخواست تا اخذ اقامت دائم از طریق ویزای استارت آپ حدود ۳۱ ماه زمان می برد. در ادامه به بررسی این راهکارها برای جلوگیری از طولانی شدن روند ویزای استارت آپ می پردازیم.

شهر اتاوا کانادا سعی دارد با این موضوع مقابله نماید. از این رو علاوه بر ۸۵ میلیون دلاری که در سال ۲۰۲۱ به برنامه های عقب افتاده فعلی  اختصاص داده بود، ۲.۱ میلیارد دلار دیگر از بودجه ی سالانه ی خود را برای بهبود پروسه مهاجرت در نظر گرفته است. به مرور زمان، روال رسیدگی به درخواست ویزای استارتاپ کانادا از ۳۱ ماه کاهش پیدا می کند، زیرا پاسخگویی به تعداد تقاضاها از طریق افزایش ظرفیت سیستم بیشتر می شود. در این میان، روش هایی برای داوطلبان ویزای کانادا وجود دارد تا به موقع به کانادا برسند و هدف آن ها محقق شود.

برای دریافت مجوز کار از طریق برنامه ویزای کار imp اقدام کنید

در پروسه ویزای استارت آپ در بازه زمانی بررسی درخواست اقامت دائم، فرصتی برای درخواست مجوز کار کوتاه مدت برای رسیدن به کانادا و راه اندازی کسب و کار وجود دارد. فرآیند رسیدگی به مجوزهای کار در کشورهای مختلف متفاوت است ولی قطعا کمتر از زمان لازم برای دریافت اقامت دائم از طریق ویزای کانادا می باشد.

برای داشتن صلاحیت مجوز کار، افراد متقاضی باید گواهی تعهد و نامه پشتیبانی از سمت نهاد تایید شده ای داشته باشند. این نامه باید نشان دهنده ی این باشد که درخواست فرد متقاضی ضروری است و دلایل مهمی برای ورود به موقع به کانادا وجود دارد. همچنین فرد متقاضی باید بودجه کافی به اندازه برآورده کردن نیاز یک خانواده کم درآمد را که خواهان زندگی در خارج از کبک برای مدت یکسال است را داشته باشد. علاوه براین باید هزینه ۲۳۰ دلاری کارفرما را نیز پرداخت نماید.

 

شرایط استفاده از طرح درآمد کم برای دریافت ویزای کانادا (LICO)

تعداد اعضای خانواده میزان درآمد لازم
۱ نفر ۲۵,۳۳۸ دلار
۲ نفر ۳۱,۵۴۴ دلار
۳ نفر ۳۸,۷۸۰ دلار
۴ نفر ۴۷,۰۸۴ دلار
۵ نفر ۵۳,۴۰۲ دلار
۶ نفر ۶۰,۲۲۸ دلار
۷ نفر ۶۷,۰۵۵ دلار
بیش از ۷ نفر، به ازای هر فرد اضافی هزینه ای به مبلغ ۶.۸۲۷ دلار اضافه می شود. ۶,۸۲۷ دلار

 

متقاضیان از طریق برنامه ویزای imp کانادا می توانند پیشنهاد خود اشتغالی ارائه دهند تا شرایط لازم برای اخذ مجوز کار را دریافت نمایند. این افراد باید عنوان شغلی خود را با عنوان کارآفرین ویزای استارت آپ طبق رتبه بندی ملی مشاغل کد ۸۸۸۸ وارد نمایند. لازم است بدانید متقاضیانی که همه ی شرایط بالا را دارند می توانند قبل از اقدام برای اقامت دائم کانادا برای اخذ مجوز کار اقدام نمایند.

برنامه کسب و کار استانی با هدف راه اندازی استارت آپ در نظر داشته باشید

در نظر گرفتن یک برنامه کسب وکار در جهت راه اندازی استارت آپ، راه حل دیگری برای جلوگیری از تاخیر در پروسه استارتاپ ویزای کانادا است. آلبرتا و آنتاریو در این زمینه خدماتی را ارائه می دهند.

آلبرتا

جریان کارآفرینان فارغ التحصیل خارجی مهاجرت آلبرتا (FGES) در جهت راه اندازی شرکت های استارت آپ و کسب و کارهای خلاقانه برای فارغ التحصیلان واجد شرایط خارج از کانادا طراحی شده است. متقاضیان واجد شرایط باید قبل از راه اندازی استارت آپ در زمانی که دارای ویزای کار کانادا هستند، توافق نامه عملکرد تجاری را امضا نمایند.

زمانی که شرایط توافق نامه عملکرد تجاری آن ها تایید شد، سپس از طریق برنامه مهاجرت برتر آلبرتا برای دریافت اقامت دائم کاندید می شوند. متقاضیان باید شرایطی از جمله تجربه ی کاری، زبان خارجی و تحصیلات را دارا باشند. حداقل میزان سرمایه گذاری لازم برای شهر مرکزی ۱۰۰۰۰۰ دلار و برای مناطق حاشیه ۵۰۰۰۰ دلار می باشد.

آنتاریو

در سال ۲۰۲۱ آنتاریو در طرحی برای جذب ۱۰۰ کارآفرین بین المللی و خرید مشاغل خارج از منطقه وسیع تورنتو ۲۰۰۰۰۰ دلاری سرمایه گذاری کرد. آنتاریو بنابر جریان کارآفرینان فارغ التحصیل خارجی مهاجرت آنتاریو با جذب سرمایه ۲۰ میلیون دلاری به مناطقی که تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته اند، کمک می کند. همچنین دولت آنتاریو امید دارد این طرح دو ساله در بخش های متفاوت فناوری اطلاعات، گردشگری و علوم زیستی اشتغال زایی نماید. کسب و کارهایی که به مدت ۱۸ تا ۲۰ ماه در آنتاریو فعالیت داشته باشند برای اقامت دائم کاندید می شوند.

الزامات مالی جریان کارآفرین انتاریو

کسب و کار شما اگر در منطقه مرکزی تورنتو باشد، حداقل دارایی خالص شما ۸۰۰۰۰۰ دلار می باشد. چنانچه خارج از این منطقه باشید، حداقل درآمد خالص شما ۴۰۰۰۰۰ دلار است.

کسب و کارهایی که در زمینه ی فناوری اطلاعات یا ارتباطات دیجیتال فعالیت دارند، حداقل دارایی خالص آن ها ۴۰۰۰۰۰ دلار در هر منطقه از استان می باشد.

  • مالکیت و سرمایه گذاری

اگر در منطقه مرزی تورنتو هستید، حداقل ۶۰۰۰۰۰ دلار برای کسب و کارتان سرمایه گذاری کنید، در این صورت حداقل ۳۳ درصد آن متعلق به شما خواهد بود. چنانچه خارج از این منطقه باشید و حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کنید، ۳۳ درصد آن به شما تعلق دارد.

در زمینه کسب و کارهای فناوری اطلاعات یا ارتباطات دیجیتال حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری نمایید، صاحب حداقل ۳۳ درصد آن خواهید شد.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *