پایان اعتصاب بخشی از کارکنان دولت

۱۲۰ هزار عضو اتحادیه PSAC با دولت به توافق آزمایشی رسیدند.

اتحادیه‌ی خدمات عمومی کانادا (PSAC) می‌گوید که به توافقی آزمایشی با هیئت خزانه‌داری دولت رسیده که بیش از ۱۲۰ هزار کارمند دولت فدرال در سراسر کشور را پوشش می‌دهد.
به این ترتیب انتظار می‌رود حدود ۱۲۰ هزار کارمند دولت از امروز و در روز کارگر دوباره به سر کارهای خود بازگردند اما ۳۵ هزار کارمند اداره‌ی درآمد کانادا (اداره‌ی مالیات CRA) همچنان به اعتصاب خود ادامه خواهند داد و نمایندگان آنها مشغول ادامه‌ی مذاکرات با دولت هستند.

کارمندان اداره‌ی درآمد کانادا CRA به دنبال افزایش دستمزدهای خود، حق دورکاری و تضمین امنیت شغلی هستند.

توافق حاصل شده بین ۱۲۰ هزار کارمند دولت که از امروز به سر کارهای خود بازمی‌گردند شامل ۱۲/۵ درصد افزایش حقوق طی چهار سال آینده و یک پرداخت دو هزار و ۵۰۰ دلاری به تمام این کارمندان و همچنین حق و حقوق اضافی در مقابل کارفرما مانند تصمیم‌گیری‌هایی که منجر به نحوه کار آنها می‌شود و حق سنوات بوده است.

 

به گزارش یکی از خبرگزاری های معتبر : دولت کانادا روز دوشنبه همزمان با روز کارگر با ۱۲۰ هزار نفر از تعداد ۱۵۵ هزار کارگری که با برگزاری اعتصابی بی‌سابقه بخش‌های گسترده‌ای از ادارات دولتی از بخش تمدید گذرنامه گرفته تا بخش رسیدگی به درخواست‌های مهاجرت را فلج کردند به توافق بر سر پایان دادن به اعتصاب دست یافتند .

اتحادیه «ائتلاف خدمت دولتی» که این اعتصاب را از تاریخ ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) سازماندهی کرد اعلام کرد، بعد از انعقاد این توافق، اکثر کارمندان اعتصاب کرده دولت بعد از حدود دو هفته به سر کار خود برگشتند اما همچنان بیش از ۳۵ هزار کارمند سازمان درآمد کانادا در اعتصاب به سر برده و در حال مذاکرات با مقامات دولت کانادا هستند.

بخش باقی مانده‌ای از کارمندان دولت در سازمان درآمد که اعتصاب را ادامه می‌دهند همچنان موجب کند شدن پردازش اظهارنامه‌های مالیاتی سالانه خواهند شد. اتحادیه «ائتلاف خدمت دولتی» در بیانیه‌ای نوشت که هنوز اعضای این اتحادیه توافق پیشنهاد شده از سوی دولت اتاوا را مورد پذیرش نهایی قرار نداده‌اند و «در روزهای آینده» بر سر پذیرش آن قرار است رای‌گیری برگزار کنند.

«کریس آیلوارد»، رئیس این اتحادیه در این بیانیه تصریح کرد:‌ «این توافق دستاوردهای مهمی برای اعضای ما دارد و استانداردها را برای همه کارگران در کانادا ارتقا می‌دهد.»

این اتحادیه از سال ۲۰۲۱ با مقامات کانادا بر سر شرایط جدید قرارداد کاری کارمندان دولت مشغول مذاکره بوده است.

سازمان هیات خزانه‌داری کانادا که مسئول استخدام کارمندان دولت این کشور است اعلام کرد، در مورد مساله دورکاری کارمندان با رسیدگی به درخواستهای فردی و کتبی دورکاری و گذاشتن سقف سه روز دورکاری در هفته و تشکیل کمیته‌های اداری برای رسیدگی به نگرانی‌های کارمندان موافقت کرده است.

«مونا فورتیه»، رئیس هیات خزانه داری کانادا در بیانیه‌ای گفت:‌ «این توافق منصفانه، رقابتی و معقول بوده و می‌تواند ثبات را برای کارمندان دولت و کانادایی ها ایجاد کند.»

سازمان «هیات خزانه‌داری کانادا» روز چهارشنبه هفته گذشته همزمان با هشتمین روز اعتصاب سراسری کارمندان دولت کانادا اعلام کرده بود، اتحادیه‌ای که معترضان را نمایندگی‌ می‌کند مطالباتی «خارج از توان» دارد و این اتحادیه هم متقابلا دولت اتاوا را به ایجاد بن بست در مذاکرات متهم کرده بود.

از چهارشنبه ۳۰ فروردین حدود ۱۵۵ هزار کارمند دولت فدرال کانادا شامل ۳۵ هزار نفر از کارمندان سازمان مالیاتی این کشور، دست به اعتصاب زدند در حالی که اتحادیه ائتلاف خدمت دولتی، این اعتصاب را یکی از بزرگترین اعتصابات تاریخ این کشور خواند.

 

Content team

مهاجرت آنلاین یک جستجوگر هوشمند مطالب مهاجرتی است که با هدف آسان شدن دسترسی کاربران به محتوی مفید معتبرترین سایت‌های مهاجرتی کشور راه اندازی شده است. تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به سایت مرجع دریافت کننده مطلب میباشد.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *