مسافران عزیز ما در این صفحه قصد داریم تا به شما آموزش بدهیم که چگونه می توانم ویزای شینگن بگیرم؟ راحترین کشورها را معرفی کنیم، به شما در مورد اینکه  اخذ ویزای شینگن تضمینی بدون مدرک وجود دارد یا نه مشاوره تخصصی بدهیم و اصلا ویزا شینگن یعنی چه به همراه کلی اطلاعات بروز شده سال 2023.

با داشتن اطلاعات لازم در زمینه چیزی به اسم اخذ ویزای تضمینی شینگن در چنگال کلاهبردارها نخواهید افتاد. به شما اطمینان میدهیم که اطلاعاتی که در اینجا به آنها اشاره می کنیم در هیچ منبعی به صورت رایگان یافت نخواهد شد.

ویزای شینگن

ویزای شینگن چیست؟

برای اینکه بدانید ویزای شینگن یعنی چه و اینکه چند نوع ویزای شینگن وجود دارد بهتر است با دقت این بخش را مطالعه کنید زیرا در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که شناخت انواع ویزای شینگن چقدر برای شما میتواند مهم باشد.

این توضیحات و آموزش ها قطعا برای کمک به شما جدیدترین آموزش ها تهیه و تنظیم شده است :

1- ویزای شینگن تایپ A: ویزای نوع A به مسافران این امکان را می دهد تا بتوانند ویزای ترانزیت هوایی را بگیرند. به این ویزا به اصطلاح ویزای ترانزیت گفته می شود. با اخذ ویزای شینگن نوع A می توانید با هواپیما وارد فرودگاه مقصد شوید و در کمتر از چهل و هشت ساعت خاک این کشور را با هواپیما ترک کنید.

این ویزا بیشتر زمانی قابل اخذ است که نیاز به تغییر خط هوایی داشته باشید و یا این که هواپیما نیاز به سوختگیری داشته باشد. به این ترتیب می توانید به راحتی وارد کشور مقصد شده و پس از برطرف شدن مشکل از طریق مرزهای هوایی فرودگاه را به مقصدی دیگر ترک کنید.

2- ویزای شینگن تایپ B: این ویزا نیز یکی از ویزاهای ترانزیت است. با این ویزا می توانید خاک کشور مورد نظر را به مقصد دیگر از راه مرزهای زمینی یا آبی ترک کنید. دقت داشته باشید که در کمتر 5 روز باید خاک این کشور را ترک کرده باشید.

3- ویزای شینگن تایپ C: ویزای توریستی یا نوع C یکی از انواع ویزاهایی است که می توان اخذ کرد. با اخذ ویزای توریستی می توانید در کمترین زمان ممکن به کشور مقصد سفر کنید. این ویزا به شما این امکان را می دهد تا حداکثر به مدت نود روز در خاک کشور مقصد اقامت داشته باشید.

4- ویزای شینگن تایپ D:ویزای مولتی یا چند بار ورود است که به متقاضیان این امکان را می دهد تا به مدت پنج سال به خاک این کشور رفت و آمد داشته باشند. پس از گذشت پنج سال می توان دوباره برای اخذ ویزا اقدام کرد. این ویزا بیشتر توسط افرادی اخذ می شود که فرزندشان در این کشور مشغول تحصیل هستند و یا اقامت دارند.

انواع ویزای شینگن و مراحل آن

مراحل اخذ ویزای شینگن

مراحل گرفتن ویزا شینگن در ابتدا بستگی به نوع و هدف شما بستگی دارد. به عنوان مثال اگر شما قصد سفر توریستی به کشورهای اروپایی را دارید شرایط و مراحل آن با سفر کاری و بیزنسی متفاوت خواهد بود.

پس ابتدا باید هدف سفر خود را مشخص کنید و اگر دعوتنامه دارید آن را هم بررسی کنید سپس اقدام به درخواست ویزا کنید. ویزاگردی به صورت مختصر و مفید این مراحل را برای شما تشریح کرده است :

 1. چه نوع ویزایی باید بگیریم؟

اولین مرحله داشتن شرایط اخذ ویزای شینگن این است که نوع ویزای خود را انتخاب کنید. اگر قصد تحصیل در کشور مقصد را دارید باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایید.

در صورتی که برای گردش به مقصد می روید هم باید برای اخذ ویزای شینگن توریستی اقدام نمایید.پس مراقب باشید که انواع ویزا را به خوبی بشناسید و به این نکته توجه کنید که برای هر هدف سفی یک نوع ویزا وجود دارد.

 1. برای رفتن به سفارت وقت سفارت نیاز داریم؟

با توجه به نوع ویزایی که برای اخذ آن می خواهید اقدام نمایید، باید وقت سفارت بگیرید. به عنوان مثال برای گرفتن ویزای آلمان ، وقت سفارت آلمان تحصیلی حداقل 36 ماه زمان می برد اما وقت سفارت آلمان توریستی در کمتر از سه ماه قابل اخذ است. در مورد دیگر کشورها نیز این موضوع صادق است.

پس حتما قبل از برنامه ریزی و زمانبندی سفر بررسی کنید که سفارت ها شرایط وقت دهی سختی نداشته باشند زیرا در برخی موارد باید تا 3 الی 4 ماه صبر کنید تا بتوانید به سفارت برای انگشتنگاری ویزای شینگن مراجعه کنید.

 1. آیا مدارک خاصی برای ویزا نیاز دارم؟

در این مرحله باید با توجه به چک لیست سفارت مدارک خود را تهیه کنید. این مدارک باید کامل و بدون نقص باشند. این مدارک را با توجه به وقت سفارت به دست دارالترجمه بسپارید. به این ترتیب سفارت آن را بررسی می کند و پاسخ خود را به شما ابلاغ می کند.

حتما قبل از ترجمه مدارک برای سفارت ها بررسی کنید که مدارکی را کم یا زیاد ترجمه نکنید و متحمل ضرر و زیان نشوید. اگر اطلاعات شما در این زمینه ضعیف است حتما به نزدیکترین دفتر خدمات مسافرتی به محل زندگی خود که مورد تایید می باشند مراجعه کنید و از مشاوره ویزای شینگن و چیدمان مدارک استفاده کنید.

 1. چه زمانی به سفارت مراجعه کنم؟

با کلیه مدارک و البته کل مبلغ صدور ویزا، به سفارت مراجعه کنید. سفارت مدارک را از شما دریافت می کند و پس از آن می توانید به راحتی منتظر پاسخ سفارت بمانید. سفارت در کمترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهد داد. برخی از سفارت ها با توجه به قوانین ممکن است از شما مصاحبه نمایند.

شما در این مرحله با وقت قبلی که در ابتدا توضیح دادیم، به سفارت مراجعه میکنید و با انجام انگشتنگاری ویزای شینگن و تحویل ترجمه مدارک خود خیال خود را آسوده میکنید.

 1. جوابدهی سفارت شینگن چقدر زمان میبرد؟

پس از گذشت دو تا چهار هفته سفارت پاسخی را به شما ابلاغ می کند و شما باید با در دست داشتن برگه رسیدی که روز مصاحبه به شما تحویل داده اند اقدام به گرفتن جواب خود بنمایید. این پاسخ ممکن است مثبت و یا منفی باشد.

در صورتی که پاسخ سفارت به درخواست شما مثبت باشد، می توانید ویزای خود را اخذ کنید در غیر این صورت؛ دو تا چهار ماه بعد با برطرف کردن علت ریجکتی دوباره برای اخذ ویزا اقدام نمایید.

نکات و شرایط اخذ ویزا

شرایط اخذ ویزای شینگن توریستی

گرفتن ویزای شینگن شرایط خاص و کلی برای تمامی کشورهای حوزه شینگن دارد، قبل از توضیحات و نکات ریز و اعلام مدارک مورد نیاز ویزا اقدام به توضیح مهم ترین شرایط کلی درخواست ویزا می نمایم.

مهم ترین شرایط ویزای شینگن با شرح مختصر در این قسمت توضیح داده میشود که اگر با دقت به آنها توجه کنید قطعا به تنهایی میتوانید برای خود اقدام کنید. باور کنید این شرایط را با این دقت هیچ شرکتی قبل از عقد قرارداد به شما توضیح نخواهد داد:

شرایط مهم اول:

دوست عزیز همانطور که قبلا هم اشاره کردیم باید هدف سفر شما مشخص باشد. حالا ممکن است از خود سوال کنید که بعد از مشخص کردن باید چه کاری انجام دهیم؟ خوب حالا بعد از تعیین هدف سفر باید بررسی کنید که آیا شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزا را بر اساس هدف سفر دارید یا خیر.

به طور مثال اگر تاجر هستید و قصد دارید برای خرید قطعه یا معمله ای بین المللی سفر کنید باید دعوتنامه معتبر کاری از شرکتی که با آن قرار ملاقات کنید دریافت کنید. درغیر این صورت سفارت ممکن اس هدف سفر شما را باور نکرده و شما را ریجکت کند.

شرایط مهم دوم:

حالا باید به فکر پول باشید. سفارت از شما مانده حساب یا همان تمکن مالی درخواست میکند. پس باید به میزان کافی پول در حساب خود داشته باشید تا سفارت مطمئن شود شما هزینه های لازم برای سفر خود را میتوانید متقبل شوید.

در نهایت این کشورها تمایل دارند که توریست ها در کشورشان دست به جیب شوند و پول خرج کنند. پس اگر تمکن مالی قوی ندارید مطمئن باشید که سفارت درخواست شما را رد کرده و شما را ریجکت میکند.

شرایط مهم سوم:

باز هم باید به مسائل مالی برگردیم و به شما اعلام کنیم که سفارت علاوه بر تمکن مالی گردش حساب 4 الی 6 ماهه شما را درخواست مینماید. علت این کار برای این است که بررسی کند که شما از شرایط شغلی و مالی خوبی بهرمند هستید و پرینت گردش حساب شما با نوع شغل و مانده حساب شما همخوانی دارد.

اگر این گردش حساب شما برای افسر سفارت ابهام ایجاد کند قطعا شما را ریجکت خواهند کرد.

شرایط مهم چهارم:

سفارت ها باید قانع بشوند که شما قصد برگشت به کشور و خروج از منطقه شینگن را دارید. یکی از مواردی که به افسر این اطمینان را میدهد داشتن وابستگی عاطفی در ایران می باشد. منظور از وابستگی عاطفی را با ذکر مثال توضیح میدهیم.

به طور مثال اگر شما یک خانواده 4 نفره هستید شامل پدر، مادر و 2 تا فرزند بهتر است به جای اقدام خانوادگی برای درخواست ویزا، یک الی دو نفر از اعضای خانواده برای بار اولی که درخواست ویزای شینگن می دهید در ایران بمانند.

این کار شما سفارت را قانع می کند که شما به خاطر عزیزانتان قصد بازگشت به کشور  و ترک خاک شنگن را دارید.

مدارک لازم برای ویزای شینگن

مدارک لازم برای ویزای شینگن

 1. مدارک شناسایی شامل: شناسنامه و در برخی وارد کارت ملی
 2. پاسپورت: با این شرایط که از تاریخ پایان سفر تا انقضای پاسپورت حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد.
 3. 2 قطعه عکس: رنگی بدون حاشیه و پس زمینه
 4. سند ملکی: (سند ملکی شما به عنوان ضمانت از شما گرفت نخواهد شد و صرفا جهت ارائه دارایی های شما به سفارت می باشد)
 5. مدارک شغلی شامل: با توجه به نوع شغل شما باید مدارک آماده شود که برای این مورد بهتر است با کارشناسان مجرب مشورت کنید تا بر اساس نوع شغلی که دارید به شما در آماده سازی این مدارک کمک کنند.
 6. مدارک مالی شامل: پرینت گردش حساب 4 تا 6 ماهه شما به همراه گواهی تمکن مالی که این موارد باید با هم همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال اگر شغل شما کارمند با حقوق ماهانه 3 میلیون تومان می باشد باید پرینت حساب و مانده حساب شما با میزان درآمد شما همخوانی داشته باشد تا برای سفارت ابهام بوجود نیاید.در حال حاضر با توجه به بالا رفتن نرخ ارز به این نکته توجه کنید که تمکن مالی شما به میزان 7 تا 10 هزار دلار به معادل ریالی آن باشد.
 7. ارائه مدارک بابت هدف سفر و محل اقامت: در صورتی که دعوتنامه از بستگان و دوستان خود ندارید می بایست برای کل روزهای سفر خود هتل رزرو کرده و واچر هتل را به سفارت ارائه کنید.در صورتی که از سوی نزدیکان خود دعوتنامه برای شما ارسال می شود حتما باید در آن قید شود که در مدت زمان سفر محل اقامت شما را فراهم می نمایند و حتما مدارک اقامتی دعوت کننده نیز به پیوست برای شما ارسال گردد.
 8. رزرو بلیط هواپیما: این مورد حتما باید تاریخ رفت و برگشت آن با تاریخ شروع و پایان رزرو هتل یا دعوتنامه یکی باشد در غیر این صورت سفارت از شما قبول نخواهد کرد.
 9. بیمه مسافرتی معتبر: از دیگر لزومات مدارک مورد نیاز اخذ ویزا ، بیمه مسافرتی معتبر 30 یا 50 هزار یورویی می باشد که باید کپی آن را در روز مصاحبه به سفارت ارائه نمایید.
 10. پول نقد به صورت یورو: در روز مصاحبه بجز سفارت سوئد در بقیه موارد حتما باید هزینه انگشتنگاری را به صورت نقدی و اسکناس یورو پرداخت کنید.این مورد را فراموش نکنید و حتما همراه داشته باشید.هزینه ویزای شینگن در برخی سفارت ها 95 در برخی 105 و در برخی موارد به همراه خدمات ویژه تا 130 یورو از شما دریافت می شود.
چگونه ویزا بگیریم

چگونه ویزای شینگن بگیرم ؟

برای این که بتوانید ویزای ارزان و تضمینی شینگن بگیرید ابتدا باید وقت سفارت را اخذ کنید، پس:

 1. اولین گام اخذ وقت سفارت است. با وقت سفارت شما باید در تاریخ و ساعتی مشخص به سفارت مراجعه کنید. در نتیجه سفارت مدارک شما را دریافت می کند و بررسی آن ها را آغاز می کند.
 2. دومین گامی که باید بردارید تهیه مدارک است. مدارکی که سفارت می پذیرد به صورت کلی یکسان است اما در برخی موارد تفاوت هایی هم وجود دارد. با توجه به قوانین کشورها باید به دقت آن چه می خواهند را بررسی کنید و مطابق همان این مدارک را ارائه دهید.
 3. سومین گام ،در صورتی که این مدارک کم و کاستی داشته باشد، درخواست شما رد خواهد شد. در این زمینه بسیار دقت کنید تا به هیچ وجه دچار مشکل نشوید. دقت داشته باشید مدارکی که ارائه می دهید باید دارای استانداردهای خاصی باشند تا بتوانید ویزای این کشور را اخذ کنید.
 4. گام چهارم ترجمه مدارک است، با توجه به قوانین کشور مورد نظر باید برای ترجمه مدارک اقدام کنید. به عنوان مثال برای سفر به کشور اسپانیا پس از اخذ وقت سفارت اسپانیا ، باید مدارک را به اسپانیایی ترجمه کنید. در صورتی که برای اخذ ویزای شینگن آلمان می توانید مدارک را به زبان فارسی هم ارائه دهید. البته بیشتر کشورها مانند ایتالیا مدارک را به زبان انگلیسی اخذ می کنند.
 5. گام پنجم به این شکل خواهد بود که، پس از ترجمه مدارک به صورت رسمی و درج مهر دارالترجمه رسمی بر روی آن ها می توانید رد تاریخ گفته شده به سفارت مراجعه کنید. به این ترتیب در تاریخ و ساعت مشخص شده می توانید به سفارت مراجعه کنید، مدارک را ارائه دهید و ویزای مورد نظر خود را اخذ کنید.

دقت داشته باشید که با مشاورین شرکت ویزاگردی می توانید در کمترین زمان ممکن ویزای مورد نظر خود را اخذ کنید. کافی است تا با مشاورین توانمند ما تماس حاصل نمایید.

پرتکرارترین سوالات مصاحبه ویزای شینگن

پرتکرارترین سوالات مصاحبه ویزای شینگن

پرتکرارترین سوالات مصاحبه ویزای شینگن اکثر سفارت های حوزه شینگن سوالات مشابهی از شما میپرسند. ما در این بخش اقدام به بررسی پرتکرارترین سوالات مصاحبه ویزای شینگن نموده ایم. البته در بیشتر موارد در حال حاضر از ما سوالی پرسیده نمیشود و فقط مدارک را بررسی می کنند.

 1. مجرد هستید یا متاهل ؟ چه مدت است ازدواج کرده اید؟ شغل همسر شما چیست؟
 2. چرا این نوع از ویزایی را که درخواست داده اید نیاز دارید؟
 3. علت سفر به کشور ما چیست؟
 4. چه کسانی در سفر با شما همراه هستند؟
 5. در حوزه شینگن آیا فامیلی دارید؟
 6. چه تعداد فرزند دارید؟ تحصیل میکنند یا کار یا کودک هستند؟
 7. چه موردی به عنوان علت برگشت به کشور و ترک کشور ما دارید؟
 8. شما تمکن مالی برای هزینه های سفر خود را دارید یا نه؟
پرتکرارترین سوالات مصاحبه ویزای شینگن

ویزای شینگن ارزان تضمینی و فوری

برای این که بتوانید ویزای شینگن ارزان و تضمینی در سال 2023 اخذ کنید باید دقت داشته باشید تا ابتدا باید وقت سفارت را داشته باشید. وقت سفارت فوری با کمترین هزینه به شما این امکان را می دهد تا در کمتر از دو هفته به سفارت وارد شوید. پس از آن می توانید درخواست خود برای اخذ ویزا را به سفارت ارائه دهید.

البته در این راه باید بسیار هوشیار باشید زیرا افراد سودجو با اخذ هزینه ها گزاف از شما، در مقابل سرویسی هم ارائه نمی دهند. نکته دیگری که باید در نظر بگیرید اخذ ویزای شینگن تضمینی است. ویزای شینگن تضمینی تنها زمانی ممکن است که مدارک شما کامل و بدون نقص باشد.

مشاورین ویزاگردی ارائه دهنده ویزای شینگن تضمینی با هزینه هایی باورنکردنی هستند. چیدمان مدارک و این که چه مدارکی را ارائه دهید بهتر است تنها با تجربه ممکن است. مشاورین مجرب ویزاگردی با تجربه ای که دارند شما را در این راه یاری خواهند کرد تا بتوانید ویزای کشور مورد نظر خود را اخذ کنید.

تفاوت ویزای شینگن و کانادا

مشاوره اخذ ویزای توریستی شینگن

مسافران عزیز قبل از اقدام میتوانید با کارشناسان ویزاگردی در تماس باشید. اگر خارج از وقت اداری از وب سایت ما دیدن کردید و یا امکان تماس تلفنی برای شما مقدور نیست می توانید از طریق واتس آپ با همکاران ما به صورت شبانه روزی در تماس باشید.

تفاوت ویزای شینگن و کانادا

یکی از نکاتی که شاید درباره ویزای شینگن شنیده باشید، ارتباط ویزای شینگن و کانادا است. برای این که بتوانید به کشور کانادا سفر کنید باید ویزای شینگن داشته باشید، این جمله ای است که به تازگی خیلی گفته می شود. برای اخذ ویزای کانادا باید تاریخچه سفری قوی داشته باشید اما فقط ویزای شینگن لازم نیست.

در این که ویزای شنیگن بسیار معتبر است و تأثیر بسیار مثبتی بر روی ویزای کانادا دارد شکی نیست، اما اگر تاریخچه قوی در سفر به کشورهایی مانند هند، چین، ژاپن، استرالیا و … داشته باشید هم می توانید ویزای کانادا را اخذ کنید. پس تنها داشتن ویزای شینگن منجر به اخذ ویزای کانادا نخواهد شد.

در این راه ممکن است بسیاری از افراد شما را مجبور کنند تا ابتدا ویزای شینگن را اخذ کنید و پس از آن برای اخذ ویزای کانادا اقدام نمایید. دقت داشته باشید که اگر تاریخچه سفری قوی دارید دیگر نیازی به اخذ این ویزا نخواهید داشت و می توانید به راحتی سفر خود را آغاز کنید.

ویزای شینگن چیست

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن

برای سفر به برخی از کشورها باید ویزای شینگن را اخذ کرد. اما چه کشورهایی و چرا باید این ویزا را اخذ کرد. تاریخچه ویزای شینگن به سال 1985 یعنی حدود سه دهه پیش باز می گردد. دو کشور آلمان و فرانسه با یکدیگر عهد نامه ای را امضا کردند تا بتوانند به تجارت رونق ببخشند.

بر اساس این عهدنامه دو کشور متعهد شدند تا مرزها را نادیده بگیرند. بر این اساس مردم می توانستند به راحتی و بدون اخذ ویزا از کشور آلمان به فرانسه و برعکس سفر کنند. پس از این با افزایش رونق اقتصادی در این دو کشور، کشورهای دیگر هم به این عهدنامه پیوستند.

این عهدنامه و مرزها به قدری گسترش یافت که در سال 2011 تعداد این کشورها به بیست و شش کشور رسید. این عهدنامه در همین سال در دهکده کوچکی به نام شینگن؛ در کشور لوکزامبورگ به امضا رسید. بر اساس این عهدنامه کلیه شهروندان این کشورها بدون اخذ ویزا می توانند در این بیست و شش کشور تردد کنند.

با بین المللی شدن توافق نامه شینگن مردم دیگر کشورها نیز خواهان ورود به این حوزه شدند. به این ترتیب با ارائه معتبرترین ویزای شینگن به مردم دیگر کشورها دروازه های کشورهای این حوزه به روی مردم باز شد. راحت ترین کشور برای ویزای شینگن به شهروندان دیگر کشورها این امکان را می دهد تا به راحتی بتوانند به این کشور سفر کنند.

در حقیقت شهروندان کشورهای دیگر با اخذ ویزای یکی از کشورهای این حوزه می توانند به کشورهای دیگر این حوزه هم سفر کنند. البته قوانین کنترل کننده ای در این باره وجود دارد که با توجه به قوانین کشورها متفاوت است. اگر می خواهید از بی نظیرترین کشورهای جهان دیدن کنید، ویزای شینگن به شما این امکان را خواهد داد.

سریع ترین راه اخذ ویزای شینگن

در این جدول به راحترین و پرتقاضا ترین کشورهای حوضه شینگن اشاره می کنیم:

نام کشور حجم پذیرش حجم تقاضا توضیحات
ایسلند زیاد تقریبا زیاد این کشور طی چند سال اخیر حدود 99 درصد متقاضیان ویزای خود را قبول کرده است.
فنلاند زیاد تقریبا زیاد کشور فنلاند گزینه خیلی خوبی برای ایرانینان می باشد. این کشور به حدود 98 درصد از متقاضیان این کشور ویزا داده است.
لیتوانی تقریبا زیاد تقریبا زیاد لیتوانی حدود 97 درصد از متقاضیان خود را به این کشور راه داده است. فقط در نظر داشته باشید این کشور در ایران سفارت ندارد و برای انگشتنگاری باید به کشور های اطراف مانند ترکیه سفر کنید.
استونی تقریبا زیاد کم استونی یکی از کشورهای اسکاندیناوی می باشد که شرایط خیلی خوبی برای ویزادهی دارد. حتما از این کشور دیدن کنید چون گزینه خوبی برای سابقه سفر و اخذ ویزای شینگن می باشد.
لتونی تقریبا زیاد تقریبا کم لتونی تا سال 2014 شرایط خوبی برای ویزادهی داشت اما طی چند سال گذشته قدری سخت گیری های خود را بیشتر کرده است.
لهستان تقریبا زیاد کم لهستان به صداقت در هدف از سفر بسیار حساس می باشد. حتما با دقت خیلی زیاد مدارکتان را برای ارائه به این سفارت آماده کنید.
یونان زیاد خیلی زیاد یونان که طی دهه گزینه همواره یکی از پر تقاضا ترین کشور برای ایرانیان بوده است. این کشور تقریبا سینوسی در ویزادهی عمل می کند. معمولا در طول سال مدتی به خوبی ویزا داده و در ادامه سال به میزان زیاد درخواست ها را ریجکت می کند.
لوکزامبورگ زیاد کم لوکزامبورگ معمولا زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد. اما جایگزین خیلی خوبی برای سفر به حوضه شنگن و اروپا می باشد. راستی برای درخواست ویزای این کشور باید به سفارت بلژیک مراجعه کنید.
ایتالیا متوسط خیلی زیاد خوب الان رسیدیم به پرتقاضا ترین کشور در بین متقاضیان ایرانی. ایتالیا همیشه در تمام طول سال شاهد ترافیک بالای درخواست ویزا برای ایرانیان می باشد. باید اعلام کنیم که تقریبا گزینه خوبی برای سفر به اروپا می باشد. در حال حاضر باید به کارگزاری ckgs مراجعه کنید و نیازی به مراجعه مستقیم به سفارت نمی باشد.
هلند کم خیلی زیاد هلند این کشور زیبا اگر این سخت گیری جند سال اخیر را نداشت بهشت گردشگران بود. اما طی چند سال گذشته این کشور به مسافرانی که دعوتنامه ندارند با سختگیری های فراوان اجازه سفر می دهد. برای ویزای این کشور باید به کارگزاری vfs مراجعه کنید.
فرانسه کم خیلی زیاد فرانسه معمولا برای ویزا اولی ها گزینه خوبی نیست. این کشور هرچقدر که برای ویزا دوم و سومی ها راحت ویزا می دهد، برای ویزا اولی ها با سختگیری و وسواس فراوان ویزا می دهد. برای درخواست ویزا باید به vfs مراجعه کنید.

قیمت ویزای شینگن

همان طور که تا این جا توضیح دادیم هزینه ویزای شینگن را باید بپردازید تا موفق به اخذ ویزا شوید. هزینه ویزای شینگن باید به طور کامل و به صورت نقدی پرداخت شود. این هزینه با توجه به کشوری که شما انتخاب می کنید ممکن است متفاوت باشد، به همین دلیل باید با در نظر گرفتن این موضوع برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید.

به عنوان مثال هزینه ویزای شینگن آلمان برای شما معادل 125 یورو خواهد بود که تنها واریزی سفارت را شامل می شود. این در حالی است که هزینه ویزای شینگن اسپانیا معادل 125 یورو است. این هزینه را باید بپردازید تا بررسی پرونده شما آغاز شود. دقت داشته باشید که هزینه ویزای شینگن در صورت ریجکتی به هیچ عنوان عودت داده نمی شود.

همان طور که مستحضر هستید هزینه ویزای شینگن تنها به واریزی سفارت نیست و شما باید هزینه های دیگری برای اخذ مشاوره، رزرو هتل، رزرو بلیط هواپیما، آماده سازی مدارک و ترجمه مدارک پرداخت کنید. هزینه های اخذ ویزای شینگن با توجه به تمام این هزینه ها باید حساب گردد تا بتوانید برآورد خوبی برای سفر خود داشته باشید.

هزینه ویزای شینگن چقدر است

اخذ ویزای اروپا دو نوع هزینه دارد: هزینه ای که باید به سفارت پرداخت کنید + هزینه های که به عنوان کارمزد باید به شرکتی که خدمات خود را به آن سپرده اید بپردازید.

ما در این بخش به قسمت اول هزینه می پردازیم زیرا هزینه کارمزد ویزای شینگن در هر شرکت متفاوت می باشد.

نوع ویزای شینگن شرح هزینه به یورو
ویزای شینگن ترانزیت و کوتاه مدت(بزرگسال) هزینه اخذ ویزای شینگن ترانزیت و کوتاه مدت برای متقاضیان بزرگسال 120 یورو و هزینه ویزای بلند مدت 130 یورو است.
ویزای شینگن ترانزیت و کوتاه مدت(کودکان) هزینه ویزای شینگن برای کودکان بین ۶ تا ۱۲سال ۴۰ یورو است که باید نقدی پرداخت شود.
دانشمندان و محققان دانشمندان و دیپلمات‌هایی که پاسپورت رسمی دارند و یا اعضای خانواده کسانی که ملیت اتحادیه اروپا را دارند باید مبلغ ۳۵ یورو به سفارت پرداخت کنند.

همراهان عزیز توجه داشته باشید که هزینه ی شما در هر صورت غیر قابل استرداد می باشد؛ یعنی به هر دلیلی که ریجکت شده یا از سفر منصرف شوید، به شما پس داده نمی‌شود. پرداخت هزینه ویزای شینگن باید به صورت نقدی و به صورت ۲۰ یورویی، ۱۰ یورویی و ۵ یورویی پرداخت کنید.

رفع ریجکتی ویزای شینگن

خیلی از هموطنان متقاضی اخذ ویزای شینگن نگران ریجکت شدن درخواست خود هستند. الته کاملا حق دارید اما بهتر است علاج واقعه قبل از اتفاق باشه. برای همین حتما سعی کنید بیشتر مشورت کنید. بیشتر با مواردی که سفارتها با آن به شما ویزا می دهند آشنا شوید.

اگر طبق استانداردهایی که سفارت هر کشور اعلام می کند آماده باشید شانس بیشتری دارد. اما سوال اینجاست که اگر ریجکت شدیم چه اقدامی انجام دهیم؟

اگر به دنبال رفع ریجکتی هستید که ارگان یا مجموعه خاصی به وسیله ارتباطات این کار را انجام دهد کاملا در اشتباه هستید. شما باید درباره علت ریجکتی خود تحقیق کنید و علت دقیقی را که سفارت به آن حساس شده است را رفع کنید. پس پیدا کردن این مشکل و رفع آن باید نامه ای را از زبان خود تنظیم کنید. این نامه را به آدرس و محلی که سفارت به شما اعلام می کند ارسال کنید

در صورتی که به درستی این موارد را رفع کرده باشید پس از بررسی ویزای شما صادر خواهد شد.حتما اگر نیاز بود مستنداتی را به همراه نامه خود به پیوست ارسال کنید تا بهتر افسری که پرونده شما را بررسی می کند را قانع کنید.

نکته: مراقب باشید به بهانه رفع ریجکتی تضمینی و بدون تشریفات افراد سودجو از شما سوء استفاده نکنند. باز هم اعلام می کنیم رفع ریجکتی ویزای شینگن تضمینی به هیچ وجه وجود ندارد.

درخواست پناهندگی با ویزای شینگن

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که: آیا درخواست پناهنگی با ویزای شینگن امکان پذیر است؟ خوب در جواب این سوال باید بگویم خیر.

شک نکنید که اگر کسی با قول اینکه شما اگر ویزای شینگن بگیرید و به اروپا سفر کنید می توانید درخواست پناهندگی داده و اقامت اروپا را بگیرید به شما وعده هایی دهد حتما پای یک حیله وسط هست. توچه کنید که زمانی با درخواست پناهندگی شما موافقت می شود که ثابت شود شما در کشور خود شرایط بسیار بدی داشته اید و برای ادامه زندگی نیاز به حمایت این کشور دارید.

خوب خیلی ساده است، اگر شما توانسته اید با این همه شرایط سخت سفارت ها ویزای شینگن بگیرید پس شرایط زندگی خوبی در کشور خود داشته اید. پس چگونه می توانید ثبات کنید که برای ادامه زندگی باید اقامت کشور دوم به شما داده شود؟ پس هر چیزی که باور نکردنی هست را باور نکنید، گرفتن اقامت از طریق پناهندگی پروسه بسیار پیچیده و مشکلی خواهد بود که به راحتی هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد. پس اگر به دنبال مهاجرت هستید بهتر است راه های بهتری را برای این کار انتخاب کنید. حتما با یک مشاور کار بلد مشورت کنید شرایط خود را کامل شرح دهید تا بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهند.

پرسش و پاسخ

سوالات متداول اخذ ویزا

مسافران عزیز در این قسمت میتوانید سوالات متداول در خصوص اخذ ویزا را ببینید و اگر سوالی داشتید در قسمت دیدگاه ها درج کنید تا در کوتاه ترین زمان همکاران ما و دیگر کاربرها به آن پاسخ دهند. در ضمن اگر تجربیاتی در زمینه مراجعه به سفارت ها و اخذ ویزا داشتید در قسمت دیدگاه ها درج کنید تا با این کار به دیگر همونان کمک کرده باشید.

بهترین و آسان ترین سفارت برای ویزای شینگن کدام است؟

اگر به دنبال بهترین و آسا ترین سفارت برای اخذ ویزای شینگن هستید باید توجه کنید که در کل ایام سال یک یا چند سفارت به صورت ثابت شرایط آسان برای صدور ویزای شینگن ندارند و معمولا در هر بازه ای از سال یک کشور شرایط بهتری دارد. برای همین بهتر است قبل از اقدام با کارشناسان ما صحبت کرده و به صورت رایگان از خدمات مشاوره ویزای شینگن بهره مند شوید.

آیا ویزای شینگن بدون مدرک واقعیت دارد؟

مسافران عزیز توجه داشته باشید که به هیچ عنوان امکان اخذ ویزای شینگن تضمینی بدون مدرک وجود نداشته و ابن جملات تنها به جهت خالی کردن جیب شما بکار برده می شود. بهتر است قبل از پرداخت پول به این افراد تحقیق داشته باشید.

آیا ویزای شینگن بدون ضمانت وجود دارد؟

بله، شما تنها در صورتی برای اخذ ویزا باید ضمانت نامه داشته باشید که بنا دارید از طریق تورهای مسافرتی ویزا را اخذ کنید. این ضمانت را جهت ضمانت بازگشت به کشور آژانس های مسافرتی از شما اخذ می کنند. اگر نیازی به تور ندارید بدون ضمانت نامه ویزای شینگن بگیرید.

گرفتن ویزای شینگن چه هزینه های دارد؟

اگر شما جز افرادی هستید که به دنبال اخذ ویزای شینگن هستید ولی از هزینه های آن اطلاعی ندارید به این قسمت توجه کنید. هزینه های اخذ ویزای شینگن برای هر سفارت تقریبا یکسان است و شما باید در روز مراجعه به سفارت مبلغی را به صورت یورو و نقدی به سفارت پرداخت کنید. اگر خدمات شما توسط دفاتر مسافرتی انجام می شود هم باید مبلغی را به عنوان دستمزد پرداخت کنید که باید مواظب باشید این مبالغ غیر متعارف نباشد.

اگر خودمان برای اخذ ویزا اقدام کنیم چه هزینه های دارد؟

اگر خود مسافر اطلاعات کافی برای اخذ ویزای شینگن را داشته باشد تنها هزینه های که پرداخت میکند، هزینه ای است که باید به صورت نقدی به سفارت ها پرداخت کنند.

افغانهای مقیم ایران امکان اخذ ویزا در ایران را دارند؟

بله، شهروندان همسایه کشورمان افغانستان هم برای اخذ ویزای شینگن می توانند به سفارت های کشورهای اروپایی در ایران مراجعه کنند.

چگونه خودمان ویزای شینگن بگیریم؟

اگر تصمیم دارید برای خودتان ویزای شینگن بگیرید و این کار را خودتان انجام دهید کافیست با مراجعه به وب سایت های معتبر مخصوصا وب سایت اصلی سفارت تحقیقات کافی در این زمینه انجام دهید. با افتخار مشاوران ما در ویزاگردی بدون هیچ هزینه ای مشاوره ویزای اروپا را برای شما انجام خواهند داد.

کرونا چه تاثیری در ویزای شینگن داشته است؟

در سال 2020 شیوع ویروس کرونا یا covid-19 سبب شد که بسیاری از کشورهای اروپایی مرزهای خود را با دیگر کشورها ببندند. این محدودیت بسته شدن مرزهای اروپا تا پایان جولای 2021 ادامه خواهد داشت.

احسان معظمی

مهاجرت آنلاین یک جستجوگر هوشمند مطالب مهاجرتی است که با هدف آسان شدن دسترسی کاربران به محتوی مفید معتبرترین سایت‌های مهاجرتی کشور راه اندازی شده است. تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به سایت مرجع دریافت کننده مطلب میباشد.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *