صبا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه هزینه های زندگی دانشجویی در نروژ و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

 

مشاوره رایگان

یکی از موارد بسیار مهم پس از اخذ پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی متقاضی ادامه تحصیل در نروژ، آگاهی از هزینه‌های زندگی در این کشور است. آگاهی از هزینه های زندگی در کشور نروژ، این امکان را برای دانشجویان فراهم می آورد، درک درستی از هزینه های زندگی در این کشور داشته باشند، تا قادر باشند، برنامه ریزی‌های لازم برای تامین هزینه های جاری زندگی را در طول مدت زمان اقامت تحصیلی در کشور نروژ داشته باشند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی هزینه های زندگی دانشجویی در نروژ بپردازیم. هزینه های اقامت و زندگی دانشجویی در کشور نروژ متغیر بوده و به شهر محل اقامت و نوع زندگی فرد بستگی دارد. به طور کلی، نروژ کشوری با سطح رفاهی بالا و به همان اندازه پر هزینه است. دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه های نروژ، می‌بایست بخش قابل ملاحظه‌ای از پول خود را صرف اجاره منزل و خرید اسباب مورد نیاز آن کنند.

واحد رسمی پول کشور نروژ، کرون (NOK) می‌باشد. شما حقوق خود را بر اساس کرون دریافت کرده و مبنای هزینه‌ها نیز در این کشور کرون است. به طور کلی، دستمزدها در کشور نروژ در مقایسه با سایر کشورها بالا است، اما طبیعات به همان اندازه هزینه های زندگی نیز در این کشور بالا است.

Merverdiavgift یا MVA مالیات بر ارزش افزوده فروش اجناس و خدمات در کشور نروژ است.

در کشور نروژ، غالبا مالیات بر ارزش افزوده در قیمت نهایی اجناس و خدمات گنجانده می‌شود. نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده در کشور نروژ  25 درصد است که برابر نرخ مالیات در سایر کشورهای اسکاندیناوی است. کشور نروژ پس از کشور مجارستان، بالاترین مالیات را در میان کشورهای اروپایی دارد.

 

بررسی اجمالی هزینه های زندگی دانشجویی در نروژ

در ادامه به بررسی اجمالی هزینه های زندگی دانشجویی در نروژ پرداخته خواهد شد.

هزینه های مربوط به اسکان (Accommodation)

گزینه‌های مختلفی برای اسکان دانشجویی در کشور نروژ وجود دارد، که با توجه به موقعیت آنها، مرکز شهر و یا خارج آن و همچنین نوع زندگی دانشجو، هزینه آنها متفاوت خواهد بود و دانشجویان می‌توانند انتخاب خود را  از میان گزینه‌های مختلف انتخاب کنند. هزینه‌های کلی مربوط به گزینه‌های مختلف اسکان در کشور نروژ به طور معمول به شرح زیر است:

 • آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 11860 کرون
 • آپارتمان یک خوابه در حومه شهر: 9375 کرون
 • آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر: 20500 کرون
 • آپارتمان 3 خوابه در حومه شهر: 15715 کرون

سایر هزینه های ماهیانه به شرح زیر است (میانگین):

غذا در رستوران ارزان 165 کرون نروژ
قبوض آب، برق، گرمایش 1685 کرون نروژ
هزینه اینترنت 440 کرون نروژ
مهد کودک خصوصی 3000 کرون نروژ
فیتنس 400 کرون نروژ
1 لیتر شیر 20 کرون نروژ
1 قرص نان 30 کرون نروژ
1 کیلو برنج 24 کرون نروژ
1 کیلو گوجه فرنگی 31 کرون نروژ
1 کیلو پیاز 17 کرون نروژ
آب معدنی 23 کرون
پوشاک 1000-850 کرون نروژ

 

توصیه های کاربردی به منظور کاهش هزینه ها

 • در زمان مذاکره برای اجاره منزل مسکونی، در صورتیکه نیاز به وسایل اضافی نظیر حوله، بالشت، وسایل پخت و پز و غیره دارید، با صاحب خانه در این زمینه مشورت کنید، به دلیل اینکه دریافت این موارد هزینه اضافه خواهد داشت.
 • پیشنهاد می‌شود حداقل 2 تا 3 مرتبه در طول هفته با خود غذا به دانشگاه ببرید. این کار به شما کمک می کند تا در هزینه های خود صرفه جویی کنید.
 • در هنگام خرید در سوپر مارکت‌ها، می توانید از برندهای با معروفیت کمتر و یا برندهای جدید که عموماً ارزاتر هستند، خرید‌های خود را انجام دهید.
 • پیشنهاد می‌شود قبل از مراجعه به مراکز خرید، لیستی از اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنید. مطالعات مختلف نشان داده است که افرادی که بدون داشتن لیست پیش فرض برای خرید به مراکز مراجعه می کنند، اقدام به خرید اقلام بیشتری می کنند.
 • پیشنهاد می‌شود به خرید اجناس دست دوم، به ویژه در رابطه با لوازم منزل فکر کنید. با خرید اجناس دست دوم، می‌توانید به میزان زیادی در هزینه‌های خود صرفه جویی نمایید.
 • پیشنهاد می‌شود که اقلام مورد نیاز خود را از مراکز خرید که در آنها قیمت اجناس کمتر است، خریداری کنید.
 • حمل و نقل عمومی در کشور نروژ راحت و به روز است. از طرفی دیگر، هزینه خرید ماشین و سایر هزینه‌های مربوط به آن نیز در کشور نروژ بالا است. پیشنهاد می‌شود که دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در کشور نروژ، از سیستم حمل و نقل عمومی در این کشور استفاده کنند.

 

توزیع کلی هزینه های زندگی در کشور نروژ

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید

[امتیاز: 0 میانگین: 0]

مقاله بعدی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *