راهنمای اجاره خانه در انگلستان

بدون تردید یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند، هزینه و نحوه اجاره خانه در انگلستان است. کشور انگلستان به لطف شرایط اقتصادی ایده ال، امکانات رفاهی و اجتماعی قابل توجه، کیفیت بالای زندگی و… از دیرباز تا کنون به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب در جهان محسوب می شود.

با توجه به افزایش چشمگیر آمار مهاجرت به انگلستان با اهداف مختلفی نظیر، تحصیل، کار، زندگی، سرمایه گذاری و … شرایط و هزینه های اجاره خانه در انگلستان برای مهاجران بسیار حائز اهمیت خواهد بود. برای اجاره خانه در انگلستان گزینه های متعددی وجود دارد، افرادی که قصد اجاره خانه در انگلستان را دارند می توانند از طریق دفاتر املاک، سایت های مربوطه، دوستان و آشنایان و… اقدام نمایند. در ادامه این مطلب با قوانین، شرایط و هزینه های اجاره خانه در انگلستان بیشتر آشنا خواهیم شد.

اجاره خانه در انگلیس

قوانین اجاره خانه در انگلستان

افرادی که قصد اجاره خانه در انگلستان را دارند، می توانند به ۲ صورت کوتاه مدت و بلند مدت ملک مورد نظر خود را اجاره کنند. طبق قوانین اجاره خانه در انگلستان معمولاً هزینه ۱ ماه اجاره ملک به عنوان سپرده (رهن) توسط صاحب ملک دریافت می شود، البته این مبلغ زمانی دریافت می شود که قرارداد مورد نظر بیش از ۱ سال اعتبار داشته باشد.

خانه های اجاره ای در انگلستان به ۲ صورت مبله و ساده ارائه می شوند، معمولاً اغلب مهاجران تازه وارد یا دانشجویان خانه های مبله را برای اجاره انتخاب می نمایند. در برخی از شهرهای انگلستان اجاره خانه در ابتدای ماه و در برخی از مناطق اجاره خانه در انتهای ماه دریافت می شود. مبلغی که به عنوان رهن از مستاجر دریافت می شود بابت تضمین تحویل خانه و وسایل موجود بدون هیچگونه خسارتی خواهد بود.

بر اساس قوانین ملکی در انگلستان مستاجر و مالک حق و حقوق مشخصی را دارند، که معمولاً در قرارداد اجاره ذکر می گردد. به عنوان مثال مستاجر در زمان اجاره ملک می تواند به صورت تمام و کمال از ملک مورد نظر استفاده نماید، از سوی دیگر مستاجر موظف به پرداخت اجاره بهای ملک در زمان مشخص شده خواهد بود. قوانین انگلستان این اجازه را به مالک می دهد که یک سری مدارک در راستای اثبات توانایی مالی جهت پرداخت هزینه های اجاره بها را از مستاجر بخواهد، که این مدارک به شرح ذیل می باشند.

 • اثبات شناسه
 • اثبات اجازه کار / ویزا کار قانونی
 • اثبات درآمد
 • نامه تأیید اشتغال از کارفرمای خود
 • کپی قرارداد کار
 • مراجع صاحبخانه قبلی
 • قرارداد اجاره و سپرده

با توجه به افزایش حجم معاملات ملکی در انگلستان، افرادی که قصد اجاره ملک یا خانه در انگلستان را دارند می بایست مفاد قرارداد مورد نظر را به دقت مطالعه نمایند، یا در صورت نیاز از افراد آگاه کمک بگیرند، معمولاً قرارداد اجاره خانه در انگلستان باید دارای موارد ذیل باشد.

 • نام و نام خانوادگی (و صاحبخانه شما) و اطلاعات تماس
 • آدرس ملک اجاره
 • تاریخ شروع و پایان قرارداد اجاره
 • هزینه اجاره با تاریخ پرداخت
 • تاریخ و دفعات بررسی اجاره
 • سپرده امنیتی و شرایط برای پس گرفتن آن
 • طرح محافظت از سپرده (صاحبخانه شما از نظر قانونی موظف است سپرده اجاره خود را در DPS قرار دهد)
 • هزینه اضافی ، در صورت وجود
 • چه کسی مسئول کدام نوع تعمیرات است

قیمت اجاره خانه در انگلستان

به طور کلی هزینه های زندگی و اجاره خانه در انگلستان نسبت به اغلب کشورهایی اروپایی بسیار بالاتر خواهد بود. با این وجود قیمت اجاره خانه در انگلستان به موارد مختلفی نظیر شهر مورد نظر، موقعیت مکانی ملک، تعداد افراد خانواده، متراژ، متریال به کار رفته در ساخت، امکانات ملک، عمر بنا و… بستگی دارد.

به عنوان مثال اجاره بهای خانه ای در مرکز شهر لندن می تواند تا صدها برابر گرانتر از همان خانه در شمال انگلستان باشد. همچنین اجاره بهای خانه ای که برای زندگی یک خانواده ۴ نفری مناسب است قطعاً به مراتب بیشتر از اجاره بهای یک خانه کوچک خواهد بود. به طور کلی میانگین هزینه های اجاره خانه در انگلستان در مناطق روستایی از ماهی ۲۵۰ پوند و در مناطق شهری از ماهی ۴۵۰ پوند به بالا خواهد بود.

همچنین بخوانید : مهاجرت تحصیلی به انگلستان

اجاره خانه در انگلیس

امکانات متداول خانه های اجاره ای در انگلستان

تنوع خانه های اجاره در انگلستان بسیار زیاد است، از این رو افراد می توانند با توجه به میزان درآمد و نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب نمایند. از خانه های قدیمی در نقاط مختلف انگلستان گرفته تا خانه های هوشمند با بهترین متریال و امکانات از جمله گزینه هایی می باشند که در دسترس کلیه افراد قرار دارند. امکانات خانه های اجاره ای در انگلستان کاملاً به توانایی مالی افراد بستگی دارد.

درواقع به هر میزان که افراد توانایی بیشتری برای پرداخت اجاره خانه داشته باشند، به همان میزان خانه هایی با امکانات و متریال بسیار ایده ال و مناسب در دسترس خواهد بود. ولی به طور کلی امکانات اولیه خانه های اجاره ای در انگلستان به شرح ذیل می باشد.

 • سرویس حمام و دستشویی
 • سیستم گرمایشی و سرمایشی
 • اینترنت
 • اتاق خواب
 • آشپزخانه با وسایل اولیه مورد نیاز
 • پارکینگ

معرفی سایت های اجاره خانه در انگلستان

همانگونه که پیش تر ذکر گردید، برای اجاره خانه در انگلستان روش های بسیار مختلفی وجود دارد، در بین کلیه روش های موجود سایت های خرید و فروش و اجاره خانه در انگلستان از جمله مواردی محسوب می شوند که محبوبیت بسیار زیادی در بین متقاضیان اجاره خانه در انگلستان دارند.

سایت های خرید و فروش و اجاره خانه در انگلستان معمولاً روزانه آگهی های ملکی بسیار فراوانی را در کلیه شهرهای انگلستان ارائه می دهند، بسیاری از این سایت ها دارای فیلتر می باشند و خانه های موجود برای اجاره را با اطلاعات دقیق و عکس انتشار می دهند، از این رو افراد می توانند با انتخاب شهر مورد نظر، میانگین هزینه و موارد درخواستی دیگر در کمترین زمان ممکن خانه مورد نظر برای اجاره را پیدا کنند. در حال حاضر بهترین سایت های اجاره خانه در انگلستان به شرح ذیل می باشد.

 1. RightMove
 2. Zoopla
 3. Open Rent
 4. Find a Hood
 5. Gumtree
 6. SpareRoom
 7. MoveBubble
 8. RoomGo
 9. Ideal Flatmate
 10. RoomBuddies

تازه واردین کدام شهرهای انگلستان را برای اجاره خانه انتخاب میکنند؟

معمولاً مهاجران تازه وارد به انگلستان با اهداف مختلفی نظیر تحصیل، کار، زندگی و… وارد این کشور می شوند، مسلماً هزینه های زندگی و اجاره بهای مسکن برای مهاجران تازه وارد خصوصاً دانشجویان بسیار حائز اهمیت است. ولی برای انتخاب شهر مقصد در انگلستان موارد دیگری نظیر امکانات شهری، شرایط اقتصادی، کیفیت زندگی و… نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشند.

به عنوان مثال لندن گران ترین شهر انگلستان می باشد، ولی با توجه به مواردی نظیر موقعیت های شغلی متعدد، درآمد بالاتر نسبت به شهرهای کوچک و وجود معتبرترین دانشگاه های انگلستان در این شهر، لندن همواره به عنوان یکی از گزینه های اصلی مهاجران تازه وارد محسوب می شود. ولی در این بین شهرهایی نظیر منچستر، نیوکاسل، لستر، برایتون و… علاوه بر هزینه های نسبتاً مناسب اجاره خانه و زندگی از امکانات بسیار ایده الی نیز برخوردار می باشند.

همچنین بخوانید : مهاجرت کاری به انگلستان

اجاره خانه در لندن

بدون شک لندن نه تنها در کل انگلستان و بریتانیای کبیر به عنوان گران ترین شهر محسوب می شود، بلکه از لحاظ هزینه های زندگی در زمره گران ترین شهرهای جهان نیز قرار دارد. اجاره خانه در لندن بسته به موقعیت مکانی ملک، متراژ و امکانات ملک بسیار متقاوت خواهد بود. از این رو بسیاری از دانشجویان و مهاجران که در شهر لندن زندگی می کنند، برای اجاره خانه به صورت اشتراکی اقدام می نمایند. به طور کلی میانگین اجاره بهای ماهیانه خانه در شهر لندن به شرح ذیل می باشد.

آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر آپارتمان ۱ خوابه درحومه شهر آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر آپارتمان ۳ خوابه در حومه شهر
۱۵۰۰ پوند ۱۱۰۰ پوند ۳۰۰۰ پوند ۲۰۰۰ پوند


اجاره خانه در منچستر

اغلب افراد با شنیدن نام منچستر به یاد تیم قوتبال اسطوره ای این شهر یعنی منچستر یونایتد می اقتند. منچستر شهری پر ارنرژی و نسبتاً شلوغ است. این شهر شرایط اقتصادی بسیار مناسبی دارد، علاوه بر این دانشگاه های معتبر منچستر هر ساله پذیرای تعداد فراوانی از دانشجویان بین المللی می باشد.

هزینه های زندگی و اجاره خانه در منچستر به مراتب کمتر از لندن خواهد بود، ولی در عین حال این شهر از لحاظ امکانات رفاهی و اجتماعی و بازار کار دست کمی از لندن ندارد. این شرایط امروزه منچستر را به یکی از شهرهای مهاجرپذیر انگلستان تبدیل نموده است. به طور کلی میانگین اجاره بهای ماهیانه خانه در شهر منچستر به شرح ذیل می باشد.

آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر آپارتمان ۱ خوابه درحومه شهر آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر آپارتمان ۳ خوابه در حومه شهر
۸۰۰ پوند ۵۵۰ پوند ۱۴۰۰ پوند ۹۰۰ پوند


اجاره خانه در لیورپول

شهر لیورپول یا بندر لیورپول علاوه بر جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد از تاریخچه بسیار غنی و تاثیرگذاری برخوردار است. این شهر قبل از قرن ۱۸ میلادی به یکی از بزرگترین مراکز خرید و فروش برده در اروپا تبدیل شده بود و هنوز در برخی از میادین لیورپول آثار هنری و مجسمه های مربوط به آن دوران وجود دارد.

از دیگر عوامل شهرت لیورپول تیم فوتبال لیورپول می باشد که در سرتاسر جهان طرفداران فراوانی دارد. نرخ بیکاری پایین، بازار کار مناسب، امکانات رفاهی و اجتماعی ایده ال، هزینه های مناسب زندگی و کیفیت بالای زندگی در لیورپول تنها بخشی از جاذبه های متعدد این شهر برای مهاجران تازه وارد است. به طور کلی میانگین اجاره بهای ماهیانه خانه در شهر لیورپول به شرح ذیل می باشد.

آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر آپارتمان ۱ خوابه درحومه شهر آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر آپارتمان ۳ خوابه در حومه شهر
۶۵۰ پوند ۴۵۰ پوند ۱۰۰۰ پوند ۷۰۰ پوند


نتیجه گیری

انگلستان از جمله کشورهایی می باشد که از لحاظ شرایط اقتصادی، امکانات، کیفیت زندگی و نفوذ اقتصادی، نظامی، سیاسی در سطح بین المللی همواره در بین ۱۰ کشور برتر جهان قرار دارد. از این رو هیچگونه جای تعجبی ندارد که امروزه این کشور به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی جهان تبدیل گردیده است.

قطعاً هزینه های زندگی و اجاره خانه در انگلستان برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بسیار حائز اهمیت است، از سوی دیگر هزینه های زندگی و اجاره خانه در انگلستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر خواهد بود، ولی با توجه به سرانه درآمد فردی قابل توجه در انگلستان پرداخت هزینه های زندگی و اجاره خانه به هیچ عنوان مشکل ساز نخواهد بود.

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد به شما عزیزان توصیه می کند برای هرگونه اقدام جهت مهاجرت به خارج از کشور اطلاعات دقیق در ارتباط با شرایط زندگی، کار یا تحصیل در کشور مقصد کسب نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید!

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *