هزینه زندگی در ونکوور و تورنتو چقدر تفاوت دارد؟

خواه دنبال شلوغی، ماجراجویی و فضای باز، رانندگی های در جاده ای خوش منظره باشید، یا جویای فعالیت های اوقات فراغت هستید، کانادا می تواند همه نیازهای شما را برآورده سازد. مانند هر شهر دیگری، هیچ دو شهری از نظر هزینه زندگی شبیه هم نیستند، و هیچ شهر کاملی وجود ندارد، زیرا افراد ترجیحات شخصی بی شماری دارند. هزینه زندگی در ونکوور و تورنتو مزایا و معایب خود را دارد، اما همچنان ویژگی های متمایز خود را برای کاوش به شهروندان ارائه می دهد.

با این حال، عوامل خاصی وجود دارد که می تواند به ما کمک کند تا متوجه شویم که کدام شهر کیفیت زندگی بهتر و هزینه های به صرفه تری را برای زندگی در کانادا ارائه می دهد. بیایید نگاهی عمیق تر به این عوامل بیندازیم.

تورنتو یا ونکوور؟

بنا بر گزارش نومبو (Numbeo) که یک پایگاه داده معتبر هزینه زندگی است، هزینه های زندگی در تورنتو تقریباً مناسب است و با کم وبیش همان هزینه زندگی مناسبی در ونکوور داشته باشید. هزینه های زندگی در ونکوور در حدود 7,500 دلار است درحالی که هزینه های زندگی در تورنتو تقریباً 6993.72 دلار می شود

داده های زیر مقایسه انواع هزینه زندگی در ونکوور و تورنتو را نشان می دهد که شامل شاخص اجاره و درآمد خالص (پس از کسر مالیات) می شود. برای به دست آوردن یک نمای کلی دقیق از هزینه زندگی در این دو شهر کانادا، باید عواملی مانند قیمت کلی مصرف کننده را تجزیه وتحلیل کنیم، که شامل قیمت اجاره، قیمت رستوران، قیمت مواد غذایی و قدرت خرید محلی است.

مانند تمام قیمت های مصرف کننده، بسته به عملکرد و رشد اقتصادی شهر، این قیمت ها در معرض تغییر هستند. عوامل بیرونی که مستقیماً بر اقتصاد یک شهر تأثیر می گذارد، جرم و فساد، کمبود فرصت های شغلی و چالش های اجتماعی و سیاسی است. به یاد داشته باشید، این اعداد می توانند در یک لحظه تغییر کنند و به نوبه خود تأثیر قابل توجهی بر شهروندان بگذارند.

با این حال، طبق بررسی نومبو، این قیمت های مصرف کننده فعلی در ونکوور و تورنتو است:

حال، بیایید نگاهی دقیق تر به عوامل مقایسه شده در هزینه زندگی در ونکوور و تورنتو بیندازیم.

قدرت خرید محلی چیست؟

قدرت خرید محلی به نقدینگی اشاره دارد که در یک شهر در دسترس مردم است. در این حالت، قدرت خرید محلی در تورنتو بیشتر از ونکوور است، به این معنی که پول کمتری در ونکوور در دسترس مردم است. بنابراین، این دقیقاً چه معنایی برای شهروندان ونکوور دارد؟ اگر قدرت خرید پایین تر باشد، به این معنی است که مردم به دلایلی کمتر خرید می کنند، ممکن است قیمت ها خیلی بالا باشد یا حقوق پس از کسر مالیات کمتر شود.

اگر قدرت خرید بالاتر باشد، همان طور که در تورنتو نشان داده شده است، نشان می دهد که شهروندان تورنتو پول بیشتری در دسترس خود دارند. این نشان می دهد که به علت ارزان تر بودن، مردم تورنتو می توانند محصولات مصرفی بیشتری بخرند. علاوه بر این، ممکن است افراد پس از کسر مالیات، حقوق بیشتری داشته باشند، که به این معنی است که پول بیشتری برای خرج کردن وجود دارد.

قیمت های اجاره

در بحث هزینه زندگی در ونکوور و تورنتو، جدول بالا همچنین قیمت اجاره در تورنتو را با قیمت اجاره در ونکوور مقایسه می کند. همان طور که می بینیم، در هزینه های زندگی در تورنتو داده ها نشان می دهد که اجاره بها در این شهر کمتر از ونکوور است، چرا این طور است؟ همه گیری جهانی همه را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داد و باعث شد قیمت ها از جمله اجاره بها افزایش یابد. علاوه بر این، عوامل دیگری نیز وجود دارد، مانند اینکه افراد بیشتری از خانه والدین خود بیرون می روند و می خواهند به تنهایی زندگی کنند.

علاوه بر این، از زمانی که قیمت مسکن در طول همه گیری در سراسر جهان کاهش یافت، افراد بیشتری صاحب خانه می شوند. با این کار دیگر صاحبان خانه های بالقوه که دیگر پول نقد ندارند و درنهایت برای مدت طولانی تر از حد معمول اجاره می کنند، لغو می شود. درنتیجه، مالکان قیمت اجاره را افزایش داده اند و باعث افزایش کلی اجاره بها در یک شهر شده است.

به گزارش واشنگتن پست، برخی از شرکت ها، شهرها، منطقه ها و ایالت ها محدودیت هایی را برای افزایش اجاره بهای خود اعمال کردند. با این حال، کاهش همه گیری باعث شده است که این اقدامات منقضی شود، و در برخی موارد، صاحب خانه ها فشار بیشتری برای افزایش اجاره بهای دو ساله اعمال کنند.

قیمت مواد غذایی

قیمت خواربارهایی که بیشترین تقاضا را دارند مقایسه می کنیم. می بینیم که آنها در تورنتو کمتر از ونکوور هستند. عوامل احتمالی مانند قیمت بالای نفت در یک شهر، یا حتی فعالیت روسیه در اوکراین در اواخر فوریه نقش حیاتی در افزایش قیمت مواد غذایی ایفا می کند.

به گزارش رویترز، روسیه و اوکراین مسئول دو سوم صادرات جهانی روغن آفتابگردان هستند، درحالی که اوکراین در رتبه چهارم صادرکننده ذرت جهان قرار دارد. درحالی که این عوامل ممکن است تنها دلیل افزایش قیمت مواد غذایی نباشند، اما هنوز هم عوامل تأثیرگذار اصلی هستند که بر شهروندان تأثیر می گذارند.

بر اساس جدول، قیمت خواربارهایی که بیشترین تقاضا را دارند مقایسه می شود. می بینیم که قیمت این مواد در تورنتو کمتر از ونکوور است.

قیمت مصرف کننده

قیمت مصرف کننده به قیمت کالاها و خدماتی اشاره دارد که همه چیزهایی را که مصرف کننده هدایت می کند را در بر می گیرد. عواملی مانند قیمت غذا در رستوران ها، مواد غذایی خانگی، حمل ونقل و خدمات آب و برق در یک شهر همگی شامل قیمت مصرف کننده می شوند. از جدول بالا متذکر می شویم که قیمت مصرف کننده در تورنتو 3.33 درصد کمتر از ونکوور است پس تا اینجا می توان گفت هزینه زندگی در ونکوور و تورنتو بالاترین هزینه را در کانادا دارد اما زندگی در تورنتو به صرفه تر است.

تورم و کاهش تورم ابزارهای حیاتی برای اندازه گیری رشد اقتصادی یک شهر هستند و این نشان می دهد که تورنتو در سطح سالمی قرار دارد. اگر نرخ بهره شهری بالا باشد، به این معنی است که وام گرفتن پول می تواند هزینه بر تر باشد و درنتیجه افراد کمتری قادر به خریدند که این امر باعث تورم می شود. برعکس، اگر نرخ بهره شهر پایین باشد، به این معنی است که شهروندان هزینه بیشتری برای حفظ تورم در یک نرخ ثابت می کنند.

علاوه بر این، جالب است بدانید که چگونه جدول بالا نشان دهنده بهبود سریع تورنتو پس از یک بیماری همه گیر جهانی است. این گویای انعطاف پذیری و فرهنگ آینده نگر آن است. این گواه بر این است که تورنتو در مورد کیفیت کلی زندگی در کانادا امتیاز بالایی کسب می کند. شایان ذکر است که ونکوور و تورنتو لزوماً جزو ارزان ترین مکان ها برای زندگی و کار در کانادا نیستند. با این حال، در مقایسه هزینه های زندگی در تورنتو و ونکوور، تورنتو از ونکوور به عنوان شهر ارزان تر پیشی می گیرد.

برای کسانی که می خواهند به بزرگ ترین شهر کانادا، تورنتو نقل مکان کنند، در اینجا برخی از ارزان ترین محله ها برای زندگی در تورنتو آورده شده است:

مناطقی که در بالا ذکر شد، محله هایی با اجاره کم هستند که در تورنتو، بزرگ ترین شهر کانادا و مرکز استان انتاریو واقع شده اند. این شهر دیدنی میزبان جمعیتی چند ملیتی است و طبیعت شفاف و دلپذیر آن، آن را برای افراد با اقوام و مذاهب مختلف ایده آل کرده است.

ونکوور یا تورنتو؟ کلام نهایی:

ناگفته نماند که تورنتو دارای انبوهی از محله های مقرون به صرفه است که نیازها و علایق اکثر مردم را برآورده می کند. از امکانات تجاری و صنعتی گرفته تا مسیرهای مسافرتی آسان، مراکز خرید، مدارس خوب، رستوران ها و کافه ها، مطمئناً محله ای مناسب برای خود و خانواده خود خواهید یافت. کاملاً قابل درک است، مهاجرت به کشوری دیگر می تواند یک امر دلهره آور باشد، اما اگر راهنمایی درستی داشته باشید چطور؟

برای شروع یک ماجراجویی مادام العمر، توصیه می کنیم با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی ایلیا تماس بگیرید تا شما را در این فرآیند به راحتی راهنمایی کند.

سؤالات متداول

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *