مهاجرت کارگران به انگلیس

مهاجرت کارگران به انگلیس چگونه است؟

در این مقاله اطلاعاتی در مورد ادغام مهاجران در بازار کار و مشاغلی که آنها در بازار کار انگلستان انجام می دهند، ارائه می شود.  همچنین داده هایی درباره میزان اشتغال و بیکاری مهاجران، وضعیت شغلی، درآمد و انواع قرارداد ارائه می دهد.

مردان مهاجر که از طریق مهاجرت کاری انگلیس به این کشور می آیند بیشتر از مردان متولد انگلستان شاغل هستند (۸۴ درصد در مقابل ۷۹ درصد در سال ۲۰۱۹). با این حال، در میان زنان مهاجران، احتمال کمتری در کار دارند.

نرخ بیکاری برای مهاجران و متولدین بریتانیا از ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ به طور پیوسته کاهش یافته است، اما نرخ بیکاری در سه ماهه دوم و سوم سال ۲۰۲۰ در بین مهاجران به شدت افزایش یافته است

مهاجران غیر متولد اتحادیه اروپا که برای درخواست پناهندگی به انگلستان نقل مکان کرده اند، بیشتر از کسانی که به دلایل شغلی، خانوادگی یا تحصیلی نقل مکان کرده اند بیکار هستند.

کارگرانی که در هند، شرق و جنوب شرقی آسیا و کشورهای اتحادیه اروپا ۱۴ متولد شده اند و از طریق مهاجرت کاری انگلیس به این کشور آمده اند بیشتر از افرادی که در انگلستان متولد شده اند دارای مشاغل با مهارت بالا هستند.

در سال ۲۰۱۹ ، مهاجران در بخش مهمان نوازی، حمل و نقل و ذخیره سازی، اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعاتو خدمات بهداشتی و اجتماعی، بیش از حد نمایندگی شده اند.

حدود نیمی از کارگران با تحصیلات عالی که در کشورهای جدید اتحادیه اروپا متولد شده اند در سال ۲۰۱۹ در مشاغل دارای مهارت های پایین و متوسط ​​پایین مشغول بودند. سهم کارگران در مشاغل پاره وقت به دلیل اینکه نمی توانند موقعیت تمام وقت پیدا کنند، ۶ درصد برای متولدین پاکستان و دیگر کشورهای آسیای جنوبی و ۳ درصد برای کارگران متولد انگلستان بود. در سال ۲۰۱۹ ، کارگران متولد خارجی بیشتر در شیفت شب و در مشاغل غیر دائمی کار می کردند تا متولدین انگلستان.

مهاجرت کاری به انگلیس

 

تاثیر ویروس کرونا بر کار

به دلیل همه گیری ویروس کرونا، مصاحبه حضوری برای افرادی که خواهان مهاجرت کاری انگلیس هستند در ۱۷ مارس ۲۰۲۰ متوقف شد و از آن زمان تا کنون با پاسخ دهندگان تلفنی مصاحبه شده است. این تغییر در نحوه جمع آوری داده ها بر میزان پاسخ به نظرسنجی تأثیر می گذارد، که به میزان قابل توجهی پایین تر بوده و سوگیری عدم پاسخگویی مشخصات افرادی که در نظرسنجی شرکت نمی کنند تغییر کرده است.

 

متغیرهای بازار کار در LFS/APS

این تجزیه و تحلیل بر روی جمعیت در سن کار متمرکز است ، که شامل همه افراد ۱۶ تا ۶۴ ساله می شود. هنگام مراجعه به افراد شاغل یا افراد شاغل ، همه افرادی را که شاغل ، خود اشتغالی یا تحت طرح استخدام یا آموزش دولتی هستند ، شامل می شود. هر دو کارگر تمام وقت و پاره وقت شامل این موارد می شوند مگر اینکه خلاف آن مشخص شده باشد.

برای نشان دادن سطح مهارت های مرتبط با شغل فرد ، این جلسه توجیهی از چهار طبقه بندی بر اساس میزان آموزش مورد نیاز ، تهیه شده توسط دفتر آمار ملی (ONS ، ۲۰۱۰) استفاده می کند. این طبقه بندی بر اساس طبقه بندی مشاغل استاندارد ۲۰۱۰ (SOC 2010) است و بین مشاغل کم مهارت ، متوسط ​​کم مهارت ، متوسط ​​ماهر و با مهارت بالا تمایز قائل می شود.

در این زمینه، مهارت های شغلی عمدتاً نشان دهنده مدارک تحصیلی و آموزش هایی است که برای انجام یک کار مورد نیاز است و انواع دیگر مهارت های شخصی را که در بازار کار ارزش دارد در نظر نمی گیرند. در این جلسه از شاخص های بیش از حد شایستگی استفاده می شود که سهم کارگران را در بین افراد دارای تحصیلات عالی در مشاغل دارای مهارت های پایین یا متوسط-پایین اندازه گیری می کند.

کارگران با تحصیلات بالا کسانی هستند که دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دارای مدارک تحصیلی بالاتر از سطح تحصیلات (به عنوان مثال اتباع عالی BTEC ، دیپلم آموزش عالی، پرستاری) هستند. این شاخص از صلاحیت بیش از حد است که توسط OECD و کمیسیون اروپا در گزارش خود در مورد ادغام مهاجران استفاده شده است.

به این مطلب امتیاز دهید!

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *