فرصت شغلی در کانادا برای بیش از 1 میلیون نفر فراهم شد

کانادا همچنان بیش از 1 میلیون فرصت شغلی خالی دارد پس برای کار در کانادا با خیال راحت اقدام کنید. استاتیستیکس کانادا (Statistics Canada) گزارشی را درزمینه فرصت های شغلی در کانادا، درآمد، ساعات کاری در این کشور برای ماه می 2022 منتشر کرده است. بنا بر این گزارش، برای اولین بار از ماه می 2021 تعداد کارمندانی که در کانادا حقوق یا مزایایی از کارفرمای خود دریافت می کنند، کاهش یافته است.

این نظرسنجی که با داده های سروی (Survey) در زمینه فرصت شغلی خالی کانادا در سال 2022، حقوق و دستمزد و ساعت کاری جمع آوری شده است، نشان می دهد که تا ماه می گذشته، 26,000 شغل در لیست حقوق و دستمزد جای ندارند. بیشترین کاهش تقاضا در انتاریو و منیتوبا مشاهده شد که به ترتیب 30,000 و 2,500 شغل خالی گزارش شده است. در حال حاضر بریتیش کلمبیا تنها استانی است که افزایش حقوق و دستمزد کارمندان را گزارش کرد.

فرصت شغلی در کانادا در بخش تولید و خدمات کاهش چشمگیری پیداکرده است. این امر بیانگر از بین رفتن حقوق و دستمزد بیش از 17,000 شغل درزمینه هایی مانند خدمات آموزشی، مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی است.

همچنین کاهش قابل توجهی در زمینه مشاغل مربوط به ساخت وساز اتفاق افتاده است. در ماه می بیش از 17,500 فرصت شغلی در کانادا از بین رفت. همینطور انتاریو با کاهش دو سومی مشاغل ساختمانی روبرو بوده است. این خسارت عمدتاً به اعتصابات در سراسر استان نسبت داده می شود که باعث تأخیر قابل توجهی در چندین پروژه شد.

 همچنان خرده فروشی نرخ اشتغال بالاتری نسبت به سال 2021 دارد

انتاریو بیشترین کاهش اشتغال در این استان را در بخش تجارت خرده فروشی گزارش نموده است. این دومین ماه متوالی است که با کاهش پرداخت برای کارکنان حرفه های خرده فروشی روبرو هستیم. با این حال، نرخ کلی اشتغال فعلی در تجارت خرده فروشی هنوز شش درصد بالاتر از میزان مشابه در ماه می 2021 است. برخلاف انتاریو، کبک، نیوبرانزویک، بریتیش کلمبیا و نیوفاندلند و لابرادور همگی افزایش اشتغال در زمینه خرده فروشی را گزارش کردند.

تنها بخشی که در هر استان شاهد رشد بوده است، بخش خدمات حرفه ای، علمی و فنی بود که عمدتاً در مشاغل فنی مانند طراحی سیستم های کامپیوتری و خدمات مرتبط بیش از 10,000 فرصت شغلی در کانادابه دست آورد.

میانگین درآمد هفتگی 2.5 درصد افزایش یافته است

علیرغم از دست دادن فرصت شغلی در کانادا، بیشترین افزایش درآمد هفتگی در ماه می مربوط به تجارت خرده فروشی بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال 2021 به میزان 9.3 درصد افزایش داشته است. دستمزد خدمات حرفه ای، علمی و فنی 8.1 درصد افزایش یافته است. در مقایسه، بیشترین کاهش میانگین درآمد هفتگی مربوط به صنایع هنر، سرگرمی و تفریح بوده که 9.7 درصد کاهش داشته است.

میانگین درآمد هفتگی کارکنان نسبت به گزارش آوریل 2.5 درصد افزایش یافته است. این امر احتمالا نتیجه افزایش دستمزدها یا تغییر در اشتغال کارگران است. این گزارش نشان داد که میانگین بالاتر به دلیل افزایش ساعات کار نیست، که مشابه آوریل با 1.5 درصد بالاتر از سطح قبل از کووید است.

این داده ها همچنین ادامه روند کلی به سمت افزایش سال به سال را نشان می دهد. در ماه می، نیوبرانزویک بیشترین افزایش را در مقایسه با می 2021 گزارش کرد و به 7.4 درصد رسید. پس ازآن نیوفاندلند و لابرادور با 5.9 درصد قرار گرفتند. هفت استان دیگر نیز شاهد افزایش سالانه در میانگین دستمزدها بوده اند.

فرصت شغلی خالی کانادا در سال 2022 برای مراقبت های بهداشتی افزایش می یابد

نرخ بیکاری کانادا در ماه می به پایین ترین حد خود یعنی 5.1 درصد رسید (در ژوئن به 4.9 درصد کاهش یافت). بر اساس این نظرسنجی، نرخ فرصت های شغلی در بخش مراقبت های بهداشتی و خدمات اجتماعی به شدت افزایش یافته و به 143,000 شغل یا 6.1 درصد رسیده است. این نرخ، حاکی از افزایش قابل توجهی نسبت به نرخ فرصت شغلی در کانادا در ماه آوریل بوده است که 5.4 درصد و 20 درصد بیشتر از ماه مه 2021 بود.

استان های نوا اسکوشیا و مانیتوبا نرخ های شغلی بیش از 10 درصد در ماه می که عمدتاً در بخش خدمات اقامتی و غذایی بود وجود 161,000 فرصت شغلی خالی کانادا در سال 2022 را گزارش نمودند. این سیزدهمین ماه متوالی است که خدمات اقامتی و غذایی در این دو استان بیشترین تعداد جای خالی را داشته است.

بیکاری کم و مشاغل خالی زیاد

بیش از یک میلیون فرصت شغلی در کانادا وجود دارد. این اطلاعات با داده های ماه آوریل مطابقت دارد، اما از ماه می 2021 بیش از 300,000 موقعیت شغلی خالی افزایش یافته است. نرخ بالای فرصت شغلی در کانادا، همراه با نرخ پایین بیکاری که توسط نظرسنجی نیروی کار برای ماه می 2022 مشخص شده است، نشان دهنده کمبود رو به رشد نیروی کار در چندین بخش است. در حال حاضر کانادا در حال برنامه ریزی برای دعوت از بالاترین تعداد ساکنان دائمی خود در سال 2022 با هدف بیش از 430,000 نفر است. این هدف در سال 2024 به بیش از 450,000 افزایش خواهد یافت.

در صورتی که شما هم قصد مهاجرت به کانادا با ویزای کار را دارید همین حالا با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی ایلیا تماس حاصل فرمایید.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *