شرایط پیش خرید خانه در کانادا چیست؟ خرید خانه در کانادا به عنوان یک سرمایه گذاری برای اشخاص خارجی به حساب می‌آید. در این بین برخی از ایرانی‌ها که شرایط مالی خوبی دارند اقدام به خرید ملک در این کشور می‌کنند. افرادی که مقیم کانادا هستند می‌توانند با درصد بیشتری سود از وام‌های مسکن این کشور هم استفاده کنند. در این کشور انواع مختلفی از خانه‌ها وجود دارد که شما می‌توانید بعد از تکمیل مدارک و طی کردن مراحل لازم نسبت به خرید آن‌ها اقدام کنید. اگر قصد دارید تا در رابطه با شرایط پیش خرید خانه در کانادا اطلاعات بیشتری را به دست بیاورید به شما پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

انواع خانه در کانادا

قبل از این که بخواهیم در رابطه با شرایط پیش خرید خانه در کانادا صحبت کنیم باید انواع خانه در این کشور را بشناسیم تا بتوانیم تصمیمات بهتری قبل از خرید بگیریم. در کل می‌توان گفت انواع ملک در کانادا به صورت زیر هستند که می‌توان آن‌ها را خریداری کرد:

 • خانه‌های شهری

در کانادا هم این خانه‌ها وجود دارند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این خانه‌ها می‌توان به دو طبقه و یا بیشتر بودن اشاره کرد که دارای درب‌های رفت و آمد جداگانه‌ای هستند. این منازل معمولاً دارای گاراژهای داخلی هستند که به صورت اشتراکی استفاده می‌شود. این مدل خانه‌ها در کشورمان هم وجود دارند.

 • خانه‌های دوبلکس

این نوع ساختمان‌ها معمولاً به دو خانه جدا از هم تبدیل شده‌اند که ورودی‌های جدا از هم نیز دارند. در برخی از موارد هم پهلو به پهلوی هم قرار می‌گیرند و یا یکی از آن‌ها در طبقه پایین‌تر و دیگری در طبقه بالاتر قرار می‌گیرد.

این خانه‌ها معمولاً به صورت یک طبقه ساخته می‌شوند. در برخی از آن‌ها یک زیر زمین هم وجود دارد که بخشی از آن برای سرگرمی استفاده می‌شود. زیر زمین این خانه‌ها دارای پنجره‌هایی است و سطح خانه هم کف، مقداری بالاتر از کف زمین است.

البته این ها تنها چند مدل از انواع خانه و ملک در کانادا است. در برخی از مناطق شهری این این کشور  می‌توانید پیش خرید انواع آپارتمان و دیگر مدل‌های خانه  را هم در دستور کار خود قرار دهید. قیمت ملک و زمین در این کشور معمولاً بستگی به منطقه‌ای دارد که قصد خرید در آن جا را دارید. اگر بخواهید خانه‌ای روستایی را خریداری کنید قیمت کمتری را نسبت به خانه‌های شهری پرداخت خواهید کرد.

پیش خرید خانه در کانادا

چرا باید در کانادا خانه بخریم؟

سؤال مهم اینجا است که چرا برخی از افراد اقدام به خرید خانه در کانادا می‌کنند؟

معمولاً در کانادا نرخ فساد کمتر از سایر کشورها است همچنین دارای ثبات از لحاظ اقتصادی و همچنین سیاسی است. در بسیاری از کشورهای دنیا خطر مصادره ملک وجود دارد اما در کانادا این خطر بسیار کم می‌باشد. کشور کانادا از لحاظ اجتماعی هم شرایط خوبی دارد به همین دلیل سرمایه گذاری و خرید خانه در این کشور می‌تواند یک سرمایه گذاری خوب به حساب بیاید.

علاوه بر این باید بدانید که کانادا رابطه دیپلماتیک بسیار خوبی با امریکا و کشورهای اروپایی دارد. این روابط با قدرت‌های جهانی باعث شده است تا برای سرمایه گذاری مناسب باشد. سایر دلایلی که افراد را مجاب به خرید ملک در این کشور می‌کند عبارت‌اند از:

 • معمولاً در این کشور بازار ساخت و ساز از شرایط خوبی برخوردار است به همین دلیل باری سرمایه گذاری مناسب است.
 • در برخی از کشورهای دنیا بعد از خرید اجازه فوری فروش ملک را ندارید اما در کانادا بعد از خرید هر زمانی که بخواهید می‌توانید خانه خود را بفروشید.
 • نرخ بیکاری در این کشور پایین است همین مسئله نشان می‌دهد که این کشور شرایط خوبی از لحاظ اقتصادی دارد به همین دلیل برای سرمایه گذاری مناسب خواهد بود.
 • معمولاً ارزش ملک در این کشور با گذشت زمان بیشتر می‌شود به همین دلیل بعد از چندین سال می‌توانید ملک خود را با ارزش خوبی به فروش برسانید.

قیمت زمین در کانادا

همان گونه که بیان کردیم بسیاری از افراد با هدف سرمایه گذاری اقدام به خرید زمین و املاک در این کشور امریکای شمالی می‌کنند. به طور معمول شما می‌توانید خانه و یا زمین‌های شهری و کشاورزی را خریداری نمایید. قیمت زمین‌های شهری به طور میانگین بین پنجاه تا 200 دلار برای هر فوت تعیین می‌شود که البته ممکن است دچار تغییر و تحول هم بشوند. به طور میانگین قیمت هر هکتار زمین کشاورزی در این کشور چیزی در حدود سه هزار و هفتصد دلار است.

البته برای این که بخواهید در زمین‌های خریداری شده ساخت و ساز انجام دهید باید از قوانین این کشور پیروی کنید. ساخت و ساز خانه برای افرادی که اقامت این کشور را ندارند کاری سخت و دور از دسترس است به همین دلیل در صورتی که قصد ساخت و ساز دارید می‌توانید با گرفتن اقامت شرایط را برای خود راحت‌تر کنید.

شرایط پیش خرید خانه در کانادا چیست؟

باید بدانید که خرید خانه یکی از پرهزینه‌ترین معاملاتی است که شما انجام می‌دهید. خرید خانه دارای شرایط و قوانین خود است اما اگر بخواهید این کار را در یک کشور خارجی به مانند کانادا انجام دهید باید به قوانین و شرایط خرید آشنایی بیشتری هم داشته باشید تا بتوانید یک معامله خوب داشته باشید.

برای این که بتونید خرید ملک در این کشور را انجام دهید شما باید ابتدا یک پیشنهاد رسمی ارائه دهید تا در صورت توافق  دو طرف این معامله به انجام برسد. برای خرید ملک باید فرم‌هایی را پر کنید. در این فرم‌ها باید برخی از اطلاعت و شرایط شما به مانند آدرس محل قرار گرفتن خانه، قیمت پیشنهاد شده برای خرید ملک و … را در این فرم‌ها بنویسید. حتماً دقت داشته باشید در هنگام پر کردن این فرم‌ها و قبل از خرید، شرایط زیر را در معامله مشخص کنید:

 • باید امکان فسخ و یا عدم فسخ معامله را ذکر کنید.
 • حق امکان بازرسی از خانه توسط متخصص را هم ذکر نمایید.
 • باید شرط بررسی نقشه ملک توسط کارشناسان و حتی حق بررسی حقوقی توسط وکیل خریدار را هم ذکر نمایید.
 • هر شرطی که دارید را می‌توانید ذکر کنید تا مورد تأیید طرفین معامله قرار بگیرد.
 • شما می‌توانید امکان ارزیابی کردن و بررسی ملک از نظر قیمتی را در فرم‌های مربوطه ذکر کنید تا بتوانید آن را با یک قیمت منصفانه خریداری نمایید.

مدارک لازم برای خرید خانه در کانادا

برای خرید خانه در کانادا باید اسناد و مدارک مختلفی را داشته باشید. در زیر به برخی از این اسناد و مدارک اشاره می‌کنیم:

 • مدرک شناسایی، شما باید مدارک شناسایی عکس دار به مانند گواهینامه، پاسپورت و … را به همراه داشته باشید تا به وسیله آن‌ها عمل شناسایی شما انجام بگیرد.
 • شما باید برخی از گواهی‌ها از جمله گواهی اشتغال و درآمد را ارائه دهید. همچنین باید برخی از گواهی‌های دیگر به مانند اظهار نامه مالیات و صورت‌حساب‌های بانکی را اخذ نمایید.
 • باید مدارکی را ارائه دهید که اثبات کند شما پیش پرداخت را انجام داده‌اید.
 • در صورت لزوم باید اطلاعات سایر اموال و دارایی‌های خود را هم ارائه دهید.
 • باید اطلاعات بدهی‌های خود به مانند وام، هزینه اجاره و … را ارائه دهید. همچنین باید برخی از تعهدات مالی به مانند حمایت از فرزندان و همسر خود را هم ارائه دهید.

 

مراحل خرید خانه در کانادا

مراحل خرید خانه در کانادا

در کشورمان برای خرید ملک باید مراحلی را انجام دهید. برای خرید خانه در کشور کانادا هم طبیعی است که باید مراحلی را انجام دهید تا بتوانید قرارداد خرید را به امضا برسانید و صاحبخانه شوید. برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید:

پیش پرداخت

برای خرید خانه در کانادا باید مبلغی را به عنوان پیش پرداخت، پرداخت نمایید. معمولاً شما باید بین پنج تا بیست درصد از مبلغ کل خانه را به عنوان پیش پرداخت آماده کنید تا در زمان مناسب آن را پرداخت کنید. البته هر چه بتوانید مبلغ بیشتری را به عنوان پیش پرداخت، پرداخت کنید بهتر خواهد بود.

هزینه‌های اضافی

برای خرید خانه در کانادا علاوه بر پیش پرداخت و مبلغ اصلی ملک باید هزینه‌های اضافه‌ای را هم در نظر بگیرید. بسته به شرایط مختلف شما باید بین یک و نیم تا چهار درصد مبلغ کل ملک را پرداخت کنید. این مبلغ شامل برخی از هزینه‌های اداری است که بعد از عقد قرار داد باید آن را به اداره‌های مربوطه پرداخت نمایید. شما باید این مبلغ را برای هزینه‌های حقوقی، مالیات، بیمه و وام، بازرسی فنی ملک و … پرداخت نمایید.

قوانین مالیاتی خرید ملک در کانادا برای افراد خارجی متفاوت‌تر از شهروندان این کشور می‌باشد. معمولاً افراد خارجی که اقدام به خرید خانه در کانادا می‌کنند باید حدود 15 درصد بیشتر از شهروندان و افراد مقیم این کشور هزینه پرداخت کنند. برای این که از تمامی حقوق شهروندی این کشور استفاده کنید و بتوانید هزینه کمتری را برای امور مختلف در هنگام خرید خانه بپردازید بهتر است تا ابتدا اقامت این کشور را بگیرید و پس از آن اقدام به خرید ملک نمایید.

بررسی اسناد و امور مالی

بعد از این که املاک مختلف را جست و جو کردید قادر خواهید بود تا هزینه و قیمت نهایی ملک را تخمین بزنید. برای آگاهی یافتن از قیمت املاک در این کشور می‌توانید از سایت‌های مختلف که در این زمینه فعالیت دارند کمک بگیرید. بعد از این که قیمت نهایی را تخمین زدید می‌توانید تمامی اسناد و مدارکی که ذکر کردیم و نیاز هستند را آماده کنید.

دریافت پیش تأیید وام خانه

شما می‌توانید از وام مسکن استفاده کنید. در این مرحله ادارات مربوطه مقدار پیش پرداخت، نحوه باز پرداخت وام و قیمت کل منزل را بررسی می‌کنند تا به این ترتیب بتوانند بودجه نهایی را پرداخت کنند. زمانی که این پیش تأیید را ارائه دهید ثابت خواهید کرد که شما واقعاً قصد دارید تا ملک را خریداری کنید به همین دلیل است که بسیاری از مشاوران املاک در کانادا ارائه آن را الزامی می‌دانند.

استفاده از برخی طرح‌های خرید خانه

کشور کانادا برای برخی از افراد و به ویژه آنان که برای اولین بار در این کشور ملک خریداری می‌کنند طرح‌های تشویقی ارائه می‌دهد. به این ترتیب شما می‌توانید از برخی تخفیف‌ها و طرح‌هایی که تخفیف در مالیات و … می‌دهند استفاده کنید. قبل از خرید باید در رابطه با تمامی این طرح‌ها اطلاعات لازم را به دست بیاورید تا در صورت امکان از آن‌ها استفاده نمایید و  در هزینه‌های خود صرفه جویی به عمل آورید.

پیدا کردن خانه

بعد از تمامی مراحل بالا شما باید هزینه‌های لازم و پیش خرید خانه را تأمین کنید. شما با داشتن پیش تأیید وام می‌توانید به راحتی به دنبال خانه بگردید تا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید. شما می‌توانید از سایت‌های خرید خانه در کانادا کمک بگیرد. علاوه بر این، مشاوران املاک در این کشور می‌توانند به شما در یافتن خانه مورد نظر کمک کنند.

سخن پایانی

بسیاری از مردم کانادا در خانه‌های اجاره‌ای زندگی می‌کنند. به طور کلی صاحب خانه شدن در این کشور امتیازات مختلفی دارد که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که با خرید ملک می‌توانند اقامت این کشور را بگیرند در صورتی که چنین نمی‌باشد و خرید ملک در این کشور تنها یک سرمایه گذاری محسوب می‌شود. در این مقاله شرایط خرید خانه در کانادا را بررسی کردیم.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید

[امتیاز: 1 میانگین: 5]

صبا

مهاجرت آنلاین یک جستجوگر هوشمند مطالب مهاجرتی است که با هدف آسان شدن دسترسی کاربران به محتوی مفید معتبرترین سایت‌های مهاجرتی کشور راه اندازی شده است. تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به سایت مرجع دریافت کننده مطلب میباشد.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *