شرایط و هزینه اجاره ماشین در کانادا به چه صورت است

“شمالی ترین، بزرگ ترین و سفیدترین” توصیف دقیقی از ماهیت کانادا است. این کشور نه تنها از نظر کیفیت زندگی عالی است، بلکه دومین کشور بزرگ جهان است، و دقیقاً به همین دلیل است که باید در مورد نحوه رفت و آمد پس از مهاجرت به کانادا بیاموزید.

موارد زیادی وجود دارد که باید قبل از مهاجرت به آنها توجه کنید، از جمله محل اقامت، کار، و اگر خانواده، مدرسه و فعالیت هایی برای فرزندان خود دارید..

سیستم حمل ونقل عمومی در کانادا بسیار گسترده می باشد، اما بااین وجود این سیستم حمل ونقلی عمومی قادر به پاسخگویی به نیازهای کل جامعه نمی باشد. بدین منظور اجاره ماشین در کانادا می تواند یک گزینه مناسب برای برطرف کردن نیازهای افراد جامعه در نظر گرفته شود. برای اطلاعات بیشتر درباره شرایط اجاره ماشین در کانادا با ما همراه باشید.

با گواهینامه رانندگی خارجی چه کاری می توانید انجام دهید؟

وقتی نوبت به گواهینامه رانندگی شما در کشور دیگری می رسد، دانستن مراحلی که باید برای اجازه رانندگی دنبال کنید بسیار مهم است. در کانادا، تمام گواهینامه ها و مجوزهای رانندگی تحت صلاحیت استانی هستند، بنابراین مدارک شما باید بر اساس استانی که می خواهید در آن زندگی کنید بررسی شود.

به عنوان مثال، اگر در انتاریو زندگی می کنید و بیش از دو سال است که در لیست خاصی از کشورها، ازجمله ایالات متحده، ژاپن، کره، اتریش، فرانسه، بلژیک، بریتانیای کبیر و سوئیس رانندگی کرده باشید، می توانید با گواهینامه خارجی خود در کانادا رانندگی کنید. اگر از یکی از این کشورها به انتاریو مهاجرت می کنید، بدون نیاز به شرکت در آزمون جاده ای می توانید گواهینامه رانندگی خود را با گواهینامه کانادایی تعویض کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در آزمون های بینایی و دانش استانی که در آن زندگی می کنید، شرکت نمایید.

برای دریافت گواهینامه جدید در کانادا، باید یک گواهینامه رانندگی خارجی معتبر ارائه دهید و یک آزمون کتبی دانش در مورد قوانین ترافیکی استان یا منطقه را بگذرانید. شما همچنین باید یک تست بینایی را بگذرانید، تمام هزینه های موردنیاز را بپردازید و مدرک هویت ارائه دهید. درحالی که این پروسه را با گواهینامه خارجی موجود انجام می دهید، می توانید در هرکجای کانادا که دوست دارید رانندگی کنید، اما همیشه باید گواهینامه خود را داشته باشید. در مدتی که باید منتظر بمانید تا گواهینامه خود را تعویض کنید، برای مدت کوتاهی در کانادا مجاز به رانندگی با گواهینامه خارجی خود خواهید بود که بستگی به محل اقامت شما و رعایت قوانین استانی و دولتی دارد.

اگر هنوز وارد کانادا نشده اید، می توانید گواهینامه رانندگی یا مجوز بین المللی خود را در کشور خود دریافت کنید، که به شما امکان می دهد در استان های خاصی رانندگی کنید. این گواهینامه بین المللی می تواند به شما سه ماه اجازه رانندگی با گواهینامه بین المللی را بدهد و شامل هر کسی می شود که مایل به اجاره ماشین در کانادا است.

اجاره ماشین در کانادا

قبل از اینکه به مطالعه ادامه مقاله اجاره ماشین در کانادا بپردازید باید به این نکته توجه داشته باشید که گرفتن گواهینامه رانندگی به عنوان یک مهاجر در یک کشور دیگر اولویت دارد. قبل از ورود به کانادا، باید یک کپی از سابقه رانندگی خود در کشور خود را از مرجع صدور گواهینامه یا ارائه دهنده بیمه مربوطه دریافت کنید. این برای تعویض مجوز خود در کانادا ضروری است یا می تواند به شما کمک کند مجوز جدیدی دریافت کنید. مدارک شما باید به زبان فرانسوی یا انگلیسی باشد.

اگر در کشور خود گواهینامه دریافت ننموده اید، می توانید پس از ورود به کانادا برای این کار اقدام کنید. برای انجام این کار، شما باید مانند دیگر ساکنین کانادا باید مراحلی را طی کنید و از قوانین صدور مجوز فارغ التحصیل کشور پیروی کنید. این امر مستلزم شرکت در آزمون کتبی برای مجوزی است که به شما امکان می دهد با محدودیت رانندگی کنید.

رانندگی در کانادا ممکن است بسیار متفاوت تر از آنچه اکثر مردم به آن عادت دارند به نظر برسد، به ویژه به این دلیل که کانادا در زمستان بسیار سرد می شود. در ماه های سردتر در کانادا برف می بارد. همچنین می توانید انتظار رانندگی در جاده های سرد یخبندان را داشته باشید، به همین دلیل است که باید ماشینی را که اجاره کرده اید با ضد یخ و لاستیک های زمستانی آماده کنید. همچنین باید خود را برای رانندگی کندتر از حد معمول آماده کنید و در فاصله بسیار بیشتری از سایر خودروها رانندگی کنید تا از سر خوردن در جاده جلوگیری کنید.

آن دسته افرادی که در مناطق روستایی زندگی می کنند باید برای کشش بیشتر لاستیک های میخ دار را نیز در نظر بگیرد. در کانادا، اگر قبلاً روی یخ یا برف رانندگی نکرده اید، می توانید برای زمستان در کلاس آموزش رانندگی شرکت کنید تا خود را آماده کنید.

سایت اجاره ماشین در کانادا

در این جدول بهترین سایت های اجاره ماشین در کانادا را با رتبه بندی که از نظرسنجی بین کاربرهای این شرکت ها انجام شده، معرفی کرده ایم.

شرایط سنی اجاره خودرو در کانادا

برای اجاره خودرو در کانادا، باید حداقل 21 سال سن داشته باشید و برای حداقل یک سال از زمان دریافت گواهینامه شما گذشته باشد (ممکن است محدودیت ها بر اساس طبقه بندی اجاره خودرو و تأمین کننده متفاوت باشد). شرکت های اجاره ماشین در کانادا ممکن است برای رانندگان زیر 25 سال هزینه اضافی برای راننده جوان دریافت کنند درحالی که کودکان بین 22 تا 40 پوند باید در صندلی کودک روبه جلو قرار بگیرند. بستن کمربند ایمنی برای تمامی گروه های سنی الزامی است.

الزامات اجاره ماشین در کانادا

برای اجاره ماشین در کانادا، باید حداقل 21 سال سن داشته باشید و حداقل 12 ماه تجربه رانندگی داشته باشید. اگر بین 21 تا 24 سال سن دارید، کانادا «هزینه اجاره جوان» را از شما دریافت می کند که برای اجاره خودرو شما اعمال می شود. این باعث می شود تا حداقل 25 سالگی داشتن ماشین گران باشد. افراد 21 تا 24 ساله نیز محدود به کلاس های خاص خودرو هستند.

به غیراز حداقل سن و تجربه رانندگی، به موارد زیر نیز نیاز دارید:

 • گواهینامه رانندگی معتبر و مجوز رانندگی بین المللی (انگلیسی یا فرانسوی)
 • کارت اعتباری برای سپرده شما
 • بیمه ماشین برای ماشین اجاره ای
 • هنگام تحویل گرفتن ماشین خود، پاسپورت و بلیت هواپیمای رفت وبرگشت را نشان دهید (در صورت وجود)
 • کودکان با وزن کمتر از 18 کیلوگرم به صندلی کودک با کمربند ایمنی نیاز دارند که هر بار که رانندگی می کنید باید آن را ببندید. (بعضی از شرکت های کرایه اتومبیل می توانند در صورت اطلاع دادن به شما، یکی از آنها را به شما ارائه دهند. این با هزینه اضافی همراه است.

بیمه ماشین

رانندگی با ماشین در کانادا بدون بیمه غیرقانونی است، به این معنی که باید با شرکت کرایه اتومبیل خود در کانادا، بیمه خودرو را دریافت کنید.

اکثر شرکت های کرایه اتومبیل کانادا معافیت های خسارت تصادف (CDW) و بیمه حوادث شخصی را با هزینه اضافی ارائه می کنند. شرکت های کارت اعتباری در کانادا وجود دارند که هنگام استفاده از کارت های خود برای پرداخت کرایه، بیمه CDW را برای اجاره خودرو در نظر می گیرند. برای اطلاعات بیشتر، شرایط و ضوابط کارت اعتباری را بررسی کنید.

هزینه کرایه ماشین در کانادا

هزینه اجاره ماشین در کانادا عبارت اند از:

 • هزینه تحویل یک طرفه
 • مالیات بر فروش استانی (در صورت وجود)
 • 5٪ از مالیات کالا و خدمات (GST)
 • به ازای هر کیلومتر شارژ (اگر محدود نباشد)
 • هزینه برای اجاره کنندگان بین 21 تا 25 سال
 • هزینه یک راننده اضافی
 • هزینه مکان ممتاز (به عنوان مثال 10-15 در فرودگاه ها)
 • به طور متوسط قیمت اجاره خودرو دردر کانادا 3417 دلار کانادا در ماه (114 دلار کانادا در روز) است.

جایگاه های سوخت و سرویس

وقتی صحبت از بنزین می شود، می توانید گاز بدون سرب یا گازوئیل را انتخاب کنید. وقتی ماشینی کرایه می کنید، شرکت های خودروسازی در کانادا در ازای بازگرداندن ماشین با باک پر، یک باک پر در هنگام خروج به شما ارائه می دهند. اگر خودروی کرایه ای را با باک پر بنزین برنگردانید، باید هزینه آن را بپردازید.

در مقایسه با ایالات متحده، قیمت سوخت در کانادا ارزان تر است. بااین حال، مسافت های رانندگی در کانادا از یک مکان به مکان دیگر به طورکلی بیشتر است. وقتی باک خود را در شهرهای بزرگ پر می کنید، در مقایسه با شهرهای کوچک هزینه کمتری خواهید داشت. اکثر پمپ بنزین ها سلف هستند و 24 ساعته باز هستند، به جز در مناطق روستایی که ساعت 18 بسته می شود.

قوانین جاده

ترافیک در کانادا مانند ایالات متحده در سمت راست حرکت می کند. بااین حال، به دلیل تنوع هر استان، درک علائم جاده ای کانادا ممکن است دشوار باشد. برای مثال، علامت جاده ای که دارای “90” باشد، لزوماً محدودیت سرعت 90 مایل در ساعت را نشان نمی دهد. بنابراین، توصیه می شود یک کتاب عبارات فرانسوی برای کمک به تفسیر این علائم همراه داشته باشید. در مورد خواندن علائم جاده در کانادا با Auto Europe بیشتر بدانید و لطفاً توجه داشته باشید که جریمه سرعت غیرمجاز بسیار بالاست.

محدودیت سرعت در کانادا

محدودیت سرعت و پمپ بنزین در کانادا:

 • شهر: 37-44 مایل در ساعت برابر با 60 الی 70 کیلومتر در ساعت
 • مناطق مسکونی: 25-30 مایل در ساعت برابر با 40 الی 50 کیلومتر در ساعت
 • بزرگراه های دو خطه: 50 مایل در ساعت برابر با 80 کیلومتر در ساعت
 • بزرگراه های چند خطه: 75 مایل در ساعت برابر با 120 کیلومتر در ساعت

در دسترس بودن پمپ بنزین: اکثر پمپ بنزین ها در امتداد بزرگراه های کانادا به صورت 24 ساعته در دسترس هستند و پول نقد و اعتبار را می پذیرند.

کشورهای محدود شده

وسایل نقلیه اجاره ای در کانادا اجازه سفر به آلاسکا، یوکان یا مکزیک را ندارند. سفر به ایالات متحده ممکن است مجاز باشد، اما به شرطی که اجاره ماشین در کانادا از تورنتو، آبشار نیاگرا، اوکویل، میسیساگا یا وینزر شروع نشود. سفر به نیویورک و بوستون با تمام وسایل نقلیه ممنوع است

شروع به رانندگی در کانادا کنید

اگر در حال حاضر رانندگی نمی کنید، بهترین کاری که می توانید هنگام ورود به کانادا انجام دهید این است که گواهینامه رانندگی کانادایی خود را در اسرع وقت دریافت کنید

اگر هنوز برای اقامت دائم کانادا درخواست نداده اید یا هنوز مدارک خود را تکمیل نکرده اید و درخواست خود را پردازش نکرده اید، چرا با یک متخصص مشورت نمی کنید؟ مشاوران مهاجرت ما در موسسه مهاجرتی ایلیا آماده کمک به شما برای تبدیل شدن به یک کانادایی واقعی هستند.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *