انگلستان به عنوان یک کشور پیشرفته که دارای ثبات سیاسی و اقتصادی است، مقصد مهاجرت و سفر بسیاری از افراد در سراسر جهان می باشد، بسیاری از کسانی که به روش های مختلف مانند تحصیل و یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند، می توانند با گرفتن ویزای همراه خانواده خود را به همراه خود ببرند.

اما گرفتن ویزای همراه شرایطی را دارد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم و تلاش در راهنمایی و دادن اطلاعات مناسب شما برای گرفتن ویزای همراه داریم.

شرایط صدور ویزای همراه در انگلستان

UK Dependent Visa

 یکی از مزایای مهم زندگی در انگلستان موقعیت شغلی مناسب و زیادی است که مهاجران نیز می توانند از آن استفاده کنند، حتی افراد خانواده فرد که با ویزای همراه وارد انگلستان شده اند نیز می توانند به کار و تحصیل بپردازند. بنابراین اکثر کسانی که به این کشور مهاجرت می کنند تلاش می کنند با گرفتن ویزای همراه خانواده خود را به این کشور بیاورند.

از جمله شرایط صدور ویزای همراه در انگلستان این است که این ویزا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال که مستقل نشده باشند و ازدواج نکرده باشند داده می شود. کسانی که با ویزای الحاقی ( همراه)  وارد انگلستان شده باشند پس از پنج سال زندگی مداوم در این کشور می توانند درخواست شهروندی این کشور را ارسال کنند.

از آنجایی که افرادی با ویزای همراه وارد کشور انگلستان شوند هیچ کمک مالی دولتی دریافت نمی کنند، یکی از شروط  ویزای همراه اثبات تمکن مالی حامی ( سرپرستی که ویزای همراه برای خانواده او داده شده است) است، حامی باید تمکن مالی خود را به این صورت اثبات کند که برای همسر توان مالی ۱۸,۶۰۰ پوند و برای فرزند ۲۴۰۰ پوند دارد.

پس از دریافت ویزای همراه خانواده فرد میتوانند به راحتی و بدون هیچ محدودیتی در این کشور زندگی و کار و تحصیل داشته باشند. 

جهت آشنایی با شرایط اخد ویزا به مقاله ویزای انگلستان مراجعه نمایید.

مدارک لازم برای درخواست ویزای همراه

 برای درخواست ویزای همراه در انگلستان متقاضی باید مدارک لازم برای درخواست ویزای همراه را به سفارت این کشور تحویل دهد.

مهم ترین مدارک درخواست ویزای همراه عبارت است از:

·       تکمیل فرم درخواست ویزای همراه

·       دو قطعه عکس افراد متقاضی

·       داشتن گذر نامه معتبر

·       گواهی مبنی بر اثبات تمکن مالی حامی

·       آدرس محل سکونت در کشور انگلستان

·       گواهی سلامت پزشکی همراهان

·       اطلاعات بیومتریک

·       دعوت نامه

·       پرداخت هزینه درخواست ویزای همراه

·       سند ازدواج

·       بیمه مسافرتی

·       مدرک مهارت زبان درصورتی که از شما بخواهند.

قبل از رفتن به سفارت خانه برای ثبت درخواست بهتر است این مدارک را تکمیل کنید و به همراه داشته باشید. 

مدارک ویزای همراه انگلستان

مراحل دریافت ویزای همراه انگلستان

 قبل از درخواست ویزای همراه باید نوع مهاجرت مشخص شود، در قدم اول باید به تعداد متقاضیان در سفارت انگلستان حساب کاری وجود داشته باشد، برای ایجاد حساب کاربری به سفارت انگلستان باید مراجعه کنید. در حساب ایجاد شده باید اطلاعات و مشخصاتفردی و هویتی متقاضیان دریافت ویزای همراه وارد و ثبت شود.

از دیگر مراحل دریافت ویزای همراه انگلستان پرداخت هزینه درخواست ویزای همراه و ارائه مدارک شناسایی است، این مدارک توسط کارکنان بررسی می شود و در روند بررسی مراحل انگشت نگاری نیز طی می شود. در صورت موافقت با درخواست صدور ویزای همراه، این ویزا طی ۲۰ تا ۳۰‌روز صادر می شود. 

ویزای همراه تحصیل در انگلستان

 بسیاری از دانشجویان خارجی که در انگلستان در حال تحصیل هستند متاهل هستند و دولت انگلستان امکانی را فراهم کرده است که این افراد بتوانند همسر و فرزندان زیر سن قانونی را از طریق دریافت ویزای همراه تحصیل در انگلستان با خود به این کشور ببرند.

از دیگر ویزا های تحصیلی،ویزای تحصیلی دانش آموزی است که در این نوع ویزا به دانش آموزان زبر هجده سال امکان تحصیل در مدارس انگلستان را می دهند، در این مورد نیز یکی از والدین به عنوان گاردین می تواند به همراه دانش آموز ویزای همراه دریافت کند.

اما در ویزای نوع اول یعنی ویزای همراه دانشجو همسر و فرزندان متقاضی می توانند درخواست اقامت دائم کنند و همچنین می توانند در این کشور مشغول به کار و تحصیل شوند. البته به شرطی که طول دوره آموزشی بیشتر از شش ماه باشد، اگر کمتر از شش ماه باشد ویزای همراه داده نمی شود.

ویزای همراه انگلستان از طریق کار

 در صورتی که فردی از طریق یافتن کار موفق شود ویزای انگلستان را دریافت کند، می تواند برای اعضای خانواده خود درخواست ویزا بدهد، یکی از مهم ترین شرایط درخواست ویزای همراه انگلستان از طریق کار تمکن مالی و اثبات آن به دولت انگلستان است. چنانچه درخواست ویزای همراه از سوی سفارت رد شود و به خانواده اجازه سفر داده نمیشود، فرد می تواند پس از مهاجرت کردن در انگلستان دوباره درخواست صدور ویزای همراه را به سفارت  بدهد.

همانطور که گفته شد با داشتن ویزای همراه فرد اجازه کار دارد اما این اجازه شامل مشاغل حرفه ای مانند پزشکی و دندانپزشکی نمی شود، مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای همراه ۲۸ تا ۳۱ روز است.

شرایط ویزای انگلستان

 دریافت ویزای همراه از طریق سرمایه گذاری

 فردی که قصد سرمایه گذاری در انگلستان را دارد و به این روش می خواهد مهاجرت کند، می تواند مانند سایر روش های گفته شده همسر و فرزندان زیر سن قانونی را با دریافت ویزای همراه با خود ببرد. یکی از شروط دریافت ویزای همراه از طریق سرمایه گذاری این است که سرمایه گذار و سرپرست خانواده باید حق بیمه و هزینه ی مراقبتی درمانی همراهان خود را بپردازد.

مدت زمان اقامت اولیه که به سرمایه گذار می دهند سه سال و چهار ماه است که پس از پایان این مدت می توانتد برای دو سال بعدی نیز ویزای خود را تمدید کنتد، پس از گذشت این پنج سال در خواست اقامت دائم بدهد.

ویزای همراه انگلستان از طریق ازدواج

 چنانچه تبعه کشور انگلستان با یک فرد خارجی ازدواج کند، همسر او می تواند درخواست صدور ویزا و دریافت مجوز اقامت اقدام کند. در این مواقع دولت انگلستان با بررسی این ازدواج سعی در کشف این موضوع می کند که ازدواج صوری  نبوده و صرفا برای دریافت مجوز اقامت نیست. درصورتی که دولت متوجه صوری بودن ازدواج شود مجوز همراه باطل می شود.

فرد می تواند پس از گذشت پنج سال درخواست اقامت دائم و شهروندی کند. از دیگر شروط دریافت ویزای همراه از طریق ازدواج تمکن مالی فرد است که باید اثبات شود و مبلغی که در نظر گرفته شده است حدود ۱۸،۶۰۰ پوند است.

نتیجه گیری

امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب پاسخگوی سوالات شما در ارتباط با ویزای همراه باشیم.

دولت انگلستان با قانون صدور ویزای همراه برای مهاجران خود این امکان را برای آنها فراهم کرده است که بدون نگرانی از خانواده خود به کار و تحصیل و یا سرمایه گذاری در این کشور بپردازند، در واقع دولت انگلستان برای جذب سرمایه و نخبه گان سایر کشورها امکانات رفاهی و زندگی خوبی را در اختیار فرد و اعضای خانواده او قرار می دهد.

بنابراین افراد می توانند با فراهم کردن شرایط و ملزومات تعیین شده از سوی دولت انگلستان به سفارت این کشور درخواست ویزای همراه برای خانواده خود کنند.

 

به این مطلب امتیاز دهید!

آریاناپارس

مهاجرت آنلاین یک جستجوگر هوشمند مطالب مهاجرتی است که با هدف آسان شدن دسترسی کاربران به محتوی مفید معتبرترین سایت‌های مهاجرتی کشور راه اندازی شده است. تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به سایت مرجع دریافت کننده مطلب میباشد.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *