چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟

برای اینکه بتوانید سریع‌تر به شغل رویایی خودتان در کانادا برسید و مشغول به کار شوید، بهتر است طبق مراحل زیر پیش بروید.

انجام کارهای اداری

کار پیدا کردن در کانادا بدون شماره بیمه اجتماعی ممکن نیست؛ بنابراین باید دفترهای خدمات کانادا، شماره بیمه اجتماعی یا SIN Number دریافت کنید. با داشتن این شماره در کانادا حق کار دارید و می‌توانید از طرح‌ها و مزایای دولتی استفاده کنید. داشتن حساب بانکی هم از کارهای اداری ضروری برای پیدا کردن کار در کانادا است.

تکمیل رزومه و معرفی‌نامه

مهم‌ترین مدارکی که برای کاریابی در کانادا به آن‌ها احتیاج دارید، رزومه و معرفی‌نامه هستند. سعی کنید رزومه خودتان را ساده و مختصر بنویسید. کارفرماهای کانادایی ترجیح می‌دهند مهارت‌ها و سوابق کاری شما را در چهارچوب استاندارد رزومه ببینند.

در رزومه‌ خودتان تصویر نگذارید و به جای تمرکز روی ظاهر رزومه روی محتوای آن تمرکز کنید. در معرفی‌نامه درباره انگیزه خودتان برای استخدام در شرکت بنویسید و سعی کنید امتیازهای منحصربه‌فرد خودتان را توضیح دهید.

جست‌وجو در سایت‌های کاریابی کانادا

مهم‌ترین مرحله برای پیدا کردن کار در کانادا، جست‌وجوی سایت‌های کاریابی کانادا است. مهم‌ترین سایت کاریابی در این کشور، بانک کار دولت کانادا (https://www.jobbank.gc.ca/findajob) است. شما در این سایت می‌توانید، عنوان شغلی مدنظر خودتان را جست‌وجو کنید. وب‌سایت‌هایی مثل Indeed و Workopolice هم می‌توانند در پیداکردن شغل در کانادا به شما کمک کنند. کافی است در این سایت‌ها ثبت‌نام کرده و مشخصات فردی و مهارت‌های شغلی خودتان را تکمیل کنید. سایت ورک پلیس به ثبت‌نام نیاز ندارد. می‌توانید عنوان شغلی و شهر سکونتتان را وارد کنید و جست‌وجو را شروع کنید.

مطالعه بیشتر: سایت های کاریابی در کانادا

شبکه‌سازی و ارتباط با کارفرماها

قدرت شبکه اجتماعی لینکدین را دست کم نگیرید و قبل از آمدن به کانادا با کارفرماها و شرکت‌های کانادایی آشنا شوید. می‌توانید شرکت‌های حوزه کاری خودتان را در لینکدین جست‌وجو کنید و برای آن‌ها رزومه بفرستید. درصورتی‌که به شبکه و گروه‌های ایرانی‌ها و مهاجرین مقیم کانادا وصل شوید، شاید بتوانید سریع‌تر به شغل موردنظر خودتان برسید. شرکت در رویدادهای مختلف، نمایشگاه‌های کار در شهر و محل اقامتتان می‌تواند به پیدا کردن کار در کانادا برای ایرانیان کمک کند.

صالحه عطار

مهاجرت آنلاین یک جستجوگر هوشمند مطالب مهاجرتی است که با هدف آسان شدن دسترسی کاربران به محتوی مفید معتبرترین سایت‌های مهاجرتی کشور راه اندازی شده است. تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به سایت مرجع دریافت کننده مطلب میباشد.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *