نقاشی ساختمان از جمله مشاغل مورد نیاز در سرتاسر کانادا محسوب می شود. در حقیقت باید چنین بیان کرد که نقاشی ساختمان جزو آن دسته از مشاغلی است که متقاضیان آن قادرند به آسانی و خیلی سریع چه با پیشنهاد شغلی و چه بدون پیشنهاد شغلی، اقامت دائم یا PR خود را دریافت نمایند.

افرادی که در حوزه نقاشی ساختمان و یا دکوراتورها فعالیت میکنند روی سطوح داخلی و خارجی ساختمان ها و دیگر سازه ها از رنگ، کاغذ دیواری و همین‌طور سایر مواد تزئینی استفاده می کنند. آن ها از طریق شرکت های ساختمانی، پیمانکاران نقاشی ساختمان و پیمانکاران نگهداری ساختمان استخدام می شوند. البته، تعداد بسیاری از نقاش های ساختمان که با اسم دکوراتور هم شناخته می شوند، به صورت مستقل و خود اشتغال به انجام فعالیت شغلی خود می پردازند.

آشنایی با وظایف شغلی نقاشی ساختمان
آشنایی با وظایف شغلی نقاشی ساختمان

آشنایی با وظایف شغلی نقاشی ساختمان

اشخاصی که در گروه مشاغل نقاشی ساختمان فعالیت دارند، برخی از وظایف شغلی زیر و یا حتی همه ‌ی آن ‌ها را انجام می‌ دهند:

مشخصات ابزارها یا وسایل کاری خود را جهت تعیین مقدار مواد مورد نیاز می خوانند.سطوح را با استفاده از روش هایی مانند تراشیدن، شن ریزی، ماسه ریزی، هایدروبلاستینگ و بخار شویی، آماده و تمیز می کنند. کاغذ دیواری های قدیمی و رنگ های آسیب دیده ی دیوارها را ترمیم یا جایگزین می کنند. شکاف ها و سوراخ های دیوارها را سنباده یا سیلر می زنند و یا ترمیم می کنند.

رنگ را مخلوط و نازک می کنند تا رنگ و بافت دلخواهی که توسط کارفرما به آن ها سفارش شده است، به دست آید. با استفاده از برس، غلتک رنگ‌آمیزی یا تجهیزات اسپری، رنگ یا مواد دیگری مانند لکه، لاک، مینا، روغن، لاک الکل، فایبرگلاس، پوشش فلزی یا ضد حریق را بر روی سطح مورد نظرشان رنگ‌آمیزی می کنند.

کاغذ دیواری یا سایر لوازم تزئینی برای دیوار را روی دیوارها اندازه گیری می کنند، برش می دهند و نصب می کنند.داربست ها را سر هم بندی و برپا می کنند تا به دیوارهای بلند دسترسی داشته باشند و پس از اتمام کارشان نیز آن ها را جمع آوری می کنند.

ممکن است جهت انتخاب ترکیب های رنگی و یا انتخاب جنس، نوع و طرح کاغذ دیواری یا پوشش های دیواری دیگر به مشتریان خود مشاوره بدهند و آن ها را راهنمایی کنند. ممکن است هزینه های پروژه ساختمانی خود را برای مشتریان و کارفرمایان خود تشریح کنند.

درآمد نقاشی ساختمان در استان های مختلف کانادا به طور میانگین

اشخاصی که در گروه شغلی نقاش ساختمان در کانادا فعالیت دارند، در استان های مختلف این کشور درآمد و حقوق های متفاوتی دریافت می کنند که در جدول زیر می توانید آن ها را مشاهده کنید.

درآمد نقاشی ساختمان در کانادا به تفکیک استان ها
رتبه استان میانگین درآمدی
رتبه ۱ استان آلبرتا $۴۶,۸۰۰ (دلار)
رتبه ۲ استان بریتیش کلمبیا $۴۴,۶۵۵ (دلار)
رتبه ۳ استان اونتاریو $۴۰,۹۵۰ (دلار)
رتبه ۴ استان نیوفاندلند $۳۹,۰۰۰ (دلار)
رتبه ۵ استان ساسکاچیوان $۳۷,۷۵۲ (دلار)

بازار کار شغل نقاش ساختمان در ۱۰ سال آینده در کانادا

در خصوص شغل نقاش ساختمان در کانادا، قصد داریم نگاهی دقیق ‌تر و از فاصله نزدیک به عرضه و تقاضای این موقعیت شغلی و وضعیت بازار کار آن در ده سال آینده در کانادا داشته باشیم.

در حال حاضر انتظار می ‌رود که وضعیت عرضه و تقاضا در طی سال‌ های اخیر در این گروه شغلی، به ‌طور گسترده‌ ای مطابق با سطح ملی پیش رفته باشد. جدولی که در بخش زیر برای شما تهیه و تنظیم کردیم، شامل اطلاعات دقیق ‌تر و بهتری در مورد چشم ‌انداز این گروه شغلی در کانادا است:

موارد آمار
میزان اشتغال در سال ۲۰۱۸ ۳۹ هزار و ۸۰۰ نفر
میانگین سن نیروهای کار در سال ۲۰۱۸ ۴۴ سال
میانگین سن بازنشستگی در سال ۲۰۱۸ ۶۶ سال

به ‌منظور تعیین چشم ‌انداز مورد انتظار برای یک موقعیت شغلی، فاکتورِ میزان تفاوت کل تعداد متقاضیان جدید پیش ‌بینی‌شده ‌ی جویای کار با فرصت ‌های شغلی پیش‌ بینی ‌شده‌ در کل بازه زمانی مورد نظر، همراه با ارزیابی شرایط بازار کار در سال‌ های اخیر، تحلیل و بررسی می ‌شوند. هدف از انجام این کار مشخص شدن شرایط رشد بازار کار در چند سال اخیر (چه در شرایط مازاد، چه تعادل و چه کمبود) و در بازه زمانی کنونی است و یا اینکه تا چه اندازه درگیر تغییر و تحولات خواهد شد.

برای ‌مثال، چنانچه تجزیه ‌و تحلیل شاخص‌ های اصلی بازار کار حاکی از کمبود متقاضی کار برای پر کردن فرصت‌ های شغلی موجود در یک گروه شغلی باشد (یعنی گروه شغلی مورد نظر با کمبود نیروی کار مواجه باشد)، از پیش ‌بینی ‌های انجام ‌شده، استفاده می ‌شود تا مشخص شود که آیا این موقعیت در طی بازه زمانی که برای بررسی این شرایط در نظر گرفته ‌شده ادامه پیدا خواهد کرد و یا فرصت شغلی مورد نظر، به سمت شرایط بهتری حرکت خواهد کرد.

تجزیه ‌و تحلیل شاخص‌ های اصلی بازار کار از قبیل فرصت‌ های شغلی و میزان رشد اشتغال و همچنین، میزان بیکاری نشان می ‌دهند تعداد متقاضیان کار برای پر کردن فرصت‌ های شغلی موجود در این گروه شغلی در بازه زمانی دو سال اخیر کافی بوده است. در حال حاضر انتظار می ‌رود که در طی این بازه زمانی دوساله، تعداد فرصت‌ های شغلی موجود (ناشی از گسترش و توسعه تقاضا و همین‌طور تقاضای جایگزینی) برای مشاغلی که در گروه شغلی نقاش ساختمان قرار می ‌گیرند، مجموعاً به ۱۱ هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی افزایش پیدا کنند. این در حالی است که درعین‌حال انتظار می ‌رود که ۱۰ هزار و ۲۰۰ متقاضی کار جدید (ناشی از ترک تحصیل، مهاجرت و موارد دیگر) نیز در دسترس قرار بگیرند تا بتوانند این فرصت‌ های شغلی را به دست بیاورند.

با توجه به این تفاسیر و پیش ‌بینی‌ های انجام‌ شده مبنی بر تعادل میان فرصت‌ های شغلی و جویندگان کار در دوره‌ های زمانی بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰، انتظار می‌ رود که تعادل بین عرضه و تقاضای کار در کانادا در سال‌ های آینده همچنان به همین شکل ادامه پیدا کند.

استخدام نقاش ساختمان در کانادا و شرایط آن
استخدام نقاش ساختمان در کانادا و شرایط آن

استخدام نقاش ساختمان در کانادا و شرایط آن

برای استخدام در شغل نقاش ساختمان در کانادا معمولاً به موارد زیر نیاز خواهید داشت.

از نظر مدرک تحصیلی، معمولا تکمیل کردن و به اتمام رساندن دوره دوم مقطع متوسطه یا دبیرستان کفایت می کند.

تکمیل کردن و به اتمام رساندن یک دوره کارآموزی ۳ یا ۴ ساله و یا در اختیار داشتن بیش از ۳ سال تجربه انجام کار معمولا برای واجد شرایط شناخته شدن در شغل نقاشی ساختمان و به دست آوردن مجوز کار برای آن کافی است.

در اختیار داشتن مجوز کار در استان کبک برای نقاش های ساختمان اجباری و ضروری است. اما در سایر استان ها و ایالت های کانادا، اگرچه قابل دسترسی می باشد، اما داشتن آن برای کار کردن اجباری نیست.


نوشته های مرتبط


نوشته های مرتبط

نقاش های ساختمانی ماهری که بتوانند آزمون های Red Seal را با موفقیت پشت سر بگذارند، واجد شرایط برای دریافت این مهر و گواهینامه آن شناخته خواهند شد که می تواند تاثیر قابل توجه و چشم گیری در افزایش اعتبار کسب و کار آن ها داشته باشد.

چگونه میتوانیم در کانادا کار پیدا کنم؟

نقاشان ساختمان به واسطه نیاز بسیار بالای بازار کار صلاحیت درخواست مهاجرت به کانادا تحت برنامه مهاجرتی دولت کانادا اکسپرس اینتری را دارند. در واقع این برنامه مهاجرتی هرگز یک دسته ویزا محسوب نمی شود اما به طور ساده ای روش (یا پایگاه داده) است که دولت کانادا از آن برای گزینش داوطلبین حقیقی برای اخذ ویزای اقامت دائم استفاده می کند و در این مورد خاص، نقاشان ساختمان با استفاده از دو برنامه اسکیل ورکر فدرال (FSWP) و یا برنامه داوطلب استانی می توانند نسبت به تکمیل پروسه مهاجرتی خود اقدام نمایند.

برای شغل نقاش ساختمان در کانادا چه مهارت هایی نیاز است؟

تخصص‌های لازم برای شغل نقاش ساختمان در کانادا به شرح زیر هستند:

 • تمیز کردن و آماده سازی سطوح برای این که رنگ و یا کاغذ دیواری شوند.
 • بازسازی ترک ها و حفره های دیوار.
 • ترکیب و مخلوط کردن رنگ ها برای به دست آمدن رنگ ها یا بافت های مورد نظر.
 • اندازه گیری، برش و نصب کردن کاغذ دیواری و یا سایر آیتم های تزئینی قابل اتصال به دیوار.
 • ارائه پیشنهادات و توصیه های خود به مشتریان در مورد رنگ، ترکیب آن، طرح کاغذ دیواری مناسب با دکوراسیون منزل و موارد دیگری از این دست.
 • اجرای داربست، متصل کردن آن و جمع آوری کردن پس از اتمام کار.
 • نصب کاغذ دیواری و یا رنگ کردن سطوح داخلی و بیرونی.

کارآموزی به عنوان نقاش ساختمان در کانادا

اشخاصی که در ابتدای مسیر شغل نقاش ساختمان هستند و قصد یادگیری این حرفه را دارند تا مهارت ‌های مورد نیاز برای این فرصت شغلی را به دست بیاورند، می ‌توانند با مراجعه به وب سایت ‌هایی از قبیل Glassdoor و یا CA.Indeed فرصت ‌های مناسبی برای کارآموزی پیدا کنند. بدون شک، یکی از بزرگ ‌ترین مزیت ‌های دوره‌ های کارآموزی در کانادا این است که باعث تقویت رزومه شما می ‌شوند و فرصت‌ های شغلی بسیار مناسب و بهتری در آینده شغلی شما به وجود خواهند آورد.

شرکت در دوره‌ های کارآموزی نقاش ساختمان در کانادا می ‌تواند علاوه بر تقویت مهارت و توانایی ‌های شما در زمینه نقاشی ساختمان، منجر به آشنایی با مهارت ‌های جدید دیگری هم شود که شاید تا قبل از این برایتان قابل تجربه نبود.

بدون شک، یکی از بزرگ ‌ترین مزیت‌ های شغل نقاش ساختمان، این است که افراد بدون داشتن تحصیلات آکادمیک و فقط با گذراندن چند دوره آموزشی و کارآموزی دو ساله و یا حتی کم ‌تر نیز می ‌توانند مهارت‌ های مورد نیاز برای این گروه شغلی را به دست بیاورند و به‌ عنوان نقاش ساختمان حرفه ‌ای به درآمدهای بسیار عالی و مناسبی در کانادا دست پیدا کنند.

 تنها کافی است که دوره کارآموزی را جدی گرفته و مهارت‌ های مورد نیاز برای این حرفه را کسب کنند تا زمینه را برای ایجاد فرصت‌ های بسیار خوبی در آینده شغلی خود فراهم کنند.

امنیت شغلی نقاش ساختمان در کانادا

یکی از موضوعاتی که دولت کانادا بسیار به آن اهمیت می دهد امنیت شغلی است و همه سعی و تلاش خود را به کار گرفته تا افراد در هر زمینه شغلی که فعالیت دارند، امنیت شغلی را کاملاً حس کنند؛ بنابراین، می ‌توان گفت که دولت کانادا اهمیت و ارزش بسیار زیادی برای نیروهای کاری که در این کشور مشغول به کار و فعالیت هستند، قائل می ‌شود.

نکته قابل ‌توجه بعدی در بحث امنیت شغلی در زمینه نقاش ساختمان در کانادا و یا سایر زمینه‌ های شغلی دیگر در این کشور، بیمه بیکاری است؛ بنابراین، حتی اگر به هر دلیلی شغل خود را هم از دست دادید، دولت کانادا کاملا از شما پشتیبانی و حمایت می ‌کند و شما همچنان درآمد خود را حفظ خواهید کرد. نرخ پایه برای محاسبه بیمه بیکاری در کانادا، ۵۵ درصد از میانگین درآمد هفتگی شما خواهد بود.

طریقه مهاجرت نقاشان ساختمان به کانادا

فرآیند مهاجرت نقاشان به کانادا با کد شغلی ۷۲۹۴ با درخواست ثبت نام در برنامه اسکیل ورکر (FSWP) از طریقسیستم اکسپرس اینترای (Express Entry) کانادا شروع می شود. در واقع مرحله نخست از فرآیند مهاجرتی شما به عنوان نقاش ساختمان محاسبه امتیازات مهاجرتیتان در برنامه اکسپرس اینترای کانادا با استفاده از سیستم رتبه بندی جامع کانادایی (CRS) می باشد. در واقع امتیازات CRS با توجه به شاخص های اعلامی در پروفایلتان  به صورت زیر محاسبه می گردد:

 • فاکتور سنی: ماکسیمم ۱۲ امتیاز
 • فاکتور مدارک نحصیلی: ماکسیمم ۲۵ امتیاز
 • فاکتور سابقه کاری: ماکسیمم ۱۵ امتیاز
 • دانش زبان انگلیسی یا فرانسه: ماکسیمم ۲۸ امتیاز
 • فاکتور انطباق پذیری: ماکسیمم ۱۰ امتیاز
 • برخورداری از پیشهاد کاری:  ماکسیمم ۱۰ امتیاز

مدارک لازم برای مهاجرت نقاشان به کانادا

یکی از پرسش های متداول داوطلبان مهاجرت به کانادا شامل نقاشان ساختمان این است که برای اخذ اقامت دائم (PR) کانادا چه مدارکی لازم است. بایستی بیان کرد که  شرایط و مدارک لازم جهت مهاجرت کارگران نقاشی ساختمان در کانادا به دو بخش دسته بندی می شود. به عبارت دیگر، شما برای اخذ اقامت کانادا باید در دو بازه زمانی متفاوت نسبت به ارائه مدارک لازم اقدام نمائید. در بازه زمانی اول یعنی مرحله ارزیابی صلاحیت متقاضیان در سیستم اکسپرس اینترای نیازی به گردآوری و آپلود مدارک نیست و فقط در این مرحله شما به ارائه اطلاعات لازم از قبیل موارد ذیل می پردازید:

 • مشخصات هویتی پاسپورت
 • نتایج تست زبان انگلیسی یا فرانسه
 • جزئیات مدارک تحصیلی یا مدار حرفه ای
 • جزئیات پیشنهاد کاری

اما در بازه زمانی دوم یعنی زمانی که شما به عنوان متقاضی صلاحیت دار دعوت نامه (ITA) رسمی دریافت کرده و آماده ارائه درخواست اقامت دائم کانادا به سفارت این کشور هستید، تحویل مدارک ذیل از طرف شما الزامی است:

 • فرم درخواست مکتوب و امضاء شده
 • اصل و کپی پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی اثبات تمکن مالی

امتیازات PR کانادا برای نقاشان ساختمان

نقاشان ساختمان در کانادا قادرند سریعا منجر به اخذ اقامت دائم (PR) کانادا و پس از۳  اقامت در کانادا منجر به اخذ تابعیت کانادایی می گردد. شما از این طریق می توانید به ۱۸۳ کشور جهان آزادانه مسافرت کنید. چراکه پاسپورت رتبه نهم دنیا در دستان شما است. بعلاوه از امتیازات دیگر می توان به بهره مندی از امکانات و خدمات عمومی همانند دریافت وام، دریافت خدمات بهداشتی و آموزشی و … اشاره نمود.

پرسش های متداول در خصوص نقاشی ساختمان در کانادا

نقاشی ساختمان در کانادا جزء لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۰ اعلام شده است و به همین دلیل تقاضا از ایران و سراسر جهان برای مهاجرت به کانادا از این طریق نیز فراوان است. اما در این بین سوالات و ابهاماتی پیش روی متقاضیان قرار دارد که در اینجا به آنها پاسخ داده می شود:

آیا شغل نقاشی ساختمان در کانادا به عنوان شغل مهر قرمز شناخته می شود؟

بله. نقاشی و طراحی مبلمان در کانادا یک شغل مهر قرمز (Red Seal trade) شناخته شده بین استانی شناخته می شود. با مهر قرمز، شما می توانید در این شغل در هر کجای کانادا مشغول کار شوید.

حداقل امتیاز لازم برای کسب صلاحیت توسط نقاشان ساختمان جهت اخذ اقامت دائم (PR) کانادا چقدر است؟

اخذ حداقل ۶۷ امتیاز از مجموع ۱۰۰ امتیاز کل در بانک متقاضیان اکسپرس اینترای الزامی است.

متقاضیان پس از دریافت دعوت نامه (ITA) از طریق اداره مهاجرت کانادا چند روز فرصت ارایه درخواست اقامت به سفارت این کشور را دارند؟

برای این کار بازه زمانی مشخص شده حدود ۶۰ روز تعیین شده است.

هزینه درخواست اقامت دائم (PR) کانادا برای نقاشان ساختمان چقدر می باشد؟

هزینه درخواست اقامت (شامل هزینه ثبت نام در سیستم اکسپرس اینترای و هزینه صدور ویزا) برای هر متقاضی حدود $۱,۰۴۰ CAD (دلار کانادا) ، در حدود همان مقدار برای همسر و حدود $۱۵۰ CAD (دلار کانادا) برای فرزند زیر ۲۲ سال می باشد.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *