صبا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ پذیرش در دانشگاه گوئلف به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صباویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان فرم ارزیابی تحصیلی

آیا تابه‌حال به ادامه تحصیل در کشور کانادا فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید دانشگاه گوئلف (University of Guelph) یکی از بهترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل در این کشور محسوب می‌شود؟

کانادا با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی آن امروزه یکی از بهترین مقاصد برای ادامه تحصیل ایرانیان به شمار می‌رود و بسیاری از افراد مشتاق پذیرش در دانشگاه‌های این کشور هستند. زیرا بسیاری از مراکز آموزشی در کانادا با شرایط مختلف نسبت به پذیرش دانشجویان خارجی اقدام می‌کنند.

یکی از این مجموعه‌ها، دانشگاه گوئلف است که سالانه تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی را در رشته‌های تحصیلی مختلف پذیرش می‌کنند. زیرا این مرکز مجهز به دانشکده‌ها و پردیس‌های مختلف مخصوص رشته‌های تحصیلی گوناگون است.

بنابراین شما با هر رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانید در این دانشگاه ادامه تحصیل دهید. البته پیشنهاد می‌دهیم پیش از اقدام برای درخواست پذیرش در این مجموعه ابتدا در رابطه با شرایط و ویژگی‌های آن اطلاعات کافی را دریافت کنید.

 

آنچه باید درباره دانشگاه گوئلف University of Guelph بدانید!

دانشگاه‌ گوئلف یکی از دانشگاه‌های مناسب برای ادامه تحصیل در کانادا است. این مرکز در شهر گوئلف در استان انتاریو کشور کانادا قرار دارد. گوئلف یکی از شهرهای تاریخی این کشور محسوب می‌شود که در غرب تورنتو واقع شده است و از ویژگی‌های مهم آن می‌توان به کارآفرینی اشاره کرد.

سال تاسیس این مجموعه آموزشی در شهر گوئلف به سال 1964 میلادی برمی‌گردد. این دانشگاه دولتی تحقیقاتی با همکاری کالج هامبر در شهر انتاریو، پردیس‌های مختلفی در شهرهای گوئلف، گوئلف هامبر و ریج تاون دارد.

پردیس اصلی این مرکز با معماری ترکیبی مدرن و تاریخی ساخته شده است و دو نانوایی، هفت سالن غذاخوری و 13 قهوه‌خانه دارد. در این پردیس مسیرهای آجری بین ساختمان‌ها با استفاده از سازه‌های شیشه‌ای و فولادی به یکدیگر متصل شده‌اند.

در ورودی اصلی محوطه این مجموعه در جاده سنگ و خیابان گوردون یک مجسمه برنزی از گریفون، طلسم دانشگاه، قرار دارد. این یک توپ نمادین است که آن را در Branion Plaza قرار داده‌اند و بخاطر ظاهر در حال تغییر بسیار معروف است. زیرا بر اساس یک سنت دانشگاهی هر روز این توپ نقاشی می‌شود.

کالج های دانشگاه گوئلف

کالج های دانشگاه گوئلف در کانادا

علاوه بر پردیس‌ها، دانشگاه گوئلف University of Guelph همانند بسیاری از مراکز آموزشی در مقاطع بالای تحصیلی در سراسر دنیا مجهز به کالج‌ها و دانشکده‌های گوناگون است. به طوری که در هر یک از این کالج‌ها رشته‌های تحصیلی به‌خصوصی تدریس می‌شود.

این مرکز هفت کالج دارد که عبارت هستند از:

 • دانشکده علوم فیزیک و مهندسی
 • دانشکده علوم زیستی
 • دانشکده علوم اجتماعی و کاربردی انسانی
 • کالج دامپزشکی انتاریو
 • کالج هنر
 • کالج کشاورزی شهر انتاریو
 • مدرسه اقتصاد و تجارت گوردون اس لنگ

بنابراین باید بدانید که در این دانشکده‌ها و کالج‌ها بیش‌تر از 80 رشته تحصیلی تدریس می‌شود. همچنین این مرکز دارای 56 دوره مخصوص خردسال است. به همین دلیل می‌توان گفت شما محصل هر رشته تحصیلی که باشید، می‌توانید برای ادامه تحصیل در گوئلف درخواست دهید.

 

تعداد دانشجویان و کارمندان گوئلف

این دانشگاه تحقیقاتی معروف در شهر گوئلف کانادا بر اساس آخرین آمارها حدود 29500 دانشجوی داخلی دارد که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند. همچنین این مرکز آموزشی سالانه تعداد مشخصی دانشجوی بین‌المللی را پذیرش می‌کند و تعداد آن‌ها در حال حاضر 1700 نفر است.

این دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه گوئلف University of Guelph از بیش از 130 کشور دنیا هستند. بنابراین می‌توان گفت این مرکز آموزشی از سراسر دنیا دانشجو می‌پذیرد.

طبق آمارها حدود 88 درصد از دانشجویان داخلی این مجموعه UG و 12 درصد آن‌ها PG هستند. همچنین حدود 70 درصد از دانشجویان بین‌المللی را دانشجویان UG و 30 درصد این گروه را دانشجویان PG تشکیل می‌دهند.

در رابطه با کارمندان و هیئت علمی این دانشگاه نیز باید بدانید که حدود 1077 نفر هستند که بین آن‌ها کارمندان بین‌المللی و خارجی نیز مشاهده می‌شود. زیرا 19 درصد از این افراد را کارمندان خارجی از کشورهای مختلف تشکیل می‌دهند.

 

رنکینگ و رتبه های جهانی دانشگاه گوئلف

یکی از مهم‌ترین نکاتی که افراد در زمان انتخاب دانشگاه در کشورهای دیگر مانند کانادا برای ادامه تحصیل در نظر می‌گیرند، رنکینگ دانشگاه است. اگر شما نیز به این موضوع اهمیت می‌دهید، پیش از هر چیز باید دقت داشته باشید که گوئلف یکی از برترین دانشگاه‌های دولتی کانادا در شهر گوئلف به شمار می‌رود.

به طوری که در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS این مرکز رتبه 591 تا 600 را به خود اختصاص داده است. همچنین این مجموعه آموزشی در رتبه‌بندی موضوعی QS WUR در رتبه 5 قرار دارد. رتبه این دانشگاه در رتبه‌بندی اشتغال فارغ‌التحصیلان نیز 301-500 است.

از دیگر رتبه‌های دانشگاه گوئلف University of Guelph می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رتبه 501-600 در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی سال 2022
 • رتبه 16 در رتبه‌بندی Impact 2022
 • رتبه 483 در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهانی بر اساس US News & World Reports 2022
 • رتبه 19 در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهانی در کشور کانادا بر اساس US News & World Reports 2022

علاوه بر این‌ها ناگفته نماند که این مرکز آموزشی گوئلف در برخی از رشته‌های تحصیلی نیز در رتبه‌های برتر قرار دارد. چنان که این دانشگاه در رشته علوم کشاورزی رتبه یک را به خود اختصاص داده است و تحت‌عنوان دانشگاه غذا در کشور کانادا آن را می‌شناسند.

همچنین این مجموعه آموزشی در رشته‌های علوم گیاهی و علوم جانوری و رشته‌های اکولوژی و محیط زیست رتبه‌های دو و پنج را در کشور کانادا به خود اختصاص داده است. رتبه‌های این دانشگاه در رشته‌های تحصیلی مختلف نیز شامل موارد زیر می‌شود:

 • جنگلداری: 20
 • علوم پزشکی و زیستی: 286
 • اقتصاد و اقتصادسنجی: 351
 • شیمی: 501-550
 • علوم محیطی: 151
 • علوم زیستی: 301-350

بنابراین تحصیل در این رشته‌های در دانشگاه گوئلف University of Guelph بسیار موفقیت‌آمیز خواهد بود.

 

خصوصیات منحصربه فرد دانشگاه Guelph

جالب است بدانید از گذشته تاکنون هر یک از مراکز آموزشی در سراسر دنیا با اهداف و برنامه‌های خاصی ایجاد شده‌اند. به طوری که از زمان تاسیس تا به امروز در مسیر همین اهداف پیش می‌روند. این اهداف همان ویژگی‌ها منحصربه‌فرد هستند که پیش از اقدام برای تحصیل در یک دانشگاه باید با آن‌ها آشنایی کافی را داشته باشید.

زیرا شما نیز با تحصیل در آن مرکز در مسیر این اهداف فعالیت می‌کنید. حال از جمله برخی از ویژگی‌های خاص می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

دریافت مدرک دیپلم و دانشگاه به صورت همزمان

یکی از خصوصیات نوآورانه و برنامه‌های پرطرفدار این مرکز این است که برنامه‌ای دارد که بر اساس آن می‌توانید مدرک دیپلم و دانشگاه را به شکل هم‌زمان دریافت کنید. برنامه Honours Degree+ Diploma مخصوص تحصیلات بعد از دوره متوسطه است.

با این برنامه برای دانشجویان محصل تمام‌ وقت در دانشگاه Guelph-Humber در شهر تورنتو این امکان را می‌دهد که طی چهار سال دو مدرک دیپلم و دانشگاه را در رشته مورد نظر کسب کنند.

تنوع برنامه های آموزشی

یکی دیگر از ویژگی‌های خاص دانشگاه گوئلف University of Guelph این است که روش‌ها و فرصت‌های آموزشی مختلفی برای دانشجویان دارد. به طوری که شما می‌توانید با استفاده از روش مورد نظر به تحصیل بپردازید.

از جمله این روش‌های آموزشی و تحصیلی گوئلف باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • یادگیری و آموزش به صورت تجربی
 • یادگیری آزاد
 • برنامه‌های همکاری
 • آموزش و تحصیل از راه‌دور
 • وغیره

 

پذیرش دانشگاه گوئلف

پذیرش در University of Guelph

اگر قصد دارید با استفاده از ویزای تحصیلی کانادا به این کشور مهاجرت و در دانشگاه گوئلف به ادامه تحصیل بپردازید، باید با شرایط آن آشنا شوید. زیرا هر یک از دانشگاه‌های این کشور مانند مراکز آموزشی دیگر، شرایط به‌خصوصی برای پذیرش دانشجویان خارجی دارند.

چنان که بهترین زمان برای درخواست پذیرش دانشجویان بین‌المللی در گوئلف دوران دبیرستان محسوب می‌شود. این دانشگاه سه روش برای پذیرش دانشجویان خارجی دارد که شما می‌توانید مطابق با شرایط خود از طریق یکی از این روش‌ها اقدام کنید.

دو روش پرطرفدار و اصلی پذیرش دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه گوئلف University of Guelph عبارت هستند از:

 

پذیرش برای دوره UG

اگر از این طریق می‌خواهید برای پذیرش در این مرکز آموزشی درخواست دهید، باید بدانید محل درخواست پورتال دانشگاه است. برخی از شرایط مهم این روش پذیرش دانشجو در گوئلف شامل موارد زیر می‌شود:

 • ارائه ریز نمرات دبیرستان
 • مدارک مربوط به تسلط به زبان انگلیسی مانند آیلتس 5-6 یا تافل iBT- 89
 • مقالات تکمیلی
 • گزارش نمره استاندارد
 • وغیره

علاوه بر این‌ها باید 90 دلار کانادا را به‌عنوان هزینه درخواست خود تهیه و پرداخت کنید.

پذیرش برای دوره PG

برای درخواست از این راه باید به پورتال دانشگاه مراجعه و 110-150 پرداخت کنید. از جمله شرایط مهم این روش نیز باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ارائه ریز نمرات دوران تحصیل
 • اثبات مهارت در زبان انگلیسی با استفاده از مدارک آیلتس 5-6 یا تافل iBT- 89
 • سوابق کاری
 • گزارش نمره استاندارد
 • مقالات
 • اسناد مالی
 • دو یا سه LOR
 • ارائه فرم مربوط به معافیت از هزینه‌ها ( در صورتی که وجود داشته باشد.)

علاوه بر این‌ها در هر دو روش برای درخواست پذیرش در دانشگاه گوئلف University of Guelph باید مدارک رسمی به صورت مستقیم از موسسه صادرکننده در یک پاکت رسمی مخصوص مهر وموم شده باشند. همچنین تمامی مدارک را پیش از مهر وموم باید به زبان انگلیسی ترجمه کرده باشید.

 

اقامتگاه و خوابگاه های دانشگاه کانادایی گوئلف

یکی دیگر از نکاتی که در زمان انتخاب و درخواست پذیرش در دانشگاه‌های کانادا مانند گوئلف باید به آن دقت کنید، اقامتگاه است. در این رابطه باید بدانید این دانشگاه بهترین و بزرگ‌ترین سیستم اقامتگاهی و مسکن را در کشور کانادا دارد.

به طوری که بیش‌تر از 5000 نفر در اقامتگاه‌های خانوادگی و مجردی در محوطه این مرکز ساکن هستند. زیرا این دانشگاه به دانشجویان سال اولی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اقامتگاه ارائه می‌دهد.

برای درخواست و دریافت اقامتگاه در این مرکز تحصیلی باید به صورت آنلاین اقدام و 750 دلار را به‌عنوان ودیعه برای اقامت در یک خوابگاه تضمینی پرداخت کنید. اقامتگاه‌های این دانشگاه شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اقامتگاه جنوبی یا ایست رزیدنس: بزرگ‌ترین اقامتگاه در این مرکز است که 1800 نفر ظرفیت دارد. این اقامتگاه از سه ساختمان متفاوت با عناوین دشت، کوهستان و تالار دریایی تشکیل شده است.
 • اقامتگاه شمالی: این اقامتگاه 6 سالن مجهز به اتاق‌های یک‌نفره، دونفره، سه‌نفره و چهارنفره دارد. از جمله این سالن‌ها می‌توان به لامینگتون هال، لنوکس و ادینگتون هال، واتسون هال، جاستون هال، تالار خدمتکاران و سالن آسیاب اشاره کرد.
 • اقامتگاه شرقی: این اقامتگاه نیز مانند جنوبی سه سالن دارد که در آن‌ها اتاق‌های یک یا دونفره واقع شده‌اند. این سالن‌ها شامل گلنگاری، دونداس و لانارک می‌شوند.

موارد ذکر شده جز اقامتگاه‌ها داخلی دانشگاه گوئلف University of Guelph هستند و شما می‌توانید علاوه بر این‌ها در مراکز اسکان دانشجویان در خارج از دانشگاه نیز اقامت داشته باشید.

 

هزینه اقامتگاه های داخلی دانشگاه گوئلف

انواع اقامتگاه در این مرکز یا خارج از آن هزینه‌های متفاوتی دارند. چنان که این هزینه‌ها به تعداد تخت‌های یک اتاق، نوع اقامتگاه و غیره وابسته است. به همین دلیل در این بخش برای آشنایی حدودی شما با این هزینه‌ها به ذکر قیمت اتاق‌های اقامتگاه‌های داخلی گوئلف می‌پردازیم:

 • اتاق یک‌نفره شمالی و جنوبی: 8140 دلار کانادا
 • اتاق یک‌نفره در اقامتگاه شرقی: 8500 دلار کانادا
 • اتاق تک‌نفره در جانسون هال: 8258 دلار کانادا
 • اتاق دونفره شمالی و جنوبی: 6976 دلار کانادا
 • اتاق دونفره ایست رزیدنس: 7552 دلار کانادا
 • اتاق دونفره جانسون هال: 7067 دلار کانادا

 

بورسیه تحصیلی دانشگاه Guelph

آیا شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهند با استفاده از بورسیه تحصیلی کانادا به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بپردازند؟ دانشگاه گوئلف یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور از نظر اعطای بورسیه‌های تحصیلی سخاوتمندانه است.

زیرا دانشگاه گوئلف University of Guelph دستاوردهای تحصیلی دانشجویان را به رسمیت می‌شناسد و برای قدردانی از آن‌ها در ادامه تحصیل از آن‌ها حمایت می‌کند. جالب است بدانید در سال 2021 در گوئلف بیش‌تر از 42.700 میلیون دلار کانادا به دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطا شد.

این بورسیه‌ها علاوه بر تحصیل به فعالیت‌های فوق برنامه، داوطلبانه و توانایی رهبری اثبات‌شده تعلق می‌گیرند. بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های این دانشگاه در موارد بسیاری نیاز به ثبت‌نام و درخواست ندارند اما رد مواردی نیز برای دریافت آن‌ها باید درخواست دهید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه گوئلف

به طور کلی این دانشگاه دانشجویان سال اولی خود را در لیست بورسیه‌ها قرار می‌دهد و شرایط همه آن‌ها در ماه مه و آگوست بررسی می‌شود. به طوری که اگر نمرات کافی را برای دریافت بورسیه کسب کرده‌ باشند، کمک‌هزینه به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

همچنین توجه داشته باشید که برخی از بورسیه‌های این مرکز به دو پرداخت کاملا مساوی تقسیم و به حساب دانشجویی فرد در این دانشگاه پرداخت می‌شود. چنان که این بورسیه به‌عنوان شهریه ترم‌های پاییزی و زمستانی فرد به شمار می‌رود.

بنابراین اگر برای تحصیل در این مرکز به کمک‌هزینه نیاز دارید، ابتدا به کسب اطلاعات کافی در این زمینه بپردازید و سپس برای درخواست اقدام کنید.

 

هزینه های دانشگاه گوئلف کانادا

یکی از مواردی که ذهن افراد را برای تحصیل در دانشگاه‌های خارجی به خود مشغول می‌کند، هزینه‌های تحصیل است. پیش از هر چیز باید بدانید با اخذ بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی تا حد زیادی امکان کاهش این هزینه‌ها وجود دارد.

اما در صورتی که از هیچ کمک‌هزینه‌ای بهره‌مند نمی‌شوید، باید بدانید دانشگاه گوئلف University of Guelph هزینه‌های مختلفی دارد. چنان که یکی از اصلی‌ترین هزینه‌های تحصیل در این مرکز شهریه است.

شهریه برای دانشجویان بین‌المللی در گوئلف در مقاطع تحصیلی مختلف حدودا 8.33 تا 26.72 لک (واحد پول آلبانی) است. شهریه در این دانشگاه به صورت سالانه دریافت می‌شود. همچنین هزینه تحصیل در هر رشته متناسب با مقطع تحصیلی ممکن است متفاوت باشد.

به طوری که هزینه و شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته‌های مهندسی نسبت به دیگر رشته‌ها و مقاطع بیش‌تر است. در واقع کارشناسی مهندسی گوئلف گران‌ترین دوره در این مرکز به شمار می‌رود.

علاوه بر این‌ها شما باید هزینه اقامتگاه را که پیش‌تر به آن‌ها پرداختیم، تهیه و پرداخت کنید. پس از قبولی و پرداخت شهریه نیز پرداخت هزینه‌های دیگری از جمله موارد زیر برعهده شما است:

 • حمل ونقل: 0.3 تا 1.82 لک
 • هزینه‌های شخصی: 3.71 تا 4.36 لک
 • کتاب و وسایل آموزشی: 0.61 تا 0.87 لک
 • و بسیاری موارد دیگر

البته پیش از همه این هزینه‌ها شما موظف به پرداخت هزینه‌های ترجمه و کپی مدارک، درخواست پذیرش در این دانشگاه، هزینه ویزای تحصیلی، بلیط پرواز وغیره هستید. بنابراین ابتدا به برآورد هزینه‌ها بپردازید و سپس در صورت توانایی در تامین آن‌ها برای ادامه تحصیل در این مرکز آموزشی بی‌نظیر و معروف در کانادا درخواست دهید.

 

سخن پایانی

با توجه به اشتیاق و علاقه بسیاری از دانشجویان ایرانی به تحصیل در کشور کانادا، در این متن یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور به شما معرفی شد. به طوری که در ابتدا با موقعیت جغرافیایی، پردیس‌ها و کالج‌های دانشگاه گوئلف University of Guelph آشنا شدید. دانستید که این مرکز آموزشی مجهز به هفت کالج برای تدریس بیش از 80 رشته تحصیلی است.

سپس به تعداد دانشجویان و کارمندان فعال در این دانشگاه پرداختیم. همچنین گفته شد که این مرکز آموزشی رتبه‌های بی‌نظیری بین دانشگاه‌های جهانی به خود اختصاص داده است و رنکینگ آن اشاره شد. ضمن اینکه با ویژگی‌های منحصربه‌فرد و شرایط پذیرش دانشجویان خارجی در گوئلف آشنا شدید.

علاوه بر این‌ها به اقامتگاه‌های و هزینه‌های آن‌ها و بورسیه تحصیلی این دانشگاه پرداخته شد و دانستید که برای تحصیل در این مجموعه باید چه هزینه‌هایی را پرداخت کنید. در نهایت اگر برای درخواست پذیرش در این دانشگاه کانادا یا دریافت ویزای تحصیلی وغیره به کمک نیاز دارید، می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی صباویزا ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید

[امتیاز: 1 میانگین: 5]

صبا

مهاجرت آنلاین یک جستجوگر هوشمند مطالب مهاجرتی است که با هدف آسان شدن دسترسی کاربران به محتوی مفید معتبرترین سایت‌های مهاجرتی کشور راه اندازی شده است. تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به سایت مرجع دریافت کننده مطلب میباشد.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *