خرید آپارتمان در ونکوور چه شرایطی دارد؟

پس از مهاجرت به کانادا، خرید آپارتمان در ونکوور کانادا کار کوچکی نیست. شاید این خرید یکی از بزرگ ترین و مهم ترین خریدهای تمام عمر شما باشد، پس مهم است که آن را به درستی انجام دهید. چیزی که واقعاً این روند را موفقیت آمیز می کند این است که بتوانید به خانه ای نقل مکان کنید که بتوانید با صرف هزینه کمتری به خانه دلخواه خود نقل مکان کنید. از آنجایی که این فرآیند چند مرحله ای است، ما یک راهنمای 10 مرحله ای برای خرید آپارتمان در ونکوور زیبا را گردآوری کرده ایم.

چگونه در ونکوور خانه بخریم

چگونگی خرید خانه در ونکوور کانادا دارای ده مرحله می باشد.

مرحله 1. پس انداز برای پیش پرداخت

داشتن پیش پرداخت قابل توجه بسیار مهم است، به خصوص در بازار رقابتی مانند ونکوور، جایی که میانگین قیمت خرید آپارتمان در ونکوور کانادا 1،150،000 دلار است. پس از شنیدن این موضوع، ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید: چقدر پیش پرداخت برای یک خرید آپارتمان در ونکوور کانادا نیاز دارم؟ برای خرید خانه هایی با قیمت 1,000,000 دلار، به حداقل 20% پیش از پرداخت نیاز دارید، به این معنی که اگر در منطقه ونکوور هستید و خانه ای با قیمت متوسط خریداری می کنید، حداقل به 230،000 دلار برای پیش پرداخت نیاز دارید. برعکس، برای پیش خرید آپارتمان در ونکوور با قیمت کمتر از 500,000 دلار، تنها به حداقل 5 درصد پیش پرداخت نیاز دارید.

اگر قصد خرید خانه ای بین 500,000 تا 999,999 دلار دارید، پیش پرداخت شما حداقل 5% برای 500,000 دلار برای گزینه اول و 10% برای خانه های بالای 500,000 دلار، تا 999,999 دلار خواهد بود. همچنین مهم است که اگر پیش پرداخت شما برای فروش خانه زیر 1,000,000 دلار کمتر از 20٪ باشد، به بیمه رهن نیاز خواهید داشت. حق بیمه می تواند به میزان:

 • 4% از مبلغ وام مسکن شما برای پیش پرداخت بین 5% و 9.99%
 • 3.10٪ از مبلغ وام مسکن شما برای پیش پرداخت بین 10٪ و 14.99٪
 • 2.8٪ از مبلغ وام مسکن شما برای پیش پرداخت بین 15٪ و 19.99٪

مهم نیست که قیمت خرید آپارتمان در ونکوور کانادا چقدر است یا کدام قسمت ونکوور خرید می کنید، باید مقدار زیادی پس انداز داشته باشید تا هدف خرید خانه خود را به واقعیت تبدیل کنید. زمانی که به پس انداز برای خانه فکر می کنید، داشتن یک بودجه سنگین می تواند یکی از راه های تحقق اهداف پیش پرداخت شما باشد. احتمالا پیش پرداخت زیادی می خواهید یا به آن نیاز دارید، زیرا بازاری که به دنبال خرید در آن هستید بسیار گران است، ممکن است برای کمک به افزایش پس اندازتان، نیاز به کاهش برخی هزینه های اختیاری داشته باشید.

درنهایت، بسیاری از برنامه های دولتی ارائه شده به خریداران خانه برای اولین بار می توانند به شما در رسیدن به اهداف خرید خانه کمک کنند، ازجمله:

 • تشویق اولیه خریداران، که در آن می توانید تا سقف25,000 دلار سرمایه مشترک خانه از دولت کانادا برای خانه هایی تا سقف 722,000 دلار دریافت کنید.
 • تخفیف های مالیاتی ونکوور، که در آن املاک کمتر از525,000 دلار معافیت مالیاتی دریافت می کنند و خانه های زیر 500,000 دلار بدون مالیات نقل وانتقال املاک هستند.
 • طرح خرید آپارتمان در ونکوور، که در آن می توانید از حساب پس انداز بازنشستگی(RRSP) خود تا 35,000 دلار در قالب پیش پرداخت بدون مالیات استفاده کنید.
 • صرف زمان برای درک اینکه چگونه و آیا این برنامه ها می توانند به شما کمک کنند، تفاوت بزرگی در هزینه های خانه اول شما ایجاد می کند.

مرحله 2. درآمد پایدار داشته باشید و امتیاز اعتباری خود را بسازید

به خصوص هنگام خرید در یک بازار گران قیمت مانند بسیاری از شهرهای بریتیش کلمبیا، داشتن یک منبع درآمد پایدار بسیار مهم است. این ثبات به شما این امکان را می دهد که پرداخت های مسکن خود را انجام دهید و پس انداز کنید، که برای خرید در چنین شهر گران قیمیتی بسیار کارامد است

همچنین، گاهی اوقات مالکیت خانه می تواند دردسرساز باشد. اگر قرار است چیزی در خانه شما خراب یا اشتباه شود، داشتن درآمد یا پس انداز برای پوشش این هزینه های غیرمنتظره می تواند بسیاری از استرس ها را از بین ببرد. به خصوص اگر خود اشتغال هستید یا یک کارگر قراردادی با درآمد غیرثابتی هستید، بسیار مهم است که مقداری از هر چک پولی را در حساب پس انداز بگذارید تا برای هرگونه غافلگیری آماده شوید. علاوه بر این، علاوه بر پرداخت وام مسکن و بهره، هزینه هایی مانند بیمه خانه، مالیات بر دارایی و خدمات آب و برق همگی به هزینه های ماهانه مسکن شما اضافه می شوند.

امتیاز اعتباری شما یک شاخص کلیدی در میزان اعتبار شما است و یکی از روش های اصلی ارزیابی وام دهندگان شما است. علاوه بر وام دهندگان، سی ام اچ سی (CMHC)، که بیمه رهن خانه های زیر 1,000,000 دلار را ارائه می دهد، به امتیاز اعتباری بالای 600 نیاز دارد. این بدان معناست که اگر قصد خرید خانه زیر 1,000,000 دلار و با کمتر از 20 درصد پیش پرداخت را دارید، باید مطمئن شود که یا امتیاز اعتباری شما با این معیار مطابقت داشته دارد یا خیر. اگر امتیاز شما مطابق معیارهای مورد نیاز نباشد باید روی ایجاد آن کار کنید.

اگر امتیاز اعتباری شما آن قدر بالا نیست، به این معنی نیست که نمی توانید وام دهنده پیدا کنید. بسیاری از وام دهندگان وام مسکن خصوصی و B-lenders وجود دارند که می توان برای دریافت وام به انها مراجعه نمود، بااین حال نرخ وام مسکن این وام دهندگان بسیار بالاتر از بانک ها یا وام مسکن بیمه شده است. این بدان معناست که ممکن است کار بر روی ایجاد امتیاز اعتباری و ایجاد پیش پرداخت بیشتر، منطقی مالی باشد.

مرحله 3. چقدر می توانید هزینه کنید؟

درک سناریوی مالی شما گام مهم بعدی در مسیر مالکیت خانه است. جدای از حداقل شرایط لازم برای دریافت وام، ازجمله: امتیازات اعتباری لازم، مبالغ پیش پرداخت، محدودیت های نسبت خدمات بدهی و هزینه های ماهانه، احساس راحتی با مبلغی که خرج می کنید باید در اولویت باشد. وقتی متوجه شدید که چقدر می خواهید برای خانه خرج کنید، تعیین یک بودجه به شما کمک می کند تا از ایجاد استرس بیشتر و مشکلات مالی احتمالی جلوگیری کنید.

مرحله 4. تعیین محل خرید آپارتمان در ونکوور

هنگام تعیین محل پیش خرید اپارتمان در ونکوور، بررسی محله ها و انجام برخی تحقیقات می تواند به شما کمک کند انتخاب آگاهانه تری داشته باشید. این می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بررسی وضعیت محله
 • تحقیق در مورد دسترسی به مدارس
 • تعیین مدت زمان رفت وآمد شما و دسترسی به حمل ونقل عمومی
 • تحقیق در محله و تعیین میزان ایمن بودن آن

مهم است که به یاد داشته باشید که دکوراسیون در یک خانه همیشه قابل تغییر است، اما مکان آن به سختی قابل تغییر است. به خصوص اگر خانه اول شماست یا بودجه کمی دارید، یکی از مهم ترین ویژگی ها خرید مکانی است که بتوانید در آن احساس آسایش داشته باشید.

مرحله 5. برای هزینه های عقد قرارداد خود آماده شوید

علاوه بر قیمت خرید یک خانه، هزینه های عقد قرارداد مربوط به آن بزرگ ترین هزینه بعدی را تشکیل می دهد. این امر درک این هزینه ها را بسیار مهم می کند تا بتوانید همچنان از پس هزینه های خود برایید. بزرگ ترین مؤلفه هزینه های عقد قرارداد، مالیات های انتقال ملک است که در بریتیش کلمبیا با نرخ های نهایی زیر مالیات می شود:

بااین حال، همان طور که در مرحله 1 بحث شد، تا زمانی که قیمت خانه شما کمتر از 500,000 دلار باشد، واجد شرایط تخفیفی خواهید بود که تمام مالیات نقل وانتقال ملک شما را پوشش می دهد. قیمت های تا 525,5000 دلار نیز تخفیف خواهند داشت، اما کل مبلغ را پوشش نمی دهد.

سایر هزینه های عقد قرارداد خرید آپارتمان در ونکوور کانادا می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • وکیل و هزینه های حقوقی
 • هزینه بررسی املاک
 • هزینه بازرسی خانه
 • هزینه های ارزیابی اموال
 • عنوان بیمه
 • هزینه های ثبت دولتی
 • هزینه گواهیاستوپل

مرحله 6. دریافت پیش تأیید و جستجوی بهترین نرخ

دلیل اهمیت گرفتن پیش تأییدیه وام مسکن این است که اطلاعات بیشتری در مورد بودجه به شما می دهد. این اطلاعات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • چقدر می توانید هزینه کنید
 • وام دهنده شما حاضر است به شما چقدر خرج کند
 • نرخ بهره احتمالی شما
 • تصویری از میزان پرداخت های ماهانه شما

تمام این اطلاعات باید هنگام خرید و اطلاع از بودجه خود در نظر گرفته شود، به این معنی که تأیید اولیه بسیار مهم است.

حتی زمانی که از قبل تأییدیه می گیرید، به این معنی نیست که نمی توانید برای نرخ های مختلف وام مسکن خرید کنید. اکیداً توصیه می شود که قبل از تعهد به نرخ یا وام دهنده وام مسکن، اطراف را بررسی کنید، زیرا می توانید هزاران دلار در بهره پس انداز کنید.

به عنوان مثال، شما برای تأمین مالی تا سقف 1,500,000 دلار برای پیش خرید اپارتمان در ونکوور از قبل تأیید شده اید. صرف نظر از اینکه خانه ای که پیدا می کنید چقدر هزینه دارد، پیش پرداخت شما 20٪ خواهد بود. بانکی که از آن قبلاً تأیید شده اید، همان بانکی است که حساب بانکی خود را در آن دارید و معمولا نرخ بهره از 1 درصد تا 5 درصد خواهد بود.

مرحله 7. نماینده املاک خود را پیدا کنید

به عنوان یک خریدار، شما مستقیماً کمیسیون املاک را پرداخت نخواهید کرد، به این معنی که داشتن یک مشاور املاک برای حمایت از شما در این سفر پیشنهاد بسیار ارزشمندی است. مشاوران املاک و مستغلات متخصصان باتجربه ای هستند و می توانند برای هر کاری در این فرآیند در کنار شما باشند، از جمله:

 • پشتیبانی معنوی
 • ارائه استراتژی ها
 • یافتن ملک مورد نظر برای نشان دادن شما
 • مشاوره
 • تهیه پیش نویس و ارسال مدارک

مرحله 8. برای موردهای خاص در محدوده قیمت خود جستجو کنید

اکنون که نماینده ای دارید که به شما کمک می کند تا در خرید آپارتمان در ونکوور کانادا به شما کمک کند، جستجوی خانه را شروع کنید. مهم است که فهرستی از گزینه های مد نظر و نیازمندی ها را تهیه کنید. در مورد نیازها، این لیست باید شامل جزئیاتی مانند موارد زیر باشد:

 • اتاق خواب
 • حمام
 • مکان عمومی
 • نوع ملک

هنگام تهیه فهرستی از گزینه های مد نظر، این باید شامل جزئیاتی مانند:

 • نوع سازه
 • اتاق های اضافی
 • محوطه سازی
 • پیشرفت های تکنولوژیکی

مرحله 9. یک پیشنهاد ارسال کنید

اگر ملک هم با نیازهای شما و هم با بودجه ای که با پرداخت آن مشکلی ندارید، مطابقت دارد، مرحله بعدی ارائه پیشنهاد است! اگرچه ممکن است عاشق خانه ای شوید، اما باید به این نکته واقف باشید که اولین خانه ای که پیشنهاد می دهید ممکن است پذیرفته نشود. مشکلی نیست! مهم است که همیشه مثبت اندیش باشید و از خانواده، دوستان و مشاور املاک خود به عنوان افرادی برای کمک به این موضوع استفاده کنید.

درنهایت با یک نگرش مثبت، کمی انعطاف و کمی شانس، پیشنهاد شما برای خانه مناسب پذیرفته خواهد شد.

مرحله 10. تاریخ عقد قرارداد

نهایتا روز موعود فرا رسیده. این زمان می تواند بسیار هیجان انگیز و استرس زا باشد. علاوه بر بسته بندی وسایل خود، استخدام یک شرکت حمل ونقل و کمک گرفتن از دوستان و خانواده خود، باید هزینه های عقد قرارداد خود را نیز بپردازید! با این حال نگران نباشید، زمانی که در مرحله 5 بودید، از قبل برای آنها بودجه تعیین کرده اید!

سخن پایانی

پس از خواندن این راهنما، برای پس انداز پیش پرداخت، تعیین محل خرید، یافتن یک مشاور املاک و یافتن خانه ای برای ارائه پیشنهاد بسیار آماده تر هستید. هنگام انجام این فرآیند، مثبت ماندن و تکیه بر گروه حمایتی خود ضروری است. چه نماینده شما باشد، چه کارگزار وام مسکن یا خانواده و دوستان، همه آنها اینجا هستند تا در این تصمیم بزرگ به شما کمک کنند. اکنون که راهنمای کاملی در مورد خرید آپارتمان در ونکوور به دست آورده اید، می توانید سفر خود را با اطمینان آغاز کنید. پس کافی است با مشاوران حرفه ای ما در موسسه مهاجرتی ایلیا تماس حاصل فرمایید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *