شرایط کار رشته های مامایی و رشته‌های کادر درمان در کشور عمان شرایط مساعدی را دارا می باشد و مهاجرت کاری ماماها در کشور عمان اخیرا با رشد قابل توجهی مواجه بوده است.

ماماها در کشور عمان پس از آنکه معادل سازی مدرک تحصیلی خود را  انجام دادند می توانند در یکی از بیمارستان های کشور عمان مشغول به کار شوند و می‌توانند ویزای کار کشور عمان را اخذ نمایند و از این طریق به عمان مهاجرت کنند.

شرایط عمومی کار مامایی در عمان به شرح زیر میباشد:

 1. حداقل سن ۲۱ سال
 2. دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی
 3. داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط
 4. مدرک دانشگاهی از دانشگاه‌های معتبر

آزمون پرومتریک رشته مامایی در کشور عمان

از اساسی ترین شروط برای استخدام ماما در عمان، پذیرش در ازمون پرومتریک است. آزمون پرومتریک برای رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی مثل پرستاری و مامایی برگزار می‌شود و هدف آزمون سنجش دانش و مهارت‌های حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها می‌باشد.

این آزمون در رشته مامایی شامل ۱۰۰ سوال می‌باشد که شرکت‌کنندگان می‌بایست طی مدت حدودا ۲ ساعت و نیم به سوالات پاسخ دهند. برای اخذ نمره قبولی در آزمون پرومتریک در رشته مامایی باید بتوانید حداقل به ۵۰ درصد از سوالات پاسخ صحیح دهید.بعد از اخذ پذیرش در این ازمون وارد مرحله دوم که که مرحله ارزیابی و مصاحبه است، می شوید و سپس در صورت دریافت پذیرش ازسوی بیمارستان یا کارفرما می توانید در یکی از بیمارستان ها و کلینیک‌ها و یا مراکز درمانی کشور عمان فعالیت خود را آغاز کنید.

ویزای جاب آفر ماما در کشور عمان

برای اینکه فردی بتواند ویزای کاری کشور عمان را دریافت نماید یکی از اصلی‌ترین شروط آن،  دریافت و داشتن پیشنهاد کاری یا دعوتنامه کاری از کارفرمایی معتبر در کشور عمان یا بیمارستان‌های کشور عمان می‌باشد.

به دلیل کمبود نیروی شغلی در رشته مامایی در عمان، این کشور اقدام به تاسیس و افزایش بیمارستان ها و مراکز درمانی خود کرده است که همین موجب گردیده است فرصت های شغلی برای پیراپزشکان در این کشور افزایش یابد.

برای دریافت پیشنهاد شغلی باید با برخی شرایط آن آشنا شوید از جمله :

 1. کلیه پیشنهادات شغلی شامل مشخصات دقیق هویتی کارمند و آدرس محل سکونت، و شماره گذرنامه باشد.
 2. مشخصات دقیق و کامل کارفرما مثل نام شرکت، شماره ثبت باید قیدش شود.
 3. عنوان شغلی کارمند، شرح وظایف، تاریخ آغاز کار، مدت زمان پیشنهاد شغلی،حقوق و مزایا و شرایط لغو پیشنهاد باید لحاظ شود.
 4. و اینکه این قرارداد باید توسط کارفرما، کارمند و یا بیمارستان محل فعالیت باید مهر و امضا شود.
حقوق ماماها در کشور عمان
حقوق ماماها در کشور عمان

حقوق ماماها در کشور عمان

با پذیرش مامادر کشور عمان، میزان حقوق ماما در عمان  به صورت میانگین ۱۶۰۰ ریال عمان که معادل ۴۲۰۰ دلار آمریکا است. مبلغ حقوق دریافتی با توجه به تجربه و محل کار شما می تواند متفاوت باشد.

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث شده است که مهاجرت پیرا‌پزشکان از جمله پرستاری و مامایی به  این کشور بیشتر شود، میزان مطلوب حقوق ماهیانه رشته مامایی در این کشور است که باعث شده شاغلان این رشته زندگی خوب و ایده‌آلی را تجربه کنند.

میانگین حقوق به افرادی که بالای ۵ سال سابقه کار داشته باشند تعلق می گیرد. افرادی که بالای ۱۰ سال سابقه کاری داشته باشند می توانند بالای ۲۰۰۰ ریال عمان نیز حقوق دریافت کنند.

البته لازم به ذکر است که زندگی در این کشور با آسایش و راحتی زیادی همراه بوده و همین مبلغ می تواند به خوبی پاسخگوی تمامی نیازهای و احتیاجات زندگی شما شود. همچنین بسیاری از مراکز درمانی در عمان موارد زیر را برای کارمندان خود در نظر می گیرند:

 • کمک هزینه مسکن
 • پرواز رایگان به کشور کارجو
 • کمک هزینه تحصیل فرزند
 • هزینه تردد درشهر محل کار

همچنین از دیگر مزایای شغل مامایی در کشور عمان، امکانات متنوعی است که این کشور برای ماما‌ها در نظر گرفته است که می‌توان به  کمک هزینه خرید مسکن، کمک خرید تحصیل فرزندان اشاره نمود.

اگرچه عوامل دیگری همچون دانش زبانی و شهر محل کار نیز در بالا رفتن حقوق ماما در عمان نقش دارند.

همانطور که ذکر شد یکی از امتیازات کار مامایی در عمان می توان به داشتن حق مسکن اشاره کرد، به این معنی که کارفرمای شما موظف است تا محلی برای سکونت خود و خانواده شما فراهم کند، اما درصورتی که این کار از سوی کارفرما صورت نگیرد و یا شما مکان در نظر گرفته شده را قبول نکنید، می بایست مبلغی مازاد بر حقوق پایه به شما تعلق گیرد.

شرایط دریافت پیشنهاد کاری و مدارک مورد نیاز

دریافت ویزای کار، بدون داشتن پیشنهاد کاری ممکن نبوده و شما می بایست از یک مرکز درمانی یا بیمارستان دعوت نامه شغلی دریافت نمایید. بهتر است بدانید که حتی در صورت اخذ ویزای کار، اقامت شما به صورت موقت بوده و حداکثر ۲ سال اعتبار خواهد داشت، پس از آن می بایست برای تمدید ویزای خود اقدام بفرمایید.

باید در نظر داشته باشید که ارائه مدارکی از جمله گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت پزشکی و… نیز از دیگر شرایط کار مامایی در عمان می باشد.

علاوه بر این، لازم است تا شما در آزمونی که برای سنجش میزان مهارت و توانایی تان در نظر گرفته شده، شرکت کنید و موفق به دریافت نمره قبولی شوید. در قسمت های بعد به توضیح و بررسی شرایط این آزمون، که پرومتریک نام دارد، خواهیم پرداخت.

مراحل معادل سازی و دریافت اجازه کار در کشور عمان

1-آزمون پرومتریک
2- فرآیند Dataflow
3- Viva
این سه مرحله که در بالا به ان ها اشاره داشتیم باید توسط همه ی افراد متقاضی کادر بهداشت و درمان انجام شود تا بتوانند اجازه کار در کشور عمان را دریافت کنند. 
پس از قبول شدن در آزمون و تمام شدن روند معادل سازی، این امکان برای ماماها وجود دارد که با یک بیمارستان خصوصی یا دولتی وارد عقد قرارداد شوند و درخواست ویزای کار خود را ارائه نمایند. این آزمون ها به زبان انگلیسی برگزار میشود و ماماها می بایست به این زبان تسلط کافی داشته باشند. 
پس از این که معادل سازی مدارک فرد مورد نظر به پایان رسید، داشتن قرارداد استخدامی با بیمارستان دولتی یا خصوصی یکی از موارد ضروری می باشد.

اطلاعات جاب آفر یا همان قراردادکاری


نوشته های مرتبط


نوشته های مرتبط

-مشخصه های دقیق کارفرما که شامل شماره ثبت، آدرس ثبت، نام رسمی شرکت و. . . می باشند. 
-عنوان شغلی شخص کارمند
-شرح دقیق وظایف فرد کارمند
-تاریخ و زمان دقیق شروع به کار و مدت زمان اعتبار قرارداد بین دو طرف
-حقوق ناخالص فرد کارمند
-پاداش، مزایا، کمیسیون و دیگر دریافتی هایفرد کارمند
-شرایط فسخ قرارداد همکاری میان دو طرف
-شرایط مرخصیفرد درخواست کننده
-دیگر ضوابط، شرایط و توافقات بین کارفرما و کارمند

مهم ترین نکات در جاب آفر عمان و پیشنهادهای کاری برای ماماها

قراردادی که تحت عنوان جاب آفر بین فرد درخواست کننده و ارگان مربوطه که معمولا بیمارستان ها و درمانگاه های کشور عمان می باشد، منعقد می شود، باید به امضاء هر دو طرف (فرد درخواست کننده و بیمارستان مربوطه برسد)

این قرارداد زمانی دارای رسمیت و اعتبار کامل می باشد که به مهر رسمی ارگان و کارفرمای مربوطه ممهور شود. 
بهتر است، این قراردادها که تحت عنوان جاب آفر کشور عمان مورد شناخت قرار می گیرند، در کاغذهای سربرگ دار ارگان مربوطه و بیمارستان مورد نظر چاپ شوند. 
یک نکته ی دیگر که در این جا حائز اهمیت می باشد، ایناست که در کشور عمان برای اینکه فرد متقاضی ویزای کار خود را در حوزه های مختلف و از جمله شغل مامایی دریافت کند نمی بایست قرارداد استخدام نیروی خارجی به تایید وزارت کار کشورعمان نیز برسد.

شرایط آزمون ماماها و نیروهای کادر درمان برای دریافت ویزای کاری کشور عمان

همان گونه که دقت فرمودید در بخش قبلی از مهاجرت کاری ماما به عمان، در زمینه ی مهم ترین نکته هایی که باید در قرارداد جاب آفر مورد رعایت قرار گیرند، برای شما همراهان عزیز صحبت نمودیم. در این بخش از مقاله بنا داریم در زمینه ی آزمونی که این افراد باید در آن شرکت نمایند صحبت نماییم و به شما مخاطبین عزیز بگوییم که این آزمون دارای چه شرایطی می باشد.

آزمونی که قرار است، در این جا برای شما معرفی نماییم دارای عنوان آزمون پرومتریک می باشد که شرط معادل سازی و اجازه کار به فرد ماما و دیگر نیروهای کادر درمان برای فعالیت در کشور عمان، قبول شدن در آزمون پرومتریک می باشد.

آزمون مورد نظر زیر نظر وزارت بهداشت کشور عمان برگزار میشود. فرد متقاضی می بایست از طریق وبسایت مورد نظر و به صورت آنلاین برای این آزمون ثبت نام کند. پس از ثبت نام، می بایست تاریخ آزمون را در سایت مورد نظر ثبت کند.

یکی از نکات مهم این می باشد که آزمون مورد نظر به شکل آنلاین و غیر حضوری برگزار می گردد، لذا برای انجام این آزمون نیازی نیست که فرد مورد نظر در کشور عمان حضور پیدا نماید. 
همچنین این آزمون دارای هزینه می باشد و هزینه ی مربوط به آن 90 دلار می باشد. موارد و مفادی که در این آزمون مورد تست قرار می گیرند، برای رشته های مختلف و تخصص های مختلف متفاوت می باشند. 

این آزمون به صورت آنلاین برگزار می شود و فرمت سوال های آن به صورت چند گزینه ای با تعداد 65 الی 70 سوال می باشد. معمولا برای انجام یان آزمون زمانی در حدود 70 دقیقه در نظر گرفته می شود. 
شرط قبولی در این آزمون این می باشد که نمره ی فرد آزمون دهنده بالای 60% از کل امتیاز آزمون باشد. 
پس از اتمام آزمون تا 10 دقیقه بعد از آن، نتیجه ی آزمون در وبسایت مورد نظر درج میشود و توسط فرد متقاضی نیز قابل مشاهده می باشد. در صورت قبول نشدن، متقاضی میتواند چندین بار این آزمون را بدهد. 

پس از این که فرد مورد نظر در این آزمون نمره قبولی و حد نصاب را کسب نمود، باید مدارک و مستندات خود را برای دریافت ویزای کاری کشور عمان آماده و آن ها را ارائه نماید. 
در این مرحله می بایست مدارک فرد متقاضی از طریق فرآیند Dataflow ارزیابی و بررسی شوند.

آن چه در این قسمت مهم می باشد، اصل بودن مدارک و مستندات مورد نظر می باشد و در اصل در این فرآیند و مرحله، اصالت مدارک تحصیلی و سوابق کاری فرد متقاضی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند. 
زمانی که مدارک فرد درخواست کننده مورد تایید واقع شد، ایشان می بایست در یک مصاحبه شرکت نماید که در اصلاح به این مصاحبه Viva می گویند.

مزایای اقامت در عمان

همانطور که گفته شد، اقامت در عمان مزایا و امکانات زیادی برای شما به همراه دارد. یکی از این مزایا امکان سفر به ایران ۱ الی ۲ بار، به صورت کاملا رایگان می باشد. همچنین سرویس رفت و آمد نیز بدون پرداخت هیچ گونه هزینه اضافی، در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در بسیاری موارد نیز، بسته به محل کار و میزان درآمد شما، مبلغی حدود ۵۰ تا ۱۰۰ ریال عمان برای بهره بری از امکانات رفاهی برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

لازم به ذکر است که مالیات بر درآمد برای هیچ یک از مشاغل کشور عمان وجود ندارد و تنها بخش اندکی از حقوق، به بیمه خدمات اجتماعی کارکنان تعلق خواهد گرفت.

در بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستان ها، در صورت استخدام شدن، بیمه پزشکی رایگان برای خود و خانواده در اختیارتان قرار خواهد گرفت و شما ملزم به پرداخت هزینه های گزاف برای درمان بیماری های خود نخواهید بود.

همچنین لازم به ذکر است که:

کشور عمان، جمعیتی بالغ بر ۲٫۵ میلیون نفر دارد که حدود ۸۰ درصد از آن ها را مهاجران و تاجران خارجی تشکیل می دهند.

این کشور یکی از امن ترین کشورهای خاورمیانه در طول ۵ سال گذشته بوده و حتی می توان گفت که هیچ گونه جرم و جنایتی در عمان شکل نمی گیرد.
شهر مسقط نیز که پایتخت این کشور می باشد، یکی از زیبا ترین و فرهنگی ترین شهر های خاورمیانه به شمار می آید.

شرایط اقامت دائم از طریق مهاجرت کاری ماماها به کشور عمان و نوع ویزا و اقامت

هر یک از افرادی که در قالب ماما و یا دیگر نیروهای کاری وارد کشور عمان می شوند و موفق می شوند، ویزای کاری این کشور را دریافت نمایند بعد از این مدت 5 سال از حضور ایشان در کشور عمان گذشت، این امکان برایشان وجود دارد که درخواست خود را مبنی بر اقامت دائم کشور عمان به ارگان های مربوطه ارائه نمایند.

در این بخش یک نکته ی مهم حائز بیان می باشد در حال حاضر نیروهای کار خارجی نمیتوانند شهروندی یا پاسپورت کشور عمان را به دست بیاورند.اما امکان دریافت اقامت دائم کشور عمان برای ماماها و دیگر نیروهای کادر درمانی فراهم می باشد.

امکان همران نمودن همسر و فرزندان در طرح مهاجرت کاری ماما به کشور عمان

پیش از این و در بخش گذشته از متن مهاجرت کاری ماما به عمان در زمینه ی شرایط مربوط به دریافت اقامت دائم کشور عمان از طریق مهاجرت کاری ماماها به این کشور صحبت نمودیم. در این قسمت از متن خود قرار است، موضوع مهم همراه نمودن اعضای خانواده ( همسر و فرزندان شخص متقاضی) را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. از شما عزیزان درخواست داریم در این قسمت نیز با ما همراه باشید.

در این طرح مهاجرتی و برنامه های دیگر افراد خارجی که به کشور عمان مهاجرت می نمایند می توانند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز با خود همراه نمایند. در این شرایط برای اعضای خانواده ی فرد مورد نظر ویزای پیوست صادر می شود.

در این صورت زمانی که شخص مورد نظر با یکی از مرکزهای درمانی کشور عمان وارد عقد قرارداد کاری می شود و برای خودش درخواست ویزای کاری کشور عمان را ارائه می نماید می تواند به منظور همراه نمودن اعضای خانواده اش نیز درخواست نماید.

صفحه مهاجرت به عمان را در وبسایت ما ببینید.

سوالات متداول در ارتباط با حقوق ماما در عمان

آیا حقوق یک ماما در عمان میزان بالایی است؟

بله. حقوق ماماها در عمان به طور متوسط ۵۰۰ ریال عمان است که قابل افزایش نیز هست.

آیا بدون آزمون پرومتریک اجازه کار برای ماماها در عمان امکان پذیر است؟

خیر. برای کار در کلینیک و بیمارستان های عمان آزمون پرومتریک و قبولی در آن جز الزامات است.

آیا ماماهای ایرانی، اجازه کار پزشکی در عمان را دارند؟

بله، ماما و پرستاران ایرانی،درصورت قبولی در آزمون پرومتریک و مصاحبه امکان کار در حرفه خود در عمان را خواهند داشت.

حقوق مامایی در کشور عمان به چه عواملی بستگی دارد؟

سابقه کاری، سطح تحصیلات دانشگاهی و شهر محل کار از جمله مهمترین عوامل هستند.

شرایط مهاجرت به عمان برای ماماها چیست؟

دریافت پیشنهاد کاری، شرکت در آزمون پرومتریک مامایی عمان، اخذ تائیدیه های لازم.

پس از قبولی در آزمون پرومتریک مامایی در عمان به چه مدارک و شرایطی برای کار مامایی در عمان لازم است؟

در صورت قبولی در آزمون پرومتریک ، کافی است تا با بیمارستان ها و کلینیک ها مصاحبه کنید. و مدارک اصلی پزشکی خود را نیز به همراه رزومه انگلیسی به همراه داشته باشید.

آیا داشتن سابقه کار برای کار مامایی در عمان لازم است؟

بله. حداقل داشتن دوسال سابقه کار در مراکز درمانی ایران جز الزامات کار مامایی در عمان است.

آیا حقوق ماهانه ماما در عمان قابلیت افزایش نیز دارد؟

بله. با توجه به سابقه کاری خود و هر دوسال حقوق و درامد ماما در عمان و نیز درامد ماهیانه پرستار در عمان بیشتر می شود.

شرایط استخدام ماما در عمان چگونه است؟

یکی از مهمترین شرایط استخدام ماما در کشور عمان و استخدام در مراکز درمانی و بیمارستان ها قبولی در ازمون پرومتریک و پذیرش در مرحله ارزیابی و مصاحبه است.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *