امارات متحده عربی United Arab Emirates، از جمله کشورهای مرفه، ثروتمند و توسه یافته حیطه خلیج فارس می باشد که طی چند دهه گذشته به سرعت پیشرفت قابل توجهی داشته است. این پیشرفت و توسعه،باعث استقبال فراوان برای مهاجرت به امارات در سال‌های اخیر شده است.به گونه ای که مهاجرت پزشکان به امارات یک اولویت برای مسئولین این کشور شده است. در حال حاضر امارات متحده عربی جزء یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت رشته های مرتبط با پزشکی است.

بر اساس آمار منتشر شده توسط وزارت بهداشت امارات (Ministry of Health and Prevention)؛ این کشور رقم 4.84 میلیارد درهم از بودجه عمومی را در سال 2020 صرف هزینه بخش بهداشت و درمان کرده است. همینطور دستمزد پزشکان در امارات، میزان بسیار خوبی در نظر گرفته شده است.

کشور امارات برای توسعه بخش بهداشت و درمان خود، همچنان نیازمند نیروهای پزشکی و درمانی است.

در سال‌های اخیر مراقبت‌های بهداشتی در امارات پیشرفت‌ وسیعی داشته است و همین کادر درمان را برای مهاجرت به این کشور ترغیب‌تر نموده است. امارات متحده عربی در حال حاضر در رتبه 27 نظام سلامت جهان بر اساس سازمان بهداشت جهانی (WHO) قرار دارد. در حالی که این کشور در سال 1970 فقط هفت بیمارستان داشت اما در حال حاضر به لطف برنامه چند میلیون دلاری وزارت بهداشت خود بیش از 40 بیمارستان دولتی دارد.

کیفیت زندگی و خدماتی که توسط دولت امارات متحده عربی ارائه می‌شود با هیچ یکی از کشورهای خاورمیانه قابل مقایسه نیست. این کشور از نظر کیفیت زندگی و ارائه‌ی خدمات در بین 10 مقصد برتر دنیا قرار دارد. کیفیت زندگی استثنایی با امکانات اقامتی و پزشکی مدرن، امنیت بالا، مدارس خصوصی عالی، محیط تجاری مناسب، بازار کار خوب و زیرساخت های بسیار توسعه یافته، این کشور را به یکی از مقاصد مهاجرتی پرطرفدار دنیا تبدیل کرده است. از همه‌ی این‌ها که بگذریم، این کشور جاذبه‌های گردشگری و تفریحی زیادی از جمله سواحل، رستوران‌های شیک و مراکز خرید بزرگ را برای مردم فراهم کرده است.

علاوه امارات از نظر درآمد و دستمزد، آینده شغلی و پیشرفت رتبه‌ی بسیار خوبی را در دنیا کسب کرده است. با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری و نیاز فوری امارات به کادر درمان بسیاری از پزشکان، پرستاران و سایر مشاغل در حوزه مراقبت‌های بهداشتی تمایل زیادی به مهاجرت به این کشور دارند. مخصوصا پزشکان که در امارات از حقوق و مزایای بالایی برخوردار هستند و همین باعث می‌شود که هر ساله افراد زیادی به این کشور مهاجرت نمایند.

رشته های گروه علوم تجربی عموما در میان متقاضیان ادامه تحصیل و حتی کار طرفداران بسیار زیادی دارند. از این رو فرصت کار مامایی برای فارغ التحصیلان این رشته بسیار خواهد بود.

شرایط کار مامایی در کشور های عربی برای متقاضیان کار با پیش زمینه های خاصی مانند آزمون پرومتریک در دسترس متقاضیان می باشد.

همچنین لازم است بدانید که مامایی یکی از بهترین رشته های زیر شاخه گروه علوم تجربی است که برای کار در کشور های عربی مانند امارات، قطر، بحرین و غیره قابل پیگیری است.

اشتغال به کار مامایی در کشور های عربی

اشتغال به کار مامایی در کشورهای عربی
اشتغال به کار مامایی در کشورهای عربی

کشور های حوزه خلیج فارس گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری می باشند و مزایای بسیار زیادی دارند. می توان عنوان کرد که شرایط مهاجرت ماما به کشور های حاشیه خلیج فارس قابل قبول می باشد.

این کشور ها شرایط خاصی برای مهاجران در نظر می گیرند. به ویژه برای مهاجرت کاری شرایط مناسبی را فراهم می سازند.

آزمون پرومتریک هر رشته متفاوت است. از این جهت شما با در اختیار داشتن منابع مختلف آزمون پرومتریک رشته مامایی می توانید خود را آماده آزمون کنید.

با این حال باید بدانید که کشور های عربی ارائه دهنده کار مامایی مانند کویت، قطر، عمان، امارات متحده عربی و غیره نیاز به آمادگی های خاصی دارند.

آمادگی آزمون پرومتریک مامایی در کشورهای عربی

همانطور که اشاره کردیم برای موفقیت در اشتغال به کار مامایی لازم است تا پیش شرط های پیروزی را از قبل مهیا نمود. یکی از این پیش شرط ها قبولی در آزمون پرومتریک است.

آزمون پرومتریک رشته مامایی با کمک مشاوران گروه ایران مهاجر برای متقاضیان کار مامایی در کشور های عربی روندی ساده خواهد بود.

ازاین رو به عنوان یکی از اصلی ترین شرایط کار در کشور های عربی خصوصا پیدا کردن بهترین کشور عربی برای مهاجرت ماماها باید برای آزمون پرومتریک رشته مامایی نمره قبولی را کسب نمود.

برای کسب نمره قبولی امتحان پرومتریک می توان به نمونه سوالات آزمون پرومتریک رشته مامایی دست یافت. این کار از طریق گروه ایران مهاجر برای شما در دسترس است.

آمادگی در آزمون پرومتریک با در دست داشتن منایع امکان پذیر است. با کمی تلاش می توان به راحتی در این امتحان نمره مورد نظر را کسب نمود.

متاسفانه آزمون پرومتریک در ایران حوزه امتحانی ندارد. از این رو متقاضیان آزمون پرومتریک رشته مامایی باید به کشور های برگزار کننده آزمون سفر کنند.

شرایط استخدام ماما در امارات متحده عربی
شرایط استخدام ماما در امارات متحده عربی

شرایط استخدام ماما در امارات متحده عربی

امارت به عنوان یکی از کشور های پیشرفته حوزه خلیج فارس شناخته می شود. سالیانه متقاضیان زیادی برای کار در امارات از طریق مهاجرت به این کشور اقدام می کنند.

استخدام به عنوان ماما در امارات متحده عربی پروسه خاصی دارد و باید بر مبنای این پروسه برای آمادگی اقدام نمود. اما آیا امارات بهترین کشور عربی برای مهاجرت ماماها است؟

قبل از هر چیزی فرد متقاضی کار مامایی در کشور امارات، باید موقعیت کاری داشته باشد. به عبارتی شخص باید پیشنهاد کاری را به عنوان ماما دریافت نماید.

پروسه های عادی مهاجرت کاری به عنوان ماما، همانند سایر کشور ها می باشد. متقاضی باید خود را برای دریافت ویزای امارت آماده کند.


نوشته های مرتبط


نوشته های مرتبط

اما با این حال یکی از مهم ترین اقدامات برای اشتغال به کار مامایی در امارات، داشتن یکی از اصلی ترین شرایط مهاجرت ماما به کشور های حاشیه خلیج فارس یعنی قبولی آزمون پرومتریک می باشد.

قوانین و حقوق ماهیانه کار در امارات متحده عربی

در سال 2013، وزارت کار در امارات قوانین مشخصی را برای حداقل حقوق برای دسته های مختلف کارگران تصویب کرد. با این حال، اینها با حداقل دستمزد متفاوت هستند، زیرا این قوانین برای همه کارگران تمام وقت در امارات قابل اجرا نیستند. شرایط این قوانین به صورت زیر است:

 • به فارغ التحصیلان دانشگاه باید حداقل حقوق ماهیانه 3300$ (دلار آمریکا) داده شود.
 • حداقل درآمد تکنسین های ماهر باید 2000$ (دلار آمریکا) در ماه باشد.
 • به کارگران ماهر باید حداقل حقوق ماهیانه 1400$ (دلار آمریکا) داده شود، مشروط بر اینکه دارای مدرک دیپلم باشند.

در امارات متحده عربی، تشکیل اتحادیه های کارگری که که یکی از معدود فروشگاه ها را در اختیار کارمندان قرار می دهد تا هرگونه کنترل در مورد حساب های پرداخت خود را انجام دهند غیرقانونی است. عناوین شغلی که دامنه حقوق و دستمزد کمتری دارند، با در نظر گرفتن مدارک تحصیلی و بعضاً به اندازه شرکت، حقوق بیشتری به آنها می پردازند و به ملیت وابستگی کمتری دارند. اما ملیت ممکن است عاملی در تعیین اینکه آیا شخص واقعاً برای مشاغل پردرآمد استخدام می شود، تعیین کننده باشد. در حال حاضر، فردی که ​​در امارات مشغول به کار است، به طور متوسط ماهانه 4300$ (دلار آمریکا) درآمد کسب می کند.

مزایا و حقوق ماهیانه کار در امارات متحده عربی

به طور کلی حقوق اساسی متقاضی باید در قرارداد کاری با کارفرمای کمپانی معتبر در امارات مشخص شود و هرگونه پرداخت غرامت نیز باید مورد بحث قرار گیرد. مرخصی سالانه 21 روزه (برای سال اول) و 30 روزه سال پس از آن برای کارکنان در امارات در نظر گرفته می شود. پس از اتمام دوره آزمایشی متقاضی، بیمه درمانی وی می تواند توسط دولت تأمین شود و لازم به ذکر است که برخی از شرکت ها از پوشش بیمه خصوصی برای بیمه کردن کارکنان خود استفاده می کنند. مزایای کار در امارات به چند بخش اصلی تقسیم می شوند:

 • حقوق پایه
 • مرخصی سالانه 30 روزه (21 روز سال اول)
 • بیمه درمانی (برخی از شرکت ها پوشش بیمه خصوصی را ارائه می دهند)
 • هزینه استخدام و پردازش ویزا و هزینه های مربوط به آن
 • پرداخت پاداش
 • هزینه های مهاجرت به کشور امارات و برگشت به کشور خود

علاوه بر این، مواردی وجود دارد که می توان آنها را نیز مورد مذاکره قرار داد که عبارتند از: هزینه های غذا، اقامت، حمل و نقل، اثاثیه (برای اسکان)، وسیله نقلیه و تلفن همراه مواردی هستند که مورد نیاز نیستند، اما می توانند شامل حقوق متقاضیان شوند و باید مورد بحث قرار گیرند. 

مراحل استخدام ماما در دبی

در ابتدا لازم است تا با پروسه موجود و برخی از شرایط کار مامایی در دبی برای اخذ ویزای کار آشنا شده و مدارک مورد نیاز خود را در صورت تمایل، آماده کنید.
مراحل و شرایط استخدام ماما در دبی به شرح ذیل می باشد:

 • چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد و در ابتدای کار مورد نیاز است، دریافت پیشنهاد کاری است.
  باید بدانید که نه تنها در امارات بلکه در هر کشور و در هر زمینه ای شما اول از همه به پیشنهاد کار از سوی یک کارفرما نیاز دارید.
  از همین رو، می بایست تا خود به دنبال مراکز درمانی و بیمارستان هایی باشید که کمبود نیروی ماما داشته و درصدد جذب افراد ماهر و کار بلد هستند.
  سپس می بایست از کارفرمای مورد نظر خود یک دعوت نامه رسمی و مکتوب دریافت کرده تا به همراه دیگر مدارک خود، به وزارت کار امارات ارائه کنید.
 • از آنجایی که برای ورود به هر کشوری، سالم بودن شما از هر جهت حائز اهمیت می باشد، دریافت کارت بهداشت الزامی است، خصوصا اگر قصد فعالیت در زمینه های مامایی و یا پرستاری در دبی دارید.
 • پس از تهیه مدارک فوق، لازم است تا برای اخذ ویزای کار در دبی مدارک دیگری نیز از جمله ۱ قطعه عکس، ۳ نسخه کپی از قرارداد کار، ۱ نسخه کپی از ویزای ورود به امارات و… آماده کرده و به مراکز مربوط ارسال نمایید.
 • از دیگر شرایط استخدام ماما در دبی، دریافت ویزای اقامت می باشد که شما می بایست پس از دریافت تاییدیه و اخذ ویزای کار، برای آن اقدام کنید.
  برای این کار لازم است تا طبق قوانین و مقررات، به اداره امور اقامتی در دبی مراجعه کرده و همچنین مدارک شناسایی خود را به همراه داشته باشید، مدارکی از قبیل اصل پاسپورت، اصل مدارک پزشکی، نسخه پذیرش اخذ ویزای کار، چند قطعه عکس و… تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن، موفق به دریافت اقامت خود شوید.
 • همچنین تمام افرادی که حوزه بهداشت و درمان خواهان کار هستند باید ثبت نام آزمون dha در دبی را انجام دهند و در آن موفق شوند.

البته لازم به ذکر است که رعایت شرایط استخدام ماما در دبی و طی کردن این روند، نیازمند وقت وهزینه بسیاری بوده و به همین دلیل لازم است تا ابتدا از تصمیم خود اطمینان حاصل کرده و زمان خود را بیهوده هدر ندهید.

شرایط استخدام ماما در بیمارستان ایرانیان دبی

اگر تصمیم به مهاجرت و فعالیت در زمینه های مامایی، پرستاری یا پزشکی در دبی را دارید، قابل ذکر است که بیمارستان ایرانیان در دبی همواره در حال جذب نیرو بوده و به دنبال افراد متخصص و با سابقه کار بالا می باشند.
در این قسمت قصد داریم تا شما را با برخی شرایط کار مامایی در دبی و بیمارستان ایرانیان آشنا کرده و چگونگی اقدام برای پذیرش در آن را شرح دهیم.
استخدام در بیمارستان ایرانیان به دو روش انجام می پذیرد:

 • شما می بایست در صورت تمایل، به سازمان هلال احمر مراجعه کرده و مدارکی مبنی بر حوزه تخصصی خود را به آن ها ارائه دهید تا در صورت نیاز به حرفه شما، اقدام به اعزام شما کرده و در این صورت حقوق نسبتا بالایی از بیمارستان دریافت خواهید کرد.
 • روش دیگر به این صورت خواهد بود که شما می توانید با دریافت ویزای توریستی دبی به صورت حضوری به بیمارستان مراجعه کرده و با مسئولین مربوط صحبت کنید.
  در صورت موافقت با درخواست شما، می توانید به عنوان نیروی محلی در بیمارستان مشغول به کار شوید که البته لازم است بدانید که در این صورت، حقوق دریافتی خیلی زیاد نبوده اما با این وجود، برای تامین هزینه های زندگی شما پاسخگو خواهد بود.

همچنین لازم به ذکر است که در صورت اقدام از هر دو روش، در ابتدا می بایست تا در آزمون موردنظر که به نام DHA نیز معروف است، شرکت کرده که به زبان انگلیسی و یا عربی برگزار می شود که در این صورت لازم است تا تسلط کافی به این زبان ها را داشته باشید.

اکنون شما می توانید با توجه به دانستن تمامی شرایط استخدام ماما در دبی و همچنین پرستاری دبی ،درخواست و مدارک خود را برای شروع فعالیت در مراکز درمانی معتبر ارسال کرده تا پس از ارزیابی و بررسی میزان مهارت و تخصص شما، تاییدیه مجوز کار را دریافت کرده و بقیه اقدامات لازم را انجام دهید.

حقوق ماما در دبی

همانطور که می دانید کشور امارات معروف به پرداخت حقوق بالا می باشد. این موضوع برای درآمد ماما و رشته های پیراپزشکی در دبی نیز صدق میکند. میانگین درآمد ماما در امارات، به طور ماهیانه 4021 درهم است. اما موارد متعددی همچون نوع تخصص، سابقه کار و شهر انتخابی شما برای فعالیت در کادر درمان در مقدار درآمد آنها در امارات تاثیرگذار میباشد. در زیر به میزان دستمزد کادر درمان و مامایی در دبی با توجه به سابقه کار میپردازیم:

سابقه حقوق در دبی
دوران کارآموزی 500    تا  1500  درهم
1 سال سابقه 2400  تا  4500  درهم
3 سال سابقه 3000  تا  7000  درهم
5 سال سابقه 4000  تا  8000  درهم
7 سال سابقه بیش از     7000  درهم
10 سال سابقه و بیشتر 7000   تا 15000 درهم

زبان مورد نیاز جهت استخدام ماما در دبی

همانطور که میدانید یکی از مهمترین شرط مهاجرت به یک کشور تسلط کافی به زبان آن کشور است. اما زبان دوم امارات انگلیسی است. قطعا نیاز نیست که عربی بدانید در اوایل ورود به امارات شما بیشتر به زبان انگلیسی نیاز دارید. و رفته رفته به عربی نیز مسلط خواهید شد. پس بیشتر به تقویت زبان انگیلیسی بپردازید. البته برای کار پزشکی در امارات و کار مامایی یا پرستاری در امارات دانستن هر دو زبان انگلیسی و عربی با هم یک مزیت محسوب خواهد شد. ناگفته نماند که برخی از آزمون های اشتغال به کار در دبی به زبان عربی هستند و باید عربی بدانید.

ویزای کادر درمان امارات متحده عربی

همانطور که اشاره شد برای شروع کار خود به عنوان کادر درمان در امارات، باید مدرک پزشکی شما به واسطه وزارت بهداشت امارات به رسمیت شناخته شود که بتوانید اقامت موقت دریافت کنید. جهت اخذ اقامت موقت از شما خواسته می‌شود مدرکی مبنی بر پیشنهاد شغلی ارائه دهید.

شایان ذکر است که این کشور زیاد پذیرای ایرانی‌ها نیست. شرایط مهاجرت برای ایرانی‌ها تقریبا دشوار است و این کشور به سختی ایرانی‌ها را ویزا می‌کند. به همین خاطر احتمال موفقیت‌آمیز بودن درخواست شما نیز کم خواهد بود. اما به هر حال در صورتی که بتوانید نظر مقامات اماراتی را جذب کنید، می‌توانید به عنوان کادر درمان به این کشور مهاجرت نمایید.

به شما پیشنهاد میکنیم مطلب مهاجرت به دبی را نیز مطالعه کنید.

تا پیش از این کشور امارات به متقاضیان اقامت موقت 1 الی 2 ساله اعطا می‌کرد و متقاضیان تا زمانی که در این کشور مشغول بکار هستند، می‌توانند این اقامت را تمدید کنند. اما در چند سال اخیر مقامات اماراتی برای حل این مشکل ویزای طلایی تصویب کرده‌اند. ویزای طلایی یک طرح اقامت بلندمدت است که کارگران ماهر از جمله کارآفرینان، تجار، پزشکان، سرمایه‌گذاران و سایر متخصصان می‌توانند برای آن اقدام نمایند. وزرات بهداشت امارات نیز در حال حاضر در پی ساده‌سازی روند درخواست ویزای طلایی برای کادر درمان می‌باشد. با این حال توجه کنید که این کشور به متقاضیان اقامت دائم و تابعیت نمی‌دهند و آن‌ها فقط می‌توانند اقامت موقت داشته باشند.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *