صبا اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل کارشناسی ارشد در کشور فرانسه و جزئیات بیشتری از ثپت نام آن به دست بیاورید،می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

 

مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

اگر به دنبال دریافت مدرک کارشناسی ارشد خود در دانشگاه‌های فرانسه هستید یا می‌خواهید در مورد سیستم آموزشی فرانسه بیشتر بدانید این مقاله مخصوص شماست. از سه مقطع تحصیلی دانشگاهی، بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی برای کارشناسی ارشد در فرانسه تحصیل می‌کنند. اگر به تازگی تحصیلات لیسانس خود را به پایان رسانده‌اید یا در شرف تکمیل آن هستید، در اینجا ما در مورد یکی از مقرون به صرفه‌ترین و در عین حال معتبرترین تحصیلات کارشناسی ارشد صحبت می‌کنیم که می‌توانید آن را در اروپا دریافت کنید. تحصیل در فرانسه یک فرصت و تجربه لذت‌بخش خواهد بود.

 تا پایان این مقاله در مورد هر چیزی که برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد در فرانسه، مدت زمان، هزینه و نحوه دریافت مدرک کارشناسی ارشد در فرانسه نیاز است، اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

مدرک کارشناسی ارشد در فرانسه

در فرانسه مدرک کارشناسی ارشد به عنوان یک درجه نیز محسوب می‌شود. این مدرک در فرانسه مانند کشورهای دیگر بین مدرک لیسانس و دکترا قرار دارد و به این دلیل در فرانسه به وجود آمد که ساختاری مشترک با بقیه کشورها داشته باشد. دریافت مدرک کارشناسی ارشد در فرانسه از 2 تا 6 سال طول می‌کشد و این زمان به رشته، نحوه گذراندن درس و دانشگاه شما بستگی دارد.

نحوه اخذ مدرک کارشناسی ارشد در فرانسه

مدرک کارشناسی ارشد توسط دانشگاه فرانسوی منتخب شما پس از گذراندن Diplôme National de Master (DNM) یا دوره تحصیلات تکمیلی مشابه که معمولاً پس از پنج سال تحصیل از لیسانس اعطا می شود. مؤسسات آموزش عالی، به عنوان مثال مدارس تخصصی هنر، معماری و بازرگانی، حق دارند برای برخی از مدارک تحصیلی خود، برای برنامه هایی که از 2 تا 6 سال طول می کشد، نمره کارشناسی ارشد را ارائه دهند.

در نتیجه، شما نمی توانید مدرک کارشناسی ارشد بگیرید مگر اینکه حداقل شرایط تحصیلی را که در اعلامیه بولونیا برای کارشناسی ارشد توافق شده است، برآورده کنید.

معرفی رشته های کارشناسی ارشد در فرانسه برای دانشجویان خارجی

دوره‌های کارشناسی ارشد زیادی وجود دارد که توسط دانشگاه‌های فرانسه ارائه می‌شود، مانند کارشناسی ارشد لیون، کارشناسی ارشد گرنوبل وغیره. دانشگاه‌هایی که تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهند جزو بهترین‌ها در اروپا محسوب می‌شوند. حتی می‌توانید تخصص‌ها یا موضوعات مختلف را در مقطع کارشناسی ارشد پیدا کنید. اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید، قطعا با کمی جست‌و‌جو آن را در فرانسه خواهید یافت.

بهترین رشته‌های کارشناسی ارشد در فرانسه شامل موارد زیر می‌شود:

 • کارشناسی ارشد در تجزیه و تحلیل داده‌ها
 • کارشناسی ارشد روانشناسی
 • کارشناسی ارشد مدیریت انرژی
 • کارشناسی ارشد بهداشت عمومی
 • کارشناسی ارشد اقتصاد
 • کارشناسی ارشد بازاریابی و خلاقیت
 • کارشناسی ارشد تجزیه و تحلیل کسب و کار
 • کارشناسی ارشد تربیت معلم

انواع موسسات برای دریافت کارشناسی ارشد در فرانسه

برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد در فرانسه شما می‌توانید برای موسسات مختلفی اقدام کنید.

1.دانشگاه های معمولی

 این دانشگاه‌های سنتی‌تر در فرانسه هستند. اگر می‌خواهید در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه با جریان‌های بنیادی و رویکرد تئوریک به آموزش تحصیل کنید، دانشگاه‌های سنتی برای شما مناسب هستند.

2.Grande École

این مورد از موسساتی هستند که بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی را میزبانی می‌کنند، زیرا در زمینه‌های مختلف تحصیلی، از علوم تا مدیریت، تخصص بیشتری دارند.Grande Ecoles جز موسسات آموزشی عالی در فرانسه است. آنها دوره‌های تخصصی و پروژه‌های تحقیقاتی بسیاری را د راختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

3. École Spéciale

همانطور که از نامش پیداست، اینها موسساتی برای مطالعات تخصصی هستند و بیشتر به عنوان یک آکادمی شناخته می‌شوند تا موسسات آموزشی. آنها میزبان دانشجویانی هستند که عمدتاً در رشته هنر و موسیقی تحصیل می‌کنند. در این آکادمی، کارنامه‌های فردی بیشتر از دستاوردهای تحصیلی مهم است.

انواع مدرک کارشناسی ارشد در فرانسه

در فرانسه، مدارک استاندارد کارشناسی ارشد مانند همه جای دنیا وجود دارد. همچنین مدارک کارشناسی ارشد نیز به طور خاص برای دانشگاه‌های معتبر و رشته های مختلف موجود است. چهار نوع کارشناسی ارشد در فرانسه وجود دارد و البته همه آنها موضوع و مدت خاص خود را دارند.

1.Master Spécialisé (MS)

این مدرک در سال 1985 برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی ایجاد شد که چهار تا پنج سال پس از سطح A تکمیل می‌شود. برای دریافت این مدرک، دوره‌های ارشد مخصوص بر اساس نیازهای حرفه‌ای، محتوای ساعتی و طول دوره (حداقل دو ترم)، گذراندن دوره کارآموزی و در نهایت ارائه پایان نامه ارزیابی می‌شوند.

2.Master en Science (MSc)

این مدرک به دوره‌هایی اختصاص داده می‌شود که عمدتاً به زبان انگلیسی و در طول حداقل 3 ترم برگزار می‌شود و با پایان نامه تحقیقاتی پایان می‌یابد. مطالعات با این مدت تنظیم شده است که یک دوره کارشناسی ارشد به اندازه کافی طول بکشد تا دانشجو بتواند در مجموع 300 واحد ECTS جمع‌آوری کند.

3.کارشناسی ارشد هنر (MA)

مدرک کارشناسی ارشد هنر از دانشگاه پاریس اعطا می‌شود که برای پرورش «استادان» که از فارغ‌التحصیلان این رشته هستند، طراحی شده است. کسانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هنر هستند در دوره تحصیلی قبلی بایستی موضوعاتی را در حوزه هنر و علوم انسانی مطالعه کرده‌ باشند. اغلب به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و نیاز به پایان نامه تحقیقاتی دارد.

4.کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)

دوره‌های اصلی در برنامه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، حوزه‌های مختلف مدیریت بازرگانی مانند قانون تجارت، حسابداری، منابع انسانی، آمار کاربردی، ارتباطات تجاری و اخلاق تجاری را پوشش می‌دهد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه به چه صورت است؟

دولت فرانسه به دانشگاه‌ها یارانه می‌دهد بنابراین هزینه شهریه بسیار ارزان‌تر از هزینه آن در سایر نقاط اروپا یا حتی آمریکا است. هزینه آن 3770 یورو در سال برای برنامه‌های کارشناسی ارشد است. این هزینه شهریه بسته به دانشگاه متفاوت است. عامل دیگری که بر میزان پرداختی شما برای برنامه کارشناسی ارشد تأثیر می‌گذارد، دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه است. مؤسسات خصوصی معمولاً گران‌تر از مؤسسات دولتی هستند زیرا دولت فرانسه به آنها یارانه نمی‌دهد.

معمولاً هزینه موسسات خصوصی همان هزینه‌ای است که در موسسات دولتی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا وجود دارد. این عامل دیگری است که در قیمت شهریه تفاوت ایجاد می‌کند.

اگر شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا EEA هستید: برای برنامه کارشناسی ارشد خود فقط باید 243 یورو بپردازید.

اگر دانشجوی غیر اتحادیه اروپا / EEA هستید: برای برنامه کارشناسی ارشد خود باید تقریباً 3770 یورو بپردازید.

به عنوان مثال در دانشگاه Paris-Saclay یک مدرک کارشناسی ارشد برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 3700 یورو است در حالی که برای دانشجویان اتحادیه اروپا 1000 یورو است. شما همچنین می‌توانید با برنامه Erasmus Mundus که 3400 یورو برای دانشجویان در یک کشور شرکت کننده Erasmus+ هزینه دارد، تحصیل کنید.

دریافت مدرک کارشناسی ارشد فرانسه با بورسیه

شما می‌توانید برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد فرانسه با بورسیه اقدام کنید. دولت فرانسه اعلام کرد که تعداد بورسیه‌هایی را که بسیاری از دانشجویان بین المللی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند، به ویژه در دانشگاه‌هایی با شهریه بالاتر افزایش خواهد داد. CampusBourses وب‌سایتی است که در آن می‌توانید برنامه بورسیه تحصیلی مناسب خود را پیدا کنید و برای آن درخواست دهید.

دریافت مدرک کارشناسی ارشد فرانسه به زبان انگلیسی

در فرانسه دانشگاه‌های زیادی وجود دارند که برنامه‌های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی را ارائه می‌دهند، اما شما همچنان در طول تحصیلتان ملزم به یادگیری زبان فرانسه خواهید بود. در ادامه به معرفی تعدادی دانشگاه در فرانسه می‌پردازیم که برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی می‌توانید برای آنها اقدام کنید.

1.دانشگاه پاریس ساکلی

دانشگاه پاریس ساکلی

 

پاریس-ساکلی که به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های علمی در فرانسه شناخته می‌شود، برنامه‌های کارشناسی ارشد را در بسیاری از موضوعات از شیمی گرفته تا اقتصاد و علوم ورزشی به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد.

2.دانشگاه بوردو

دانشگاه بوردو

 

این دانشگاه که در زمینه تجارت تخصص دارد، دوره‌های آموزشی انگلیسی در زمینه تجارت، پزشکی، علوم کامپیوتر وغیره را ارائه می‌دهد.

3.دانشگاه Aix-Marseille Université

Aix-Marseille یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در بسیاری از رشته‌ها تخصص دارد که 7 مورد از آنها به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. اصول مدیریت، تجارت بین‌الملل، آمار، مدیریت و بسیاری موارد دیگر همگی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. برخی از آنها به دو زبان انگلیسی و فرانسوی هستند.

4. دانشکده مدیریتESSCA –

دانشگاه مدیریت ESSCA یک دانشگاه بزرگ فرانسوی است که در زمینه مدیریت و بازرگانی تخصص دارد. برنامه grande ecole آنها به فارغ التحصیلان دانشگاه یک سفر 5 ساله ارائه می‌دهد تا آنها را برای دنیای تجارت آماده کند.

5. دانشگاه تجارت جهانی ورزش

این دانشگاه دارای یک پردیس در انگلستان و 6 پردیس در سراسر فرانسه است که یک پروسه 2 ساله به شما ارائه می‌دهد تا مدرک کارشناسی ارشد خود را در کسب و کار بگیرید، شما را به یک حرفه‌ای تبدیل کند و بعداً به شما در یافتن شغل کمک کند.

6.مدرسه کسب و کار Audencia

مدرسه کسب و کار Audencia یک مدرسه عالی کسب و کار در فرانسه و اروپا است و جز تنها 1٪ مدارس کسب و کار در جهان است که اعتبار سه گانه دارد. به کمک زبان انگلیسی و فرانسوی که آنها ارائه می‌دهند، شما می‌توانید زمینه‌های متعددی از تخصص را فرا ‌گیرید که به شما کمک می‌کند تا در حرفه تجاری آینده خود شروع کنید و برترین باشید.

7.دانشگاه پانتئون-سوربن

دانشگاه پانتئون-سوربن

دانشگاه پانتئون سوربن یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی علوم اجتماعی و انسانی در پاریس است. با برنامه 2 ساله مسیر اقتصادی مالی آنها که به زبان انگلیسی تدریس می‌شود، درک عمیق‌تری از اقتصاد و ابزارهای مورد استفاده در زمینه اقتصاد مالی خواهید داشت.

8.مدرسه بازرگانی تولوز

مدرسه بازرگانی تولوز

 

مدرسه کسب و کار تولوز نیز یک دانشگاه دارای اعتبار سه گانه و یکی از معتبرترین مدارس تجاری در اروپا است. مدرسه بازرگانی تولوز یک برنامه کارشناسی ارشد 2 ساله را ارائه می‌دهد که در آن شما می‌توانید مهارت‌های خود را افزایش دهید و در عین حال از اهداف شغلی آینده خود بهره‌مند شوید.

9.مدرسه بازرگانی KEDGE

مدرسه بازرگانی KEDGE

مدرسه کسب و کار KEDGE همچنین یک مدرسه تجاری معتبر فرانسوی و Grande École است. با داشتن 6 پردیس در فرانسه و کشورهای دیگر، می‌توانید مدرک کارشناسی ارشد هنر و صنایع خلاق در مدیریت را به زبان انگلیسی دریافت کنید. این دانشگاه تعداد زیادی مدرک کارشناسی ارشد مختلف را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد که می‌توانید در وب‌سایت دانشگاه درباره آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

10.Université Côte d’Azur

مدرک کارشناسی ارشد خود را در علوم داده به عنوان استراتژیک‌ترین رشته اقتصاد دیجیتال در این دانشگاه دریافت کنید و تمام روش‌های اساسی را به زبان انگلیسی به مدت 2 سال بیاموزید. این دانشگاه همچنین در کارشناسی ارشد در رشته‌های دیگر مانند مخاطرات زیست محیطی، مدیریت ریسک، علوم، مهندسی وغیره نیز خدمات ارائه می‌دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پاریس

پاریس یکی از بهترین شهرها در فرانسه و حتی در جهان برای تحصیل است. دانشگاه‌های پاریس دارای برنامه‌های کارشناسی ارشد عالی در طیف گسترده‌ای از موضوعات هستند. به عنوان مثال، تجارت بین المللی، اقتصاد و مدیریت، علوم مهندسی، فیزیک، علوم کامپیوتر، مکانیک و علوم محیطی، دندانپزشکی، مد، هنر و علوم انسانی.

کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در پاریس

در پاریس، طیف گسترده‌ای از انواع مدرک و تخصص‌ها را خواهید یافت. تعداد زیادی از رشته‌های کارشناسی ارشد در پاریس وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. با این حال، هزینه‌ها و شرایط ورود آنها با شرایط رایج متفاوت است، اما همه آنها به شما امکان می‌دهند در یکی از بهترین شهرهای جهان بدون نیاز به یادگیری زبان جدید تحصیل کنید.

بسیاری از دانشگاه‌های پاریس اطلاعاتی در مورد موقعیت‌های شغلی موجود ارائه می‌کنند و قراردادهای کارآموزی با کارفرمایان معتبر پاریسی از بخش‌های مختلف دارند. از هر لحاظ برای شما سودمند است که به این دانشگاه‌ها بپیوندید و به محض پایان دوره، مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کنید. در اینجا تعدادی از بهترین دانشگاه‌های پاریس آورده شده است:

 • مدرسه بازرگانی IPAG
 • مدرسه کارشناسی ارشد دیجیتال EIT
 • دانشگاه کنت، پاریس
 • دانشگاه سوربن
 • موسسه دانشگاه لندن در پاریس

تحصیل در دانشگاه فرانسه برای MS

دانشجویانی که فارغ التحصیلی خود را به پایان رسانده‌اند واجد شرایط درخواست برای MS در دانشگاه‌های فرانسه هستند. در بالا در بخش انواع مدرک کارشناسی ارشد در فرانسه درباره MS توضیح دادیم. دوره‌های زیادی در زمینه MS در فرانسه وجود دارد. در اینجا برخی از دوره‌ها آورده شده است:

 • علوم کامپیوتر
 • تجزیه و تحلیل داده‌ها و هوش مصنوعی
 • کارشناسی ارشد دیجیتال مارکتینگ
 • علم داده
 • کارشناسی ارشد علوم الکترونیک

مدرک کارشناسی ارشد یک ساله در فرانسه

بیشترین درخواست برای تحصیل در فرانسه برای دوره‌های مدیریت است. دانشگاه‌ها تعداد زیادی دوره را در این زمینه به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهند که می‌تواندMBA یا سایر دوره‌های مشابه باشد. از آنجایی که دوره‌های کوتاه مدت برای متخصصان شاغل یا دانشجویانی که می‌خواهند مدرک تحصیلی دریافت کنند و وارد بازار کار شوند بسیار راحت است، این دوره‌های کارشناسی ارشد یک ساله در فرانسه بسیار محبوب هستند. از جمله آکادمی و دانشگاه‌هایی که این مدارک مجبوب یک ساله را در فرانسه برای کارشناسی ارشد ارائه می‌دهند INSEAD، ISM، ESCP و ESSEC هستند. رشته‌هایی که برای دوره یک ساله کارشناسی ارشد ارائه می‌شوند به قرار زیر است:

 • کارشناسی ارشد مدیریت مالی
 • MBA در مدیریت بین الملل
 • کارشناسی ارشد مدیریت تجاری
 • کارشناسی ارشد در مطالعات بین الملل
 • کارشناسی ارشد در تجارت بین الملل

نحوه درخواست برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور فرانسه

اگر شما هم نمی‌دانید برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چگونه وارد دانشگاه‌های فرانسه شوید، نگران نباشید. روند درخواست برای کارشناسی ارشد در فرانسه نسبت به دوره کارشناسی تغییر چندانی نمی‌کند. مدارک ضروری وجود دارد که شما باید برای درخواست به دانشگاه داشته باشید:

 • کپی مدرک لیسانس
 • انگیزه‌نامه
 • اسکن کپی پاسپورت
 • رزومه
 • نمرات آزمون‌ها
 • مقالات
 • مدارک مربوط به بورسیه و بودجه (در صورتی که به طور کامل توسط هر شرکت یا دانشگاه تامین مالی شود)
 • نمره قابل قبول زبان انگلیسی یا فرانسه
 • امتحانات موردنیاز

مهلت درخواست عادی 31 ژانویه است. در این مرحله، دانشگاه‌ها نمرات پیش بینی شده را نیز می‌پذیرند. در حالی که دانشگاه‌های فرانسه برای کارشناسی ارشد، زبان انگلیسی را نیز به عنوان بخشی از آموزش می‌پذیرند، اما نیاز به یک نمره آزمون قابل قبول نیز دارند. بنابراین، در حین آماده شدن، مطمئن شوید که نمرات آزمون زبان انگلیسی شما برای آیلتس و تافل کافی است. با این حال، برخی از دانشگاه‌های فرانسه برای کارشناسی ارشد هنوز به مهارت زبان فرانسه نیاز دارند. بنابراین بهتر است برای اطمینان امتحانات DALF یا DELF را بگذرانید. به یاد داشته باشید که دانشگاه‌های فرانسه شما را ملزم به داشتن بیمه درمانی معتبر می‌کنند. پس هماهنگی‌های لازم را با مراجع ذیصلاح انجام دهید.

چرا برای کارشناسی ارشد بهتر است در فرانسه تحصیل کنیم؟

در یک نظرسنجی در سال 2017 که توسط Study in France ، یک آژانس ملی که آموزش عالی فرانسه را در خارج از کشور ترویج می‌کند، انجام شد، کیفیت آموزش یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب تحصیل در فرانسه، همراه با فرصت‌هایی برای بهبود مهارت زبان فرانسه و علاقه به فرهنگ فرانسه بود. به طور کلی، 64 درصد از 14245 دانشجوی بین المللی مورد بررسی، فرانسه را به عنوان دومین کشور جذاب برای تحصیل انتخاب کردند. به همین ترتیب 92 درصد از کسانی که تحصیل در فرانسه را انتخاب کردند، آن را به دیگران توصیه می‌کنند. فرانسه دارای بهترین دانشگاه‌ها و اساتید است. همچنین رهبران و مدیران بزرگ اقتصادی در حوزه‌های مختلف در فرانسه وجود دارند که کسب تجربه و کارآموزی در کنار این مدیران برای رشته‌های مرتبط قطعا فرصت خوبی خواهد بود. در ادامه به این موارد به شکل مفصل‌تری اشاره کرده‌ایم:

مقرون به صرفه بودن

فرانسه با شهریه‌های پایین خود یکی از در دسترس‌ترین بخش‌های آموزش عالی در جهان را دارد. اتباع اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس حدودا چیزی نزدیک به 300 یورو در سال برای کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های دولتی پرداخت می‌کنند.

دانشگاه‌ها و مؤسسات تاریخی

فرانسه دارای برخی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان است، به‌ویژه دانشگاه پاریس که از حدود سال 1160 به‌طور دائم و به اشکال مختلف فعالیت داشته است.

زبان

فرانسه یکی از بیشترین درخواست‌ها را برای تحصیل دانشجویان بین المللی دارد. یکی از دلایل این درخواست بالا این است که تحصیل در کشور فرانسه فرصتی عالی برای یادگیری یک زبان جدید یا حتی تجدید مهارت‌های زبانی فرانسوی دانشجویان خارجی است.

سیستم آموزش عالی منحصر به فرد

آموزش عالی فرانسه از این جهت منحصر به فرد است که از مؤسسات کوچکی در شبکه‌های دانشگاهی بسیار گسترده‌تر تشکیل شده است. این بدان معنی است که مؤسسات می‌توانند در عین بهره‌مندی از منابع مشترک سایر دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، یک مرکز فوق العاده تخصصی باشند.

مرکز تحقیقات و نوآوری

بسیاری از مؤسسات آموزش عالی فرانسه منابع زیادی را بر زیرساخت‌های تحقیقاتی و کارکنان خود سرمایه گذاری می‌کنند. اگر می‌بینید که ساعت‌های طولانی را در آزمایشگاه‌ها سپری می‌کنید، تحقیق و پژوهش می‌کنید و روی پیشرفت بعدی بشر کار می‌کنید، فرانسه جایی است که باید بروید. وجود بیش از 64 برنده جایزه نوبل و 15 مدال فیلدز در این کشور نشان می‌دهد که فرانسه به پیشرفت و پژوهش اهمیت می‌دهد و در جای درست سرمایه‌گذاری می‌کند.

سخن پایانی

تحصیل در کشورهای دیگر یک تجربه جذاب با تلخی و شیرینی‌های مختص به خودش است. با تحصیل در کشوری به غیر از کشور خودتان، پنجره‌های جدیدی رو به شما باز می‌شود و می‌توانید دنیا را از دیدگاه‌های مختلف ببینید. فرانسه یکی از گزینه‌هایی است که در لیست تحصیل اکثر دانشجویان علاقه‌مند به مهاجرت تحصیلی قرار دارد. مراکز متعدد، فرهنگ غنی و زبان تقریبا شبیه به زبان انگلیسی دلایل افرادی است که قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارند.

در این مقاله سعی کردیم تمام راه‌ و روش‌های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور زیبای فرانسه را برای شما بیاوریم و در نهایت لازم می‌دانیم که بگوییم اگر با خواندن این مطلب سوالاتی در این باره در ذهن شما شکل گرفت بهتر است از یک مشاور مهاجرت بپرسید تا در این راه مرتکب خطا نشوید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید

[امتیاز: 1 میانگین: 5]

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *