بهترین شهر کانادا کدام است؟

محدود کردن فهرستی از بهترین مقاصد کشوری بزرگ و متنوع مانند کانادا آسان نیست. این کشور با 10 استان و سه قلمرو که بیش از 9،985،000 کیلومترمربع گسترده شده است، مکان های بی شماری برای بازدید و زندگی دارد. هرکدام از این شهر ها دارای جاذبه های منحصربه فرد، مناظر زیبا و مردم مهربان هستند. به عبارت دیگر، به جرات می توان گفت که هیچ شهر و نکته بدی در کانادا وجود ندارد.

با این حال، در در مقاله بهترین شهر کانادا چند مورد وجود دارد. ما شهرهای موجود در این لیست را با دقت انتخاب کرده ایم، چرا که هر کدام از این شهرها در زمینه خاصی برجسته هستند.

از بزرگ ترین شهر کانادا گرفته تا بزرگ ترین پارک ملی کشور تا پایتخت، ما معتقدیم که هر یک از شهرهای موجود در این لیست سزاوار جایگاهی در این لیست هستند و ما بی صبرانه منتظریم تا دلیل آن را برای شما توضیح دهیم.

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت

تورنتو، مرکز استان انتاریو، بزرگ ترین شهر کانادا با 3 میلیون نفر جمعیت است.

یکی از بهترین ویژگی های زندگی در تورنتو این است که این شهر چند فرهنگی است، چرا که تقریبا بیش نیمی از جمعیت تورنتو در خارج از کانادا متولد شده اند. پس می توان گفت این شهر به درستی در لیست بهترین شهر کانادا قرار می گیرد. ملاقات با افراد با پیشینه ها و فرهنگ های مختلف واقعاً آسان است. تورنتو مرکز بسیاری از صنایع کانادا است و به همین دلیل فرصت های اقتصادی زیادی را برای تازه واردان فراهم می کند.

جایگاه فیلم و رسانه در این شهر در سطح جهانی است و همچنین در زمینه صنایع صنعتی، مالی و فناوری در بهترین جایگاه قرار دارد. تورنتو خانه و زادگاه بسیاری از شرکت های نوپای فناوری کانادایی است.

یکی از دلایلی که می توان گفت این شهر به عنوان بهترین شهر کانادا معرفی می شود سیستم وسایل نقلیه عمومی این شهر است، بنابراین می توانید بدون ماشین در این شهر تردد کنید. حمل ونقل عمومی که توسط کمیسیون حمل ونقل تورنتو (TTC) اداره می شود، بسیار جامع است و می تواند شما را تقریباً به هرجایی که نیاز دارید ببرد. بنابراین می شود گفت با زندگی در این شهر تا حدی از داشتن وسیله نقلیه شخصی بی نیاز هستید.

در حالی که زمستان ها به اندازه بسیاری از مناطق دیگر کانادا مانند مونترال، کلگری یا هر جای دیگر شمال سرد نیست، اما باز هم می توان گفت سرمای این شهر استخوان سوز است. زمستان معمولاً آسمان های روشن و روزهای آفتابی را به همراه دارد، اما دمای سرد تا 20- یا 30- درجه می رسد. خوشبختانه، زیر ساخت های شهر به خوبی برای برف آماده است و بارش زیاد برف مانع رفت و آمد و زندگی ساکنان تورنتو نمی شود.

بهترین شهر کانادا برای کار

جست وجوی کار در کانادا برای تازه واردان به این کشور، بسیار نگران کننده است. حتی در اوج همه گیری، کانادا نشان داده است که رشد اقتصادی کافی برای حفظ تقاضای بالا برای متخصصان ماهر در زمینه های مختلف دارد. با بازگشت زندگی به حالت عادی و اتمام دوران قرنطینه و باز شدن مرزها برای گردشگری، تقاضا و جستجو برای کارگران ماهر دائما در حال رشد است.

بنابراین به طور قطع می دانیم که در هر شهری شغلی پیدا خواهید کرد. اما در برخی شهرها زمان آسان تری خواهید داشت و فرصت های بیشتری برای به دست آوردن شغل رؤیاهای خود خواهید داشت اما در شهری مانند کلگری این فرصت برای شما بیشتر است.

کلگری

کلگری به عنوان 47 مین شهر برتر جهان قرار دارد و به عنوان پایتخت انرژی کانادا در نظر گرفته می شود. این شهر بخشی از استان آلبرتا است و به دلیل تلاش های خود در جهت انقلابی در مصرف سوخت فسیلی جهان مشهور است. بسیاری از دانشگاه های خوب در اینجا ، مانند دانشگاه کلگری، به دلیل ارائه تمام آموزش های با کیفیت دانشجویان و مکان های عالی مشهور هستند.

این شهر همچنین به دلیل سبک زندگی سرگرم کننده خود و عجیب و غریب فرهنگی “کلگری استامپده” مشهور است. پارک ملی بانف ، واقع در کوههای راکی در نزدیکی کلگری ، همچنین جذابیت بسیار خوبی از این مکان زیبا است و آن را به یکی از بهترین شهرها برای زندگی در کانادا برای مهاجران تبدیل می کند.

 

بهترین شهر کانادا برای تحصیل

 مونترال

مونترال دارای تعداد بیشماری از دانشگاه های معتبر است و برای کسانی که قصد ادامه تحصیلات عالی در کانادا را دارند یک انتخاب محبوب است. این شهر که در رتبه بندی جهانی QS در رتبه نهم قرار دارد. همچنین در فهرست «جایگاه از دید دانش آموزان» در رتبه دوم قرار دارد. این اعداد نشان می دهد که چرا این شهر در بین بهترین شهرهای کانادا قرار دارد. جای تعجب نیست که دانشجویان بیشتر و بیشتر به تحصیل در مونترال تمایل دارند.

در حال حاضر، اگرچه مونترال مقرون به صرفه ترین گزینه نیست، اما بهترین شهر کانادا برای زندگی و کار در نظر گرفته می شود. این به دلیل استاندارد عالی زندگی و ترکیبی از فرهنگ های مختلف است که این شهر ارائه می دهد.

هزینه تحصیل

متوسط شهریه برای یک برنامه کارشناسی می تواند حدود 11000 تا 60000 دلار کانادا در سال باشد. به یاد داشته باشید، هزینه می تواند بسته به دانشگاهی که انتخاب می کنید متفاوت باشد.

تورنتو

تورنتو به عنوان پایتخت انتاریو، در بین بهترین شهرهای کانادا رتبه بالایی دارد. این شهر یک مرکز محبوب برای دانشجویان است و بسیاری از دانشگاه ها و کالج های برجسته در کانادا را در خود جای داده است.

فرهنگ بسیار متنوعی دارد و حدود 50 درصد از جمعیت آن به جوامع اقلیت تعلق دارند. تورنتو با رتبه 13 در رتبه بندی جهانی QS، پذیرای دانشجویان از تمام نقاط جهان است. مردم این شهر به بیش از 160 زبان صحبت می کنند! این می تواند بهترین شهر در کانادا برای زندگی و کار برای شما باشد.

هزینه تحصیل

در اینجا می توانید دانشگاه هایی با متوسط شهریه حدود 12,000 تا 50,000 دلار کانادا در سال پیدا کنید.

بهترین شهر کانادا برای زندگی

بسته به مشخصات شما، و جایی که در این فرآیند در آن هستید، یک مورد مهم ممکن است این باشد که کدام استان برنامه نامزدی مناسب برای شما دارد.

ملاحظات دیگر ممکن است به سبک زندگی، زمینه کاری و ترجیحات آب وهوا بستگی داشته باشد.

انتاریو

انتاریو محبوب ترین استان برای مهاجران جدید است که به کانادا می آیند. در سال 2021، انتاریو حدود نیمی از ساکنان دائمی جدید کانادا را دریافت کرد.

محبوب ترین شهر انتاریو همچنین بزرگ ترین شهر کانادا است. در میان تازه واردانی که انتاریو را به عنوان استان مقصد خود معرفی کردند، اکثریت در نظر داشتند در شهر تورنتو مستقر شوند. تورنتو یکی از کلان شهری ترین و چند فرهنگی ترین شهرهای جهان است که بیش از نیمی از ساکنان آن متعلق به یک گروه اقلیت قابل مشاهده هستند. اتاوا دومین شهر پرطرفدار انتاریو و همچنین پایتخت کانادا است. اتاوا یکی از امن ترین شهرهای کانادا محسوب می شود. پایتخت کانادا نیز کیفیت زندگی بالا و هزینه های پایین زندگی را ارائه می دهد.

شکی نیست که زمستان های انتاریو ممکن است سرد شود. در برخی از بخش های انتاریو، در ماه های زمستان دمای زیر ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد. زمانی که تابستان فرا می رسد و دمای ماه های گرم به بالای 30 درجه سانتی گراد می رسد، ارزش آن را دارد. انتاریو دارای اقتصاد قوی است که 37 درصد از تولید ناخالص داخلی ملی را عمدتاً از طریق ترکیبی از منابع، تخصص تولید و صادرات تولید می کند. این استان همچنین محل زندگی نزدیک به 50 درصد از کل کارکنان در فناوری پیشرفته، خدمات مالی و سایر صنایع دانش بر است.

بهترین شهر کانادا برای پرستاران

پرستاری در کانادا یک شغل عالی و با درآمد خوب است. بیش از 300,000 پرستار ثبت نام شده در شمال سفید بزرگ وجود دارد، اما مقامات پیش بینی می کنند که در 10 سال آینده، 191,000 فرصت شغلی برای پرستاران ثبت نام شده ایجاد خواهد شد. همه گیری کووید 19 به کانادا و سایر نقاط جهان نشان داد که پرستاران چقدر مهم هستند. با بهبودی کشور از تأثیر همه گیری، نیاز به پرستار در کانادا افزایش یافته است. درحالی که دانشکده های پرستاری درخواست های زیادی دریافت می کنند، ممکن است برای پر کردن کمبود پرستار کافی نباشد.

نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا از کارکنان مراقبت های بهداشتی و تجار ماهر می خواهد تا در حفظ استاندارد بالای خدمات و اقتصاد قوی که استان از آن برخوردار است کمک کنند. پرستاران در نوا اسکوشیا می توانند تا 93,500 دلار در سال درآمد داشته باشند! این دستمزد ساعتی 45 دلار است. میانگین حقوق 38.42 دلار در ساعت است، اما همیشه به انتظارات و مسئولیت های شما بستگی دارد.

پرستاری در نوا اسکوشیا در شرف بهتر شدن است. بیش از 200 میلیون دلار برای ساخت زیرساخت های پزشکی جدید در هالیفاکس به بخش بهداشت تزریق می شود. بیش از 22 میلیون دلار صرف پرداخت شهریه پرستاران در بخش مراقبت های مداوم می شود. مشاغل پرستاری مختلفی در کانادا وجود دارد. از کار در شرایط اضطراری، کمک به مراقبت از بیمار تا عملیات و نظارت بر تجهیزات؛ استان بیش از 457 شغل در دسترس دارد!

نوا اسکوشیا همچنین مکانی عالی برای توسعه حرفه پرستاری است. این استان محل کالج پرستاری نوا اسکوشیا است. این کالج بر عملکرد بیش از 15,000 پرستار در استان نظارت می کند و اطمینان می دهد که جامعه می تواند به کیفیت پرستارانی که با مردم کار می کنند اعتماد کند.

چه فارغ التحصیل پرستاری باشید که به تجربه نیاز دارید یا یک کارمند بهداشتی باتجربه، نوا اسکوشیا شما را برای مهارت های پرستاری ثبت شده شما استخدام می کند.

بهترین شهر کانادا برای مهندسین عمران

به طور خاص، استان های بریتیش کلمبیا و آلبرتا کانادا تقاضای استثنایی برای مهندسان عمران متخصص دارند. حرفه مهندسی عمران به شما این امکان را می دهد که تقریباً در هر مکانی در کانادا کار کنید. میانگین حقوق سالانه یک مهندس عمران در کانادا 60,000 دلار کانادا است.

در صورتی که برای مهاجرت به بهترین شهر کانادا نیاز به اطلاعات بیشتری دارید با همکاران ما در موسسه مهاجرتی ایلیا تماس حاصل فرمایید.

رضا صنعتی

مهاجرت آنلاین یک جستجوگر هوشمند مطالب مهاجرتی است که با هدف آسان شدن دسترسی کاربران به محتوی مفید معتبرترین سایت‌های مهاجرتی کشور راه اندازی شده است. تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به سایت مرجع دریافت کننده مطلب میباشد.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *