انگلستان به دلیل سیستم آموزشی خلاقانه، کیفیت آموزشی بالا، امکانات جدیدپژوهشی و بورسیه های متنوعی که دارد انتخاب بسیاری از افراد در سراسر جهان است، به گونه ای که در سال تحصیلی ۲۰۲۰_۲۱ حدود ۶۰۵۱۳۰ نفر از دانشجویان بین المللی در دانشگاه های انگلستان پذیرش شده اند.

یکی از مزیت های تحصیل در انگلستان تنوع زیاد و گسترده رشته ها و زیر شاخه های آن است به گونه ای که شما می توانید به راحتی و براساس علاقه خود رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. اما در هنگام انتخاب رشته صرفا به علاقمندی خود بسنده نکنید و به میزان درآمد رشته انتخابی خود دقت داشته باشید. در واقع سعی کنید رشته هایی را انتخاب کنید که پولساز در انگلستان هستند.

در این مقاله سعی در معرفی بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان با بازار کار مناسب برای شما هستیم تا بتوانید در مسیر درستی برای انتخاب رشته قرار بگیرید.

بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان

The best fields of study in England

انگلستان به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته که دانشگاه های بسیاری در سطح بالای بین المللی دارد، می تواند تمام اهداف شما برای تحصیل و مهاجرت را تامین کند، به خصوص که دارای بازار کار مناسبی است و ویزای اقامت دائم هم به دانشجویان فارغ التحصیل می دهد. در ادامه به معرفی بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان می پردازیم.

رشته مدیریت (MBA) و بازرگانی در انگلستان

یکی از بهترین رشته های تحصیلی انگلستان بازرگانی است، این رشته که برای برنامه ریزی و عملکرد بهتر سازمان ها تاکید دارد در انگلستان بسیار پرطرفدار است تا جایی که دانشکده های رشته بازرگانی و رشته های مرتبط با آن با بسیاری از شرکت های معتبر انگلستان و بین المللی همکاری نزدیکی دارند.

شهریه سالانه رشته بازرگانی در مقطع کارشناسی از ۹۲۰۰ تا ۲۵۰۰۰ پوند متغیر است و در مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند کارشناسی ارشد و دکتری این رقم بین ۵۰۰۰تا ۳۰۰۰۰ پوند است. برای آشنایی با دورهای بازرگانی به معرفی بهترین دوره های آموزشی این رشته در انگلستان می پردازیم تا اطلاعات کاملی را در زمان انتخاب رشته داشته باشید.

مدیریت کسب و کار، مدیریت بین المللی،تجارت بین المللی، بازاریابی،  امور مالی و مدیریت، بانکداری و امور مالی، اقتصاد، حسابداری، تجزیه تحلیل کسب و کار و کار آفرینی دوره های رشته بازرگانی هستند.

مدیریت، یکی از بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان

از دیگر رشته های کاربردی در انگلستان که دانشگاه با سازمان های داخلی همکاری می کندرشته مدیریت است که چه در سطح MBA  باشد و یا MIM ، به دلیل آموزشی که برای برنامه ریزی و اداره یک سازمان متمرکز است، پس از پایان تحصیل بازار کار مناسبی دارد.

از برترین دوره های مدیریت می توان از گرایشهای مشاوره مدیریت در بانکداری و سرمایه گذاری، سهام خصوصی، بانکداری و امور مالی، کار آفرینی،مدیریت سیستم اطلاعات، هتل داری و گردشگری را نام برد.

رشته مدیریت در انگلستان

معرفی بهترین دوره های رشته مدیریت

MBA  یا کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانیMIM,  یا کارشناسی ارشد مدیریت، در تحلیل مالی و مدیریت اجرای جهانی، یکی از رشته هایی است که امروزه متقاضیان بسیاری دارد و بر اساس تجزیه و تحلیلدیتاهایعملکرد یک کسب و کار در سال های گذشته به برنامه ریزی تجاری و هدایت اهداف سازمان در آینده می پردازد.

می توان گفت کارشناسرشته تجزیه و تحلیل کسب و کار برای هر سازمانی با هر پیشینه و تجربه ای که باشد لازم و ضروری است، دوره های رشته تجزیه و تحلیل کسب و کار در سه مقطع برگذار می شود.

بهترین دانشگاه های مدیریت و بازرگانی انگلستان

بهترین دانشگاه ها به ترتیب رتبه بندی QS  عبارتند از :

مدرسه کسب و کار لندن، دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد، دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن، دانشگاه وارویکو دانشگاه امپریال کالج لندن، دانشگاه های منچستر، لندن سیتی، لنکستر و دانشگاه لیدز.

درآمد سالانه رشته های مدیریت و بازرگانی در انگلستان بین ۲۹ هزار پوند تا ۳۹ هزار پوند با توجه به عنوان شغلی متغیر است.

رشته حقوق در انگلستان

یکی دیگر از بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان رشته حقوق است، دانشجویان رشته حقوق در کنار آموزش از اصول اساسی حقوق و دیدگاه انتقادی، مهارت های عملی لازم را نیز آموزش می بینند.

یکی از مزیت های تحصیل رشته حقوق در انگلستان این است که پس از اتمام تحصیل و دریافت مدارک برای شما شرایطی فراهم می شود که بتوانید حد اقل برای یک سال در یک شرکت حقوقی حرفه ای کار کنید.

شهریه سالانه رشته حقوق در مقطع کارشناسی بین ۱۲۰۰۰تا ۲۰۰۰۰ پوند و در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۴۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پوند متغیر است. یکی از عوامل تاثیر گذار در میزان شهریه دانشگاه محل تحصیل است.

بهترین دوره های آموزشی انگلستان در رشته حقوق

در ادامه به معرفی بهترین آموزشی در رشته حقوق می پردازیم:

لیسانس رشته حقوق که در واقع یک دوره پایه برای سایر دوره ها است، جرم شناسی و حقوق، عدالت کیفری، حقوق مدنی، حقوق بین الملل و حقوق بشر، کارشناسی حقوق یا LLB  و کارشناسی ارشد حقوق یا LLM، کارشناسی ارشد در حقوق شرکت ها و دکتری حقوق.

میزان درآمد سالانه رشته های حقوق بر اساس عنوان شغلی از ۳۸ هزار پوند تا ۶۷ هزار پوند متغیر است.

جهت آشنایی با شرایط تحصیل در انگلستان مقاله تحصیل در انگلستان را  مطالعه کنید.

 رشته مهندسی در انگلستان

رشته مهندسی در دانشگاه های انگلستان آموزش بر پایه تحقیق است تا دانشجو مهارت لازم برای کار در بازار کار را کسب کند، برای همین بسیاری از دانشگاه ها با شرکت ها و سازمان های معتبر مختلفی همکاری می کنند تا شرایط کار آموزی و شغلی برایدانشحویان خود را فراهم کنند.

از جمله مزیت های تحصیل در رشته مهندسی در انگلستان، داشتن پیشینه قوی این کشور در این رشته است تا آنجا که رتبه دم و سوم جهان در رشته مهندسی به دو دانشگاه معتبر کمبریج و آکسفورد انگلستان تعلق دارد، همچنین امنیت شغلی و فرصت های شغلی پس از پایان تحصیل برای فارغ التحصیلان فراهم است.

دانشگاه های برتر رشته مهندسی بر اساس رتبه بندی QS

دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد، دانشگاه امپریال کالج لندن، دانشگاه منچستر، دانشگاه UCL، دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه ساوتهمپتون، دانشگاه لیدز، دانشگاهشفیلد، دانشگاه بریستول.

معرفی بهترین دوره های آموزشی مهندسی در انگلستان

مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی عمومی، مهندسی مکانیک، مهندسیهوانوردی، مهندسی محیط زیست، مهندسی الکترونیک و مهندسی زیستی و مهندسی مکانیک.

میزان در آمد رشته مهندسی از ۳۱ هزار پوند تا ۳۸ هزار پوند بر اساس شغل فرد متفاوت است.

رشته پزشکی در انگلستان

یکی از پولسازترین رشته های تحصیلی در انگلستان رشته پزشکی است، این رشته که به دلیل سرمایه گذاری زیاد و داشتن اساتید برجسته و زیرساخت های مناسب و تحقیق و پژوهش فراوان دارای متقاضیان فراوانی است ازبرجسته ترین رشته های دانشگاه های انگلستان است.

میزان درآمد سالانه ان از ۲۵۸۶۳ پوند برای پرستاران تا ۷۱ هزار پوند برای جراح قلب متغیر بر اساس عنوان شغلی متفاوت است.

معرفی بهترین دوره های آموزشی رشته پزشکی

پرستاری، جراح، جراحی دامپزشک، زیست پزشکی، پزشکی مولکولی، جراح، داروساز، روان درمانگر، بیوتکنولوژی پزشکی، دوره های پیراپزشکی

برترین دانشگاه های علوم پزشکی در انگلستان بر اساس رتبه بندی QS

دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه USL، دانشگاه امپریال کالج لندن، دانشگاه کینگز کالج لندن، دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه منچستر، دانشگاه گلاسگو و دانشگاه ناتینگهام. 

رشته علوم کامپیوتری و فناوری اطلاعات در انگلستان

با راه یافتن ابزار دیجیتال و فناوری اطلاعات به مشاغل مختلف و لزوم استفاده از علوم کامپیوتری و فناوری اطلاعاتبرای پیشرفت کار و کسب درآمد، بر اهمیت این رشته افزوده شده و جزو رشته های پر درآمد است که بازار کار مناسبی نیز در انگلستان و سایر کشورها دارد.

شهریه سالانه این رشته بر اساس نوع دانشگاه از ۱۹۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ پوند متغیر است.

تحصیل در انگلستان

بهترین دانشگاه های رشته علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات در انگلستان بر اساس رتبه بندی QS

دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه امپریال کالج لندن، دانشگاه UCL، دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه کینگز کالج لندن، دانشگاه منجستر، دانشگاه وارویک، دانشگاه بریستول، دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن.

بهترین دوره های آموزشی رشته علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

کارشناسی ارشد علوم محاسبات، کارشناسی ارشد علم داده، کارشناسی ارشد هوش مصنوعی، کارشناسی ارشد امنیت سایبری، کارشناسی ارشد مدیریت امنیت فناوری اطلاعات.

میزان درآمد رشته های علوم کامپیوتری و فناوری اطلاعات بر اساس عنوان شغلی متفاوت است و بین ۲۸ هزار پوند و ۴۰ هزار پوند قرار دارد.

رشته مطالعات رسانه و اطلاعات در انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای پیشتاز در زمینه ساخت فیلم ، سریال، و برنامه های خبری است و چندین شرکت های معتبر فیلم سازی دارد. بنابراین شما با تحصیل در رشته مطالعات رسانه و اطلاعات در انگلستان  میتوانید از امکانات این کشور در این رشته استفاده کنید تا بتوانید درک مناسبی از عملکرد  رسانه ها در قرن حاضر کسب کنید همچنین مهارت هایی مانند نقد و بررسی و تحلیل محتوای رسانه ها و فناوری اطلاعات را آموزش ببینید.

با رشد خلاقیت و مهارت شما در طول تحصیل موقعیت شغلی مناسب با درآمد بالا را می توانید کسب کنید. شهریه رشته مطالعات رسانه و اطلاعات بر اساس نوع رسته، مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است.

 لیست بهترین دانشگاه های انگلستان در رشته مطالعات رسانه و اطلاعات در انگلستان بر اساس رتبه بندیQS

دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن، دانشگاه گلد اسمیت لندن، دانشگاه کاردیف، دانشگاه لیدز، دانشگاه کینگز کالج لندن، دانشگاه USL، دانشگاه لندن سیتی، دانشگاه لافبورو، دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه شفیلد.

شناخت بهترین دوره های آموزشی رشته مطالعات رسانه و اطلاعات انگلستان:

فیلمنامه نویسی، فیلم سازی، روزنامه نگاری، مطالعات سینما و تلویزیون، آموزش جلوه های بصری، دوره عکاسی، رسانه دیجیتال

درآمد مشاغل وابسته به رشته مطالعات رسانه و اطلاعات در انگلستان بین ۲۳۰۰۰ پوند تا ۳۶۰۰۰ پوند در سال متغیر است که میزان درآمد بستگی به عنوان شغلی فرد دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دانشگاه های این کشور مقاله دانشگاه های انگلستان را مطالعه بفرمایید.

رشته معماری و مدیریت ساخت و ساز در انگلستان

یکی از رشته های پر طرفدار و پولساز در انگلستان رشته معماری و مدیریت ساخت و ساز است.  این رشته با برنامه های درسی مدرن به گونه ای طراحی شده است علم و فناوری در کنار فرهنگ و هنر با یکدیگر ادغام  شوندو زمینه شکوفا شدن خلاقیت دانشجو را فراهم کند، تا بتواند  موقعیت های شغلی مناسبی پس از اخذ مدرک تحصیلی کسب کند.

معرفی بهترین دانشگاه های رشته معماری و مدیریت ساخت و ساز در انگلستان بر اساس رتبه بندیQS

دانشگاه UCL، دانشگاه معماریمنچستر، دانشگاهکمبریج، دانشگاه شفیلد، دانشگاه کاردیف، دانشگاه نیوکاسل، دانشگاه اکسفوردبروکس، دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه بث، دانشگاه ریدینگ.

برترین دوره های آموزشی معماری و مدیریت ساخت و ساز در انگلستان

کارشناسی ارشد معماری، کارشناسی مدیریت ساخت و ساز، کارشناسی ارشد مدیریت پروژه های ساختمانی، کارشناسی ارشد مدیریت هزینه ساخت.

میزان درآمد مشاغل رشته معماری و مدیریت ساخت و ساز متناسب با عناوین شغلی بین ۲۶۰۰۰ پوند تا ۴۵۰۰۰ پوند در سال متغیر است. 

دانشگاه های انگلستان

رشته مد و طراحی داخلی در انگلستان

امروزه دربازار رشته مد و طراحی داخلی رقابت بین المللی زیادی وجود دارد و بسیاری از افرادموفقیت در این رشته به دنبال تحول در این صنعت هستند.

سیستم آموزشی انگلستان در این زمینه به گونه هلی تعریف شده است که در کنار آموزش جامع  در باره صنعت مد دانشجو سبک شخصی خود را پیدا کند و بر اساس سبک خود فعالیت داشته باشد همچنین به دلیل رقابت بسبار در این رشته دوره های کارآموزی بسیاری را برای دانشجویان در نظر گرفته اند.

شهریه سالانه رشته مد و طراحی داخلی که جز بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان محسوب می شود، بین ۱۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پوند متغیر است.

لیست بهترین دانشگاه های رشته مد و طراحی داخلی در انگلستان به ترتیب رتبه بندی QS

کالج سلطنتی هنر، دانشگاه هنر لندن، دانشگاه هنر گلاسکو، دانشگاه گلد اسمیت لندن، دانشگاه لافبورو، دانشگاه اکسفورد، دانشگاهUCL ، دانشگاه برونل لندن، کالج هنر ادینبورگ، دانشگاه امپریال کالج لندن.

برترین دوره های آموزشی رشته مد و طراحی داخلی در انگلستان:

طراحی داخلی، مدیریت مد و فشن، بازاریابی مد و فشن

درآمد سالانه در این رشته بر اساس عنوان شغلی ۲۵۰۰۰ پوند تا ۴۳۰۰۰ پوند متغیر است.

نتیجه گیری

کسب علم و دانش برای بسیاری از افراد جزو لذت های زندگی محسوب می شود اما نباید فراموش کرد که یکی از اهداف تحصیل پیشرفت و کسب درآمد حداکثری است، بنابراین برای ادامه تحصیلات تکمیلی و به همان اندازه که در انتخاب کشور مقصد حساسیت به خرج می دهید در انتخاب رشته نیز دقت کنید تا بتوانید پس از پایان تحصیل شغل مناسبی را پیدا کنید.

 

به این مطلب امتیاز دهید!

آریاناپارس

مهاجرت آنلاین یک جستجوگر هوشمند مطالب مهاجرتی است که با هدف آسان شدن دسترسی کاربران به محتوی مفید معتبرترین سایت‌های مهاجرتی کشور راه اندازی شده است. تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به سایت مرجع دریافت کننده مطلب میباشد.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *