مهاجرت به استان کبک

استان کبک واقع در مرکز کانادا است که مردم آن به دو زبان انگلیسی و فرانسه صحبت می کنند. یکی از دلایل اینکه کبک محبوبترین استان برای مهاجرین است این است که کبک از قوانین مهاجرتی فدرال پیروی نمی کند و قوانین خاص خود را برای مهاجرت دارد، پس می توان گفت مهاجرت به استان کبک نسبت به دیگر استان ها آسانتر است.

روش‌های مهاجرت به استان کبک مطابق زیر است. شما می توانید از طریق یکی از این جریان ها برای کسب اقامت دائم کبک اقدام کنید. هر یک از این روش ها دارای شرایط و الزامات متفاوتی هستند.

  1. نیروی کار متخصص
  2. تجربه کبک
  3. کارآفرینی
  4. سرمایه گذاری
  5. خود اشتغالی

برنامه جدید مهاجرت به استان کبک برای تسریع اقامت دائم فرانسوی زبانان

دولت فدرال کانادا نقشی پیشرو در پذیرش و اسکان مهاجران در سراسر کانادا دارد. با این حال، کبک بیش از هر استان دیگری دارای مجوز مهاجرت است. برنامه جدید مهاجرت به استان کبک کانادا مسیر اقامت دائم (PR) را برای مهاجران فرانسوی زبان ساکن کبک تسریع می کند. به عنوان بخشی از برنامه جدید مهاجرت به کبک کانادا، این استان “فارغ التحصیلان کالج ها و دانشگاه های سژپ (CEGEP) و همچنین کارگران موقتی را که برای مدتی [از قبل] در استان زندگی کرده اند” هدف قرار خواهد داد.

دو هدف اصلی برنامه جدید مهاجرت به استان کبک

مانند دیگر استان های کانادا، هدف اصلی کبک با مسیر مهاجرتی جدید خود، «حفظ خانواده ها، دانش آموزان و کارگران در کبک با ایجاد جریان سریع تر به سوی اقامت دائم» است.

همچنین با امید به محافظت و گسترش استفاده از زبان فرانسه در سراسر استان، کبک از این برنامه به عنوان وسیله ای برای پیشبرد این هدف تنها با ردیابی سریع مهاجران فرانسوی زبان از طریق این مسیر جدید استفاده خواهد کرد.

ساکنان کبک به زبان خود افتخار می کنند. اما این بدان معنا نیست که همه برنامه های مهاجرت به استان کبک دارای معیارهای مهارت زبان فرانسه هستند. اما اگر زبان را بلد هستید، می توانید در مورد برخی از برنامه ها برتری رقابتی نسبت به سایر نامزدها کسب کنید. همچنین اقامت در استان برای شما بسیار آسان تر خواهد شد. شما می توانید به راحتی با مردم کبک ارتباط برقرار کنید و این زندگی شما را آسان تر می کند.

درک مسیر جدید مهاجرت به کبک کانادا مستلزم درک پایه ای از این نکته است که چرا کبک می تواند برنامه های مهاجرتی مجزا نسبت به دیگر استان های کانادا را داشته باشد؟ در ادامه به این مساله می پردازیم…

چرا برنامه مهاجرت به استان کبک کانادا از بقیه کانادا جدا شده است؟

واقعیت کنونی مهاجرت به استان کبک در راستای توافق کانادا و کبک به وجود آمده است که به تدریج تغییر نموده تا به کبک اجازه داده شود تا تمام “کارگران ماهر خود را که مایل به مهاجرت” هستند بر اساس معیارها و رویه های انتخاب شده استان انتخاب کند.

کبک پس از راه اندازی وزارت مهاجرت و پناهندگی خود در سال 1968، عمدتاً به دلیل تمایل به حفظ برجستگی دومین زبان رسمی کانادا (فرانسه) در سراسر منطقه به طور مداوم به دنبال خود مختاری برای جذب نیروی مهاجر برای استان خود بوده است. از آن زمان، این استان به تدریج اختیارات مهاجرت بیشتری را به دست آورد. اکنون کبک مسئول انتخاب کلیه کارگران ماهر است که مایل به مهاجرت به استان کبک هستند، در حالی که دولت فدرال مسئول پذیرش این مهاجران است. کبک کاندیداها را بر اساس معیارها و رویه های خود انتخاب می کند.

کبک این اختیار را دارد که سطوح اقامت دائم خود را تعیین کند، همه مهاجران طبقه اقتصادی را انتخاب کند، و در کلاس های خانواده و پناهندگی حرفی برای گفتن داشته باشد.

این موضوع زمانی مشخص شد که کریستین فریچت (Christine Frechette)، وزیر مهاجرت کبک، از اینکه کانادا هنوز درک زبان فرانسه را برای مهاجرت به استان کبک اجباری نکرده است، ابراز نارضایتی نمود.

در اوایل نوامبر 2022، فریچت گفت: «[کبک] از تمام اهرم های در اختیار خود برای دستیابی به حداکثر درصد مهاجرانی که فرانسوی زبان هستند استفاده خواهد کرد. این برای پایداری فرانسه ضروری است.”

اگرچه آنها درجه مطلوب خود را از کنترل مهاجرت از دولت فدرال کانادا دریافت نکرده اند، اما در حال حاضر چیزی مانع از تغییر معیارهای انتخاب و ورود مهاجران اقتصادی فرانسوی زبان بیشتر به استان نمی شود.

کبک همچنین اقداماتی برای حفظ و تقویت بیشتر وسعت زبان فرانسه در این استان انجام داده است. از نمونه های این اقدامات می توان به ارائه لایحه 96 اشاره کرد. لایحه 96 که رسماً در 1 ژوئن 2022 به عنوان قانون تصویب شد به این معنی است از جمله شرایط مهاجرت به استان کبک این است که مهاجران “تنها شش ماه فرصت خواهند داشت تا زبان را یاد بگیرند تا بتوانند بیشتر خدمات دولتی را فقط به زبان فرانسوی دریافت کنند.”

تا حدی به دلیل تمایل فوق به داشتن کنترل کامل بر مهاجرت استان و وجود توافق کانادا، استان کبک اکنون نمی تواند از دولت فدرال کانادا بخواهد که مهاجران فرانسوی زبان را برای روابط عمومی در کانادا در اولویت قرار دهد. بر این اساس، مفهوم کبک برای یک برنامه مهاجرتی جدید باید بدون کمک دولت کانادا برای رسیدن به اهدافی مشخص، کار کند.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کبک یا هر استان دیگری، مشاوران ما در موسسه مهاجرتی ایلیا پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

کارشناس ایلیا

مهاجرت آنلاین یک جستجوگر هوشمند مطالب مهاجرتی است که با هدف آسان شدن دسترسی کاربران به محتوی مفید معتبرترین سایت‌های مهاجرتی کشور راه اندازی شده است. تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به سایت مرجع دریافت کننده مطلب میباشد.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *