اتریش به رهبری پایتخت وین، استانداردهای بالای زندگی، محیط پاک و ایمن و زیرساخت های توسعه یافته را به خود جذب می کند. به همین دلایل، بسیاری از خارجیان این کشور را برای مهاجرت سرمایه گذاری انتخاب می کنند و در مورد نحوه دریافت اقامت در اتریش تعجب می کنند.

 دلایل اقامت در اتریش

انواع ویزا

اتریش یکی از اعضای پیمان شینگن است که بر اساس آن ویزای شینگن برای ورود به این کشور مورد نیاز است سه نوع است:

این مجوز برای خارجیانی صادر می شود که هدفشان از سفر، ترانزیت به کشورهای دیگر از طریق فرودگاه های بین المللی اتریش است.

این اقامت کوتاه مدت برای مجوز زندگی در این کشور تا ۹۰ روز را فراهم می کند. برای افرادی صادر می شود که هدف آنها از سفر گردشگری، ترانزیت، دیدار اقوام یا دوستان، سفرهای کاری است. این ویزا به شما امکان می دهد که از کشورهای شنگن بازدید کنید.

اعتبار این ویزا فقط در قلمرو کشور معتبر است و حق اقامت در اتریش را از ۳ تا ۶ ماه بدون اجازه اقامت موقت می دهد. داشتن این ویزا به شما کمک می کند که در مدت زمان اعتبار آن می توانید حداکثر تا ۹۰روز به کشورهای شنگن مسافرت کنید. برای اتباع خارجی، گزینه های زیادی برای دریافت اجازه اقامت وجود دارد . نکته اصلی برای ثبت هرگونه انگیزه از آنها وجود دلایل مستند برای اقامت دائم در کشور است.

اقامت در اتریش

اتحاد مجدد خانواده

گزینه کلاسیک برای دریافت مجوز اتریش در صورتی است که یکی از اعضای خانواده دارای تابعیت یا اقامت اتریش باشد، در این صورت اقوام نزدیک او نیز می توانند آن را صادر کنند (همسر، والدین و فرزندان). برای به دست آوردن این نوع مجوز، باید رابطه خود را با ازدواج یا گواهی تولد ارتداد تأیید کنید.

این یکی از ساده ترین گزینه ها برای دریافت اجازه اقامت در اتریش محسوب می شود. فرد خارجی باید در دانشگاه اتریش ثبت نام کند یا در مدرسه محلی ثبت نام کند. اگر ما در مورد موسسات آموزشی متوسطه صحبت می کنیم ، یک خردسال نمی تواند تنها زندگی کند ، بنابراین می تواند فقط با والدین خود حرکت کند یا باید در بین ساکنان یا شهروندان اتریش به دنبال سرپرست باشد.

فقط دانشجویان برنامه های کامل می توانند برای اجازه اقامت در اتریش درخواست دهند، بنابراین، مطالعات مبادله ای در طول یک ترم چنین فرصتی را فراهم نمی کند. پس از فارغ التحصیلی موفق از یک موسسه آموزشی، می توانید در کشور بمانید تا به دنبال کار باشید.

مهم است بدانید که اجازه اقامت دانشجویی حق کار را نمی دهد. برای این کار باید مجوز جداگانه ای از بورس کار اتریش AMS دریافت کنید. و حتی اگر این شرط برآورده شود، دانشجویان خارجی فقط ۲۰ ساعت در هفته مجاز به کار هستند.

کارت قرمز، سفید-قرمز برای فارغ التحصیلان دانشگاه اتریش

همانطور که می دانید دانشجویانی که از طریق مهاجرت تحصیلی، مهاجرت پزشکان برای اقامت در اتریش به اتریش می آیند و جزء فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش می شوند، حق دریافت کارت قرمز، سفید-قرمز را دارند و یک سال دیگر در این کشور اقامت می کنند تا به دنبال کار باشند، در حالی که بسیار راحت است که استفاده از این فرصت اصلا ضروری نباشد.

به عنوان مثال، اگر مجبور شدید به دلایلی پس از تحصیل در اتریش به خانه بازگردید، همچنان می توانید برای اجازه برگشت درخواست دهید. مدارک اصلی تأیید کننده چنین انگیزه ای، دیپلم و گواهی تأیید دانش زبان آلمانی خواهد بود.

مزایای اقامت در کشور اتریش

دارندگان مجوز زندگی در این کشور، حق جابجایی آزاد در کشورهای اتحادیه اروپا را دارند و پس از اقامت مداوم به مدت ده سال، می توانند تابعیت محلی را دریافت کنند. در عین حال، اگر کشورهای دیگری وجود دارند که این مجوز برای غوطه ور شدن کامل در زندگی محلی ضروری نیست، در اینجا ابتدا باید مجوز اقامت در اتریش را دریافت کنید و تنها پس از آن می توانید مسائل مهم را حل کنید. به عنوان مثال، بدون آن، یک خارجی قادر به خرید املاک محلی نخواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید!

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *